Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vennétek számítógépet egy 9...

Vennétek számítógépet egy 9 éves gyereknek ha minden vágya az?

Figyelt kérdés
Nem csúcskategóriásat, de egy olyat amin elfut a Fortnite nevű játék, mert minden vágya hogy játszhasson vele, mert az összes osztálytársa játszik vele.
ápr. 24. 09:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

És ha a társai kútba ugranak te is megengeded? A Fortnite erőszakos játék és semmiképp nem engedném ebben a korban. Meghülyülnek tőle a gyerekek. Nem a levegőbe beszélek, ismerős kisfiút láttam 10 évesen játszani vele, dühében a billentyűzetet verte ököllel, artikulálatlanul, mocskos szájjal ordított, ha "elbszott" valamit.

Szóval nem. Nem vennék neki erre a célra. Tanuláshoz ha kell, akkor majd igen.

ápr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

9 évesen már volt neki. Az én laptopomat kapta meg, kellett a sulihoz...több beadandó is volt már ekkor nekik pedig egy teljesen egyszerű mezei iskoláról van szó.

Én vettem magamnak újat, kellett a munkámhoz. Nem szerettem volna hogy valamit véletlen kitöröljön a dolgaim közül.

Persze játszhat is rajta ha akar

ápr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Volt 8 évesen is neki.
ápr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem.
ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%

Ó értem. Itt a boomer anyukák le lesznek pontozva, akik válaszolnak ugyan a kérdésre, de az nem a közvélemény szerinti.

Ez remekül tükrözi a mai emberek értelmi szintjét. Elfogadás meg nem bántjuk a másikat mi? Nem egy fát nem.

ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Vegyél neki nyugodtan, és engedd nyugodtan játszani. Semmi baja nem lesz. Nagyon rossz érzés kimaradni, ez a játék pedig nem lessz rosz hatással rá.

Az én öcsém gyerekkorában nagyon sokat counter strikozott, ami a fortniehoz hasonlóan erőszakos játék, semmi baja nem lett tőle, rendes, jól fizető állása van, egy nyugodt lélek.

Kutatások vannak arról, hogy az videojátékok, különösen a kooperatív jelleggűek segítik a gyerek fejlődését.

Én már hamarabb is vettem volna neki.

ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Ez pont olyan kérdés, amit nem biztos, hogy itt kéne feltenni. Az ősanyák azonnal ellenkezni fogják, a túl lazák meg jönnek majd azzal, hogy már sokkal előbb volt. Nektek kell eldönteni, hogy mikor és hogyan, milyen szabályok mentén vezetitek be a gyereket a digitális világba.

Személyes véleményem az, hogy mivel most már az egész világ a digitális életre van ráállva, elmaradott és ártalmas gondolat az, hogy minél tovább távol kell tartani a gyereket. Ügyi sof vele találkozni, átmegy a barátokhoz és játszanak majd, meg neteznek, stb. Inkább a felelősségteljes és értő használatot kell megtanítani. De ezt már az elejétől fogva.

ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Sajátot nem kapna, az enyémen játszhat.
ápr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%

"Vegyél neki nyugodtan, és engedd nyugodtan játszani. Semmi baja nem lesz."


Ja, persze. Nem látjuk a sok idegbeteg, jàtékfüggő 12 évest 🤣

ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Azt nem mondtam hogy hagyja egész nap játszani. Mértékkel szabad.
ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!