Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikorra fejlődik ki az empátia?

Mikorra fejlődik ki az empátia?

Figyelt kérdés
ápr. 10. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
1.5 éves gyerekem röhög rajtam, ha sírok, még én is várom az empàtiát. Lehet, hogy szadista a gyerekem?
ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
attól függ, mire gondolsz. nagyjából hároméves kor után várható el, hogy a gyerek elfogadja, hogy létezik az övétől eltérő nézőpont is. de az empátia fejlettségi szintje még két egykorú felnőttnél se feltétlenül azonos...
ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

1-es, másfél évesen még nem érzi át, hogy szomorú vagy (nem is elvárható), és nem téged nevet ki, hanem nem tud mit kezdeni a helyzettel, "kínjában" nevet. mielőtt ilyen hülyeségeket feltételezel, olvass utána...

#2

ápr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Én tanultam pszichológiát, kisgyermeknevelo a szakmám. 6-7 éves kor körül lesznek a gyerekek empatikusak.
ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Az empátiát konkrétan nem tudom, még csak 1,5 éves a fiam, így nincs tapasztalatom, de a 2 éves védőnői státuszon kérdés az, hogy átérzi-e mások érzéseit (pl. vigasztal-e másokat,ha látja, hogy szomorúak). Ez szerintrm az empátia előszobája 🙂
ápr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
2,5 éves a fiam, nem azt mondom, hogy empatikus, de sokszor próbálja felmérni már, hogy másoknak mire lenne szüksége. Ha sír a testvére simogatja a lábát (vagy az enyémet), ha látja, hogy kell nekem valami, akkor is odahozza, ha nem kérem. Szóval ilyen apróságokra már képes.
ápr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Kislányom most volt 2,5 éves, de már pár hónapja vigasztalja azt aki sír, puszit ad neki. Ha lát rajtam valahol sebet (a legaprobb anyajegy is bibi szerinte), akkor puszit akar rá adni. Illetve a 2 hete született húgát is próbálja vigasztalni ha sír. Fejét simogatja, énekel neki.
ápr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Amit az 5os, 6os ír, az a tanulás része náluk. Utanzassal tanulnak, ugye látják pl, hogyha egy gyerek szomjas, az anyukajuk megitatja őket, ezért leutanozva pl egy szomjas embernek ők is visznek innivalót. Viszont az empátia ugye az érzelmekbe való beleerzo képesség, amikor nem csak az agyaddal fogod fel, hogy valakinek szükséglete van, és hogy miért, hanem pl ha ő rosszul van, akkor te is, ha ő boldog, ez rád is atszall...a gyerekek érzelmei még nem fuggenek sokáig ilyen szinten mások erzelmeitol, az 6-7 éves korban alakul ki. 4es voltam
ápr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

A felnőtt emberek 90%-ánál sincs kialakulva. Körbenéztetek már a világban? Nem tudjátok, hogy mit beszéltek.

A "pszichológus" válaszoló tudhatná a legjobban.

ápr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
1-es voltam. Milyen iskolai végzettséggel képesek az emberek megérteni a humort?... vagy nem ettől függ?
ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!