Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet több gyerekre...

Hogyan lehet több gyerekre egyformán figyelni?

Figyelt kérdés

Nagybátyáméknál megérkezett a harmadik baba. Kettővel sem bírnak, az anyuka otthon van és meg sem áll egész nap, türelmetlen a gyerekekkel, oda is csap nekik, kiabál. El nem tudom képzelni, egy újszülött mellett ez milyen. Férj dolgozik, otthon szó szerint semmit nem csinál.

Rengeteg helyen ezt látom. Mi veszi rá az embereket a több gyerek vállalására? A babavárót és hasonlókat most ne írjátok kérlek.


Nekem is van egy egy éves kislányom, nemrég lettem egyedülálló. Egy gyereket tudnék vállalni még, bár így tönkrement házassággal ez nem igazán kérdés jelenleg.


Exférjem testvérének is 3 gyereke van (egyik után jött a másik), házasság romokban, gyerekek ütve vannak és sültkumplin élnek.


Szomszéd nő szintén 3 kisgyerekkel ordít naphosszat, 2 gyerekkel teljesen nyugodt és kiegyensúlyozott volt.


Komolyan kérdezem: mire jó ez?


ápr. 11. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet az életkor. Én szívesen vállalnék harmadikat, de csak ha a második is intézménybe jár már. Ha sürgős lenne a korom miatt, akkor lehet úgy lennék vele, hogy pár év múlva már könnyebb lesz. Lehet két gyerek könnyű eset volt, a harmadik meg kifog rajta, és semmihez nem lesz türelme. Lehet a harmadik becsúszott, de nem akarta elvetetni. Sok oka lehet.

Meg van az a réteg is, aki nem gondol ezen végig semmit. Jönnek a gyerekek sorban, aztán kész.

ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Sokszor és sok házasságban ezt a nő dönti el, mert nem akarnak még visszamenni dolgozni. Én nagyon sokszor ezt hallom indokként. Elvan otthon és kész. Igaz mondtad, hogy ne írjuk a babavárót, de én azért megjegyezném, hogy a másik véglet pedig az. Csokra válaltak 3 gyereket és azt "teljesiteni kell" hiába nem bír az elsővel se. Mi ezért nem is vettük igénybe, mert én annyit akartam szülni amennyivel még jól is érzem magam és nem kötelességből. Igazából ahol ezek vannak amiket leírsz, hovy elhanyagolás, nincs minőségi idő, idegbeteg szülő stb... álltalában ezek állnak a háttérben.
ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Ennyi erővel azt a kérdést is fel lehetne tenni, hogy mire jó egyáltalán a gyerekvállalás? Van, akit már az első gyerek is kiborít, mert vagy a szülő vagy a gyerek vagy mindketten olyanok. Szerintem nem az a fontos, hogy patikamérlegen egyenlően mérjék ki az odafigyelést, szeretetet, bármit, hanem hogy a gyerek igényeinek megfelelően. Van, aki elvan magában, de ha bújik, akkor fontos, hogy megkapja a maga ölelését. Más folyton pörög, egy pillanatra sem lankadhat a figyelem. Megint más meg örökösen a figyelem középpontjában szeret lenni. Nem tudhatod, milyen lesz a gyereked. Ami marha nehéz az a türelem. Ha ha van, félsiker. Négyen vagyunk, nálunk elég jól megoldották a szüleim, de az is igaz, hogy a közelben voltak a nagyszülők is. Viszont ők mondták, hogy ha a negyedik lett volna az első, akkor valószínűleg megállnak egynél ;).
ápr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Ennyi erővel azt is megkérdezhetnénk, hogy minek vállal valaki olyan kapcsolatba gyereket, hogy annak egyéves korában már egyedül neveli őt.


Szerintem te koncentrálj a magad feladatára, ők meg majd ahogy tudják, megoldják a maguk dolgát.

ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés és fura ,hogy tegnap pont ez jutott eszembe.Nekem van egy nagy fiam (24 éves).Igazából ő egyke volt.19 éves volt mikor megszületett a húga.Tök jó volt így...viszont valami bekattant🤦😅és úgy döntöttünk ,ne nőjön fel "egyedül"a lànyunknis,legyen tesója .Lett is,3 év van köztük.Mikor szépen eljátszanak ( ami titka),az tök jo.Nade mikor nyígatják egymást,az kell mindig a másiknál van stb.Nagyon nehéz és fárasztó.Pedig "csak " ketten vannak.
ápr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nyilván jogos a kérdés amit feltettél, hogy miért vállaltam gyereket. Nem tudtam, hogy rommá fog csalni a férjem. A válasz akkor a kérdésemre lehetne az, hogy ők sem tudták előre, milyen lesz egy többedik gyerek.

Viszont aki egyel, kettővel nem bír, akkor miért kell még több? Jó válasz erre amit írt valaki, hogy nem akarta elvetetni, teljesen jogos.

ápr. 11. 20:24
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Leírtál 3 családot: exférj testvére, szomszéd, nagybátyád. Akkor most gondold végig, hogy ezek a családok vajon annyira közel állnak-e hozzád és vajon melletted is élnek-e fizikálisan úgy, hogy Te 0-24-ben ráláss az életükre és az alapján mondj véleményt vagy kicsit azért megtoldod a saját fantáziáddal azt néhány epizódot, amit láttál?

Igen, a 3 gyerek sok, nyüzsögnek, hangosak, veszekednek, kupi van, a szülők sokat talpalnak, egy gyereket folyton irányba kell állítani, az ezer százalék, de ez ilyen. Ettől még nem feltétlenül rossz az életük, és azt Te sem gondolhatod komolyan, hogy leírsz egy ilyen érvet, hogy sültkrumplin élnek. Láttad tán a fagyasztójukat, amiben tonnaszámra csak az van és semmi más élelmiszer? Ugyan.... És ha esznek többször krumplit, akkor összedől a ház?

Ezt kéne elfogadni végre, hogy mások vagyunk, vannak más életek, más elvek, máshogy nevelnek gyereket az emberek. Az égvilágon semmi közünk nincs a másik életéhez.

Ha a kérdésed egy őszinte kíváncsiság lenne, akkor lehetne rá válaszolni, de benne van erősen, hogy sugallod, hogy ez képtelenség és minden három vagy többgyerekes szarul csinálja. Vagy a többség.

Hogy válaszoljak is: lehet, hiszen eltérő az igényük. Egyszer az egyik jön, egyszer a másik, egyszer közösen. Szülőként pedig azt mondom, hogy a határaink még messzebb nyúlnak, mint azt valaha elképzeltük. Amikor ránézek a 3 gyerekemre, a mai napig csodálkozom, hogy ez mind az enyém és ez hatalmas boldogság. Még akkor is, ha becsúszik a sültkrumpli itt is és bizony a hangomat is megemelem néha. Ettől még ez szuper dolog és szerintem boldog mindenki a családban.

ápr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Én egyáltalán nem ezt látom a környezetemben, sok 3 gyerekes nyugodtabb, mint én 1 gyerekkel. Én se akarok 3-at, de pl. vadvizi evezesre se akarok menni, más meg igen. Ez mindennél így van, sokfélék vagyunk.
ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Én viccesnek tartom, hogy alig egy egy éves gyerek mellöl, tönkrement házasság mellett ekézed a több gyerekest. 😂

Más ekézése helyett, tedd fel a kérdést magadnak, miért sikerült ennyire rosszul választanod,miért csalt meg a férjed? Mi vezetett egy tönkrement házassághoz? Ahelyett, hogy leszólod okkal vagy sem, helyette kérdezd meg tudsz e valamit segíteni. De gondolom ez távol áll tőled..

Igaz a mondás. Anya anyának a farkasa!

Ahelyett, hogy nők, anyák támogatnák egymást, helyette a legnagyobb kritikusai egymásnak.

Egy és 2 gyerekes szülő is lehet rossz vagy alkalmatlan anya, nem csak 3 és többedik gyerek mellett válhat azzá.

Attól mert Te nem akarsz, nem tudod több gyerekkel elképzelni, más még igen.

Nem mindenki alkalmas több gyerekre, van aki még egyre sem.

Nem lenne semmi probléma a kérdéssel, ha őszinte kíváncsiság rejlene mögötte, helyette inkább egy adag rosszindulatú általánosítást látok.

Nem vagyunk egyformák, ebből adódóan a tűrőképességünk sem egyforma.

Mindenkinek vannak rossz napjai, mindenki lehet rossz mentális állapotban. A kérdés csak az, van e aki mer és akar is segíteni ?

ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!