Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire ideàlis a közel 3 év...

Mennyire ideàlis a közel 3 év korkülönbsèg testvérek között ?

Figyelt kérdés

A lànyom 2 èves mùlt ,majdnem 3 lesz mire megèrkezik a kistesò. (Kicsit előbb estem teherbe a tervezettnèl. :) )

Még nem igazàn "önàllò" ,sőt a szopizik is mèg (elalvàshoz este) .

Volt valaki hasonlò cipőben ? Hogy fogadta a "nagy" tesò a picit? Kicsit tartok tőle ,hogy bonyodalmak lesznek. :)



ápr. 12. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is 3 év van, tökéletes. Annyi, hogy a "nagy" még fél évig nem volt ovis, kettővel voltam egyszerre itthon. Kettőt pelenkáztam, mert a nagy megkésett fejlődésű volt, fejlesztésre jártunk. Nem volt könnyű az elején, de cserébe hamar összenőttek. Hogy a nagy még nem járt közösségbe, az csökkentette a testvérféltékenységet is.
ápr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Ki nem szarja le de most komolyan???1év,3év,5év??Lényegtelen...
ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Pszichológiailag elég jó a 3 év korkülönbség, én szakmámból adódóan gyerekpszichológiát is tanultam. Kb. ez a korkülönbség a vízválasztó abban, hogy kisebb eséllyel fognak már állandóan civakodni, irigykedni egymásra valami miatt, mert nagy lesz az erettsegbeli különbség, így pl nem fogják már ugyanazok a játékok érdekelni oket, míg pl 1-2 év korkülönbségnél még igen, de a játék csak egy példa erre. Viszont ahhoz meg még nem túl nagy a korkülönbség, hogy ne töltsenek együtt sok időt. Saját példa: nővérem és köztem 1,5 év sincs, állandóan veszekedtunk valamin, felnőttként max már az időjárástól beszélgetünk el sajnos karácsonykor. Hugommal 4,5 év van köztünk, imádtuk egymást mindig is, es ez a mai napig megvan, de kicsit én felette úgymond anyaskodtam is :D aztán van egy másik nővérem, ő féltestvér, ő 9,5 évvel idősebb nálam, na vele felnőtt korunkig konkrétan kb semmilyen nem volt a kapcsolatunk a túl nagy korkulonbsegbol kifolyólag, ma már néha beszélünk felnőttként.
ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3 gyermekünk van, tudatosan 3-3 év kor különbséggel.


Dackorszak miatt így sem egyszerű az elején.

ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 év volt a max amíg még vállaltunk volna, 2,5 lett, teljesen tökéletes
ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!