Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig kell adni a D vitamint?...

Meddig kell adni a D vitamint? Kisfiam 3 éves lett, és még minden nap adok neki 1 csepp vigantolt. Szükséges még? Pluszba kap még Marslakócska szirupot.

Figyelt kérdés
Ti milyen vitamint, és meddig adjátok?

ápr. 11. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Mindig kell adni. Ahogy a felnőtteknek is ajánlott.
ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 babyboom567 ***** válasza:
33%

Én a kérdést sem értem.A d vitamin feltétlenül szükséges,amit most adsz az is jelentéktelen mennyiség.Amikor 3 éves volt a gyerekem nyáron adtam 2000NE-t,télen 3-4000NE,betegség esetén többet.

Most 7 éves 5000NE-t kap.

A maslakócskáknak(enyém is kap most valami gumiakármit), meg hasonlóknak, olyan 30%os a felszívódási hatékonysága.

(az ételeket meg hagyjuk is inkább,olyan mértékű a talajpusztulás/, olyan rengeteg iparilag feldolgozott "szeméttel" etetik az embereket,hogy kb minőségileg mindenki éhezik)

ápr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

2, felnőttnek, télen 2000 kell max a normál tartomány fenntartásához.


Normális táplálkozás mellett teljesen felesleges a plusz bevitel egész évben, pláne nem ennyi egy gyereknek!

ápr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Ez valóban sok. De napi 800-1000NE kell egy gyereknek is folyamatosan. Felnőttnek napi 4000-6000NE.
ápr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
4, szoptatósnak 4e. Még terhesnek se ajánlanak többet, mint 2e.
ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Terhesen nem ajánlott valóban több, de egyébként igen.
ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Én felnőttként is szedem, szóval mindig kell. Mindegy milyen, csak minimum 2000 NE legyen.
ápr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Én október elejétől május végéig adagolom, a gumivitamint is. Nyáron (állítólag) 10 perc napon tartózkodástól tud elegendőt termelni a szervezeted. Ha nem így van, akkor sem adagolok semmit nyáron, rengeteg féle zöldség, gyümölcs van és egész nap kint vannak a napon. Én is ugyanígy októbertòl májusig szedem.

Én 3 csepp Eurovitot, gyerekek kettőt, ahogy a leírásában van. 5000 az nagyon sok szerintem, ahogy vki írta!

ápr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Táplálkozással nem lehet fedezni a téli hónapokban a D-vitamint szükségletet. 2000 NE mehet olyankor. Én egyébként adnék tavasszal is.
ápr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!