Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy oldalja meg?

Ki hogy oldalja meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elsős a kisgyerekem fogalmam sincs hogy fogom tudni megoldani a nyári szünetet. Táborba küldeni nem opció. Nagyszülők is dolgoznak. Mi a férjemmel is dolgozunk. Év közben ha beteg a gyerek vagy szabadságra vagy táppénzre megyünk vele felváltva. De a nyáriszünet több hétből áll. Faluban élünk nem özönlenek a bébiszitterek. Barátaink nincsenek. Illetve a többi rokon is ugyan abban a munkaidőben dolgozik mint mi. Szóval segítsetek ti hogy szoktatok megoldani? Persze megyünk majd 2-2hét szabira de az csak 4hét.

márc. 21. 12:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%
#10 igen, tudom sajnos. De hátha valamelyikük munkahelye engedékenyebb.
márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyik oldalról nincsenek már nagyszülők. A másik oldalról vannak, de Ők meg dolgoznak, és 5 unokájuk van, nem csak az enyémek. Együtt nem vállalják be mind az 5-öt; de ez teljesen rendben van, én sem vállalnám. Nagy felelősség (kettő eleven 2 éves is van köztük).

Szóval nálunk az lett az opció, hogy én nem megyek vissza a kötöttebb, szigorúbb időbeosztású munkahelyemre dolgozni, hanem átveszem a családi vállalkozást, ahová betegen is velem tud jönni a gyerek, és nyáron is. (Az más kérdés, hogy Neki ez mennyire fog megfelelni, mert nekem dolgoznom kell, nem tudok majd vele játszadozni...); a férjem meg új vállalkozásba kezd, ahol szintén kisebb a kötöttség; így ketten csak megoldjuk majd valahogy...

6 évesemnek lesz már idén kézműves tábor.

márc. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
29%
A gyerekednek nincsenek barátai? Az ő szüleikkel nem tudtok összefogni, hogy egyik nap náluk vannak, másik nap nálatok? Akkor nekik is, nektek is kevesebb szabadság megy el és a gyerekek is eljátszanak együtt... szerencsés esetben normális játékot. Nálunk a kollégák közül többen behozták néha a gyerekeiket, ha nem tudták máshogy megoldani, de az a gyereknek sem ideális, mert csendben és nagyjából egy helyben kellett lenniük.
márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
A nyári szünet első két hetében az iskolában is kell hogy legyen "napközis tábor" , az reggel 8tol 4ig van, mint a sima iskola.
márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!