Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon félek, sőt, rettegek,...

Mezler2 kérdése:

Nagyon félek, sőt, rettegek, hogy a gyerekemnek súlyos mentális problémája van. Lehetséges, hogy tényleg ez van?

Figyelt kérdés
A gyerekem már régóta egy furcsa szokás rabja. Fél attól, hogy beteg lesz, és ezt általában elpityeredve, láthatóan szorongó állapotban úgy adja elő, hogy azt mondja: "Nem akarok beteg lenni. Ugye nem leszek beteg...". Nagyon nehéz megnyugtatni ilyenkor mostanában, régebben gyorsabban meg lehetett. Azt vettem észre, hogy ez a jelenség egy aktív nap után, este, amikor már mindenki lenyugszik, és besötétedik, leginkább akkor jön elő. Napközben általában aktív, sőt nagyon aktív, sokat nevet és kreatív, de ha éppen unatkozik, akkor napközben is előjön nála ez a dolog az utóbbi időben (kb. 1 hete). Tehát valahogyan az inaktivitáshoz ill. az átmeneti "nem tudok magammal mit kezdeni" érzéshez kapcsolódhat. Magamról annyit, hogy engem (én vagyok az apa) rendkívüli módon megvisel ez a helyzet. Xanax-al fekszem le, mert már nem bírom idegileg ezt az állapotot. Iszonyat módon szenvedek, amiatt, hogy a gyerekem szenved, gyakorlatilag a munkámra sem tudok koncentrálni, egész nap attól rettegek, hogy mikor mondja azt a bizonyos mondatot. Amikor meghallom, minden alkalommal, mintha tőrt döfnének a szívembe... Szavakkal nem tudom leírni, mennyire megvisel már az egész. De a legfontosabb: szerintetek a lányom lehet súlyos depressziós vagy bipoláris, vagy ilyesmi? Attól rettegek, hogy az egész egy lefelé tartó spirál lesz, és a gyerek esetleg képtelen lesz iskolába járni stb. Nagyon, nagyon félek... El sem tudom mondani, mennyire...
ápr. 3. 21:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%
Ahogyan a többiek is írják NEKED kell pszichológus! Gyereked egyszerűen csak találkozott valakivel aki beteg, akár a tv-ben látta és mivel értelmes rájött, hogy a betegség nem jó dolog. A szülőnek az a dolga, hogy ezt megbeszélje vele, hogy igaza van és nagyon reméli mindenki, hogy soha nem lesz beteg, esetleg beszél neki az egészséges életmódról, ennyi.
ápr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is neked (apának) van szüksége szakszerű segítségre. A gyereked nem lesz beteg. De ehhez neked is egészségesnek kell lenned mentálisan. És jelenleg nagy a baj. Nem a gyereknel.
ápr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

10:

Xanaxom viszonylag régről van, családban kellett valakinek egy nagyon rövid ideig (érthető trauma után). Én sem akarom szedni állandóan, csak most annyira megterhelt ez a dolog, hogy úgy éreztem, jót fog tenni.

ápr. 3. 22:35
 14/28 A kérdező kommentje:

8:

Értem, csak a te lányod nem pityereg közben...

ápr. 3. 22:35
 15/28 A kérdező kommentje:

11:

Köszönöm a válaszod, megpróbálok eljárni ahogy javasoltad. Racionálisan igazad lehet, valószínűleg lelkileg nem bírom ezt viselni.

ápr. 3. 22:37
 16/28 A kérdező kommentje:

12:

Köszönöm, elmegyek egy pszichológushoz, hátha segít..

ápr. 3. 22:37
 17/28 anonim ***** válasza:
13%

Nem merem neked leirni, de velem hasonlo volt gyerekkent , csak en azt kerdezgettem nem e fogok meghalni (nem, nem talalkoztam a halal fogalmaval sehol sem ugy egeszen biztosan nem hogy felfogjam mit is jelent.)

Igen, kesobb kiderult mentalis betegseg de nekem sok mas tunetem is volt ezen kivul.

ápr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

17:

Erről beszélek... Szóval lehetséges. Na most összeomlottam...

ápr. 3. 22:49
 19/28 A kérdező kommentje:

17:

Milyen tüneted volt még? Kérlek írd le, mert megőrülök!!!

ápr. 3. 22:50
 20/28 anonim ***** válasza:
72%

Remegés rohamok törtek rám, ezt úgy kell elképzelni mint amikor nagyon fázol és reszketsz, de nem hideg hatására jön elő hanem tényleg rohamszerűen és nem igazán tudod kizökkenteni magad a szituációból.

Folyton fájt a hasam, de az orvosok nem talaltak sem allergiát, sem betegséget, se elváltozást.

Bizonytalanság erzet, szedules. Az orvosok azt hittek vernyomas problema, de a kivizsgalasok ezt is cafoltak.

Ezek a tunetek mindig rohamszeruen jottek elo ok nelkul, vagy sokszor valtozas hatasara (ovi, iskola)

14 evesen kulfoldi osztalykirandulas alkalmaval (valoszinuleg a sok inger, idegen hely stb hatasara) elojottek ezek a tunetek, megspekelve fulladdasaal es mellkas fajdalommal. Es tulajdonkeppen ekkor derult ki a panikbetegsegem. Visszagondolva elotte is panik tuneteim voltak (a halaltol valo felelem is egy tunet) de akkoriban az orvosok nem igazan foglalkoztak ilyenekkel, rengeteg vizsgalaton es rengeteg orvosnal voltam mert a szuleimet nem hagyta nyugodni mitol vagyok rosszul. Mikor kiderult, utana mar lehetett kezelni. Jol vagyok es teljes eletet elek nyugi😁

Ketlem hogy nalatok ilyesmirol lenne szo a kislanyodnal, sokkal inkabb felfogott mondjuk foszlanyokat a covidbol es ossze kototte a betegsegektol valo felelmet.

ápr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!