Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek megfelelő a súlya?

Szerintetek megfelelő a súlya?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kislányom 4.5 éves, 110 cm és 19.5 kg.

Érdekel, nincs e probléma a súlyával, eléggé erős, húsos alkatú.


ápr. 8. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Kisfiam van, kb ugyanezekkel a paraméterekkel, 110 cm, 19 kg, neki konkrétan a bordái is kilátszanak, a lábai izmosak, sose merült fel, hogy problémás lenne.
ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Lányom 110 cm és 16 kg. Eszik rendesen, de mégse hízik. Mondjuk jár tancolni meg harcművészeti edzése is van. Szerintem lemozogja magáról. 4.5 éves ő is.
ápr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Lányom 110-hez 16 kiló volt, átlagtól vékonyabb.

19,5 kg 122 centihez volt, minden leggings leesett róla.

Fiam most 111 cm és épp 19 kg, átlagos alkat, nem gond öltöztetni.

ápr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy leírtátok, hogy a tiétek mekkora, de ettől még nem fogom megtudni, hogy egészséges-e az enyém. :D

Köszi a válaszokat!

ápr. 8. 21:34
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Eltudjátok mondani, hogy miért vagyunk lepontozva? Volt egy kérdés amire válaszóltunk.
ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam senkit, #5 :)
ápr. 8. 21:37
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, ezt a #4-ben írt jelenséget nem szoktad még meg itt?

Minden ilyenre az a válasz 😅


Na, de megpróbálok érdemben válaszolni, bár ehhez én is le kell írjam, hogy a kicsi nekem ennyi idősen pont ekkora volt, mint a tied.

Husis volt, az tény.


Eltelt 1 év (augusztusban tölti a 6-ot.)

A súlya kb majdnem megállt (20 kg), viszont 115 cm lett, nyúlt.

Nem kizárt, hogy nálatok is ez lesz.

ápr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Én csak azt tudom, hogy a védőnő rámszólt a 4 éves státuszon, hogy a legfelső határon van a gyerek súlya a 4 évesek percentilisén és figyeljek oda. 16 kg volt ekkor, azt mondjuk nem nézte, hogy ehez 118cm.

De egyébként látatlanban ezt nem lehet megmondani.

ápr. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pedig elég egyértelmű pont azok alapján, amit írtak.

Ha a magassagának megfelelő számozású ruhák jók rá, nem kell a 110-es gyerekre 122-est venned, hogy felmenjen rá, akkor nem kövér.

Fordítva, ha 110 centisen a 92-es is jó derékban, akkor vékony.

ápr. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Azért írjuk le, hogy kinek mekkora és hány kilónál tart a gyerek, hogy tudjon mihez viszonyitani a kérdező. Nem látom a gyerekét, honnan kéne tudnom, hogy egészséges-e? Meg amúgy is, ha úgy gondolja nem az kérdezze ki az orvost ezen a területen. Most, ha odaíróm, hogy rendben van akkor megfog nyugodni és elhiszi nekem?(vad idegen embernek?)
ápr. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!