Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Menjenek-e oviba, vagy egy...

Menjenek-e oviba, vagy egy pár napig/hétig ne?

Figyelt kérdés

Középső csoportba járnak az ikreim oviba, nemsokára érkezik a kistesó, 2-3 hét múlva.

Amikor hazajövünk a kórházból, utána érdemes itthon tartani az ikreket is? Gondolok arra, hogy nehogy hazahozzanak valami bacit, vírust egyből. Vagy tök mindegy, két hét múlva se lesz jobb.

Ovi nem csinálna belőle ügyet ha úgy döntenék, leigazolhatom.


Ki hogy oldotta ezt meg?


ápr. 24. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
A féltékenység miatt tartaná az ember inkább otthon a nagyobb tesókat, de ha javasolhatom és meg tudja oldani más az oviba menetet, akkor menjenek a 'nagyok". Bacik meg elkerülhetlenek lesznek. De neked kelleni fog a pihenés a babával.
ápr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
A bacik és vírusok kivédésére ez nem alkalmas. Ellenben hosszú távon rosszabb hatást érsz el azzal, ha a kialakult napirendet felboritod, mintha továbbra is ugyanaz lenne. Hogy értsd: ha minden megy ugyanúgy, mint a pici előtt, akkor a gyerekek is jobban érzik, hogy nincsen aggodalomra okuk, mert nem változott az ő életük. Ha otthon maradnak, akkor azt nem fogod tudni jól megmagyarázni nekik. Csak azt fogják érzékelni, hogy a pici nem lehet, most beteg, ezért nekik nem szabad a saját megszokott életüket élni. Na ebből előbb jön majd a féltékenység, mint abból, hogy továbbra is járnak közösségbe, mintha mi sem történt volna.
ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mindkettőtökkel egyetértek.

Van erre valamiféle nyomás, hogy ilyenkor tartsd itthon, de én is afelé hajlottam, hogy mégis miért?

Köszi!

ápr. 24. 11:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindkétszer úgy jött a kistesó, hogy 2 hónap múlva kezdődött csak az óvoda. Én örültem ennek. Mire el kellett kezdeni a reggeli mókuskereket, volt valami kialakult napirendféle, amivel el lehetett indulni időben. 2-3 hetesen azt se tudtam, merre van arccal előre. Apjuk meg nem tudta volna őken minden reggel hozni-vinni.
ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk nem egészen 4 év van a gyerekek között. A nagy kiscsoportos volt, amikor született a testvére. Eszembe se jutott otthon tartani. A kicsi születése előtt is oviba ment hétköznap, utána is. Kevesebb változás. Ráadásul egy nagy mozgásigényű, nagy gyerektársaság igényű gyerek volt a nagy, remekül érezte magát az oviba.

Egyébként úgy kommunikáltuk felé, hogy ő már nagy, ő mehet oviba, a tesója még túl kicsi lesz, ő nem mehet. Ha megnő, őt is felveszik az oviba, de oda csak ügyes nagy gyerekek járhatnak.

ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk se ment oviba. El se tudom képzelni, hogy oldottam volna meg, ha megy. Sokkal könnyebb volt otthon. Féltékenységet is csökkentette. Covid miatt 5 hónapot volt otthon a két gyerek. Addigra összeszoktak és könnyebb is lett kimozdulni.
ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk bölcsis volt a nagy, amikor született a kicsi, én úgy terveztem, hogy 2 hétig otthon tartom. 1 hét után már arcon pörgött szegény az unalomtól, pedig a kistesója is egy halál nyugodt baba volt, mint anno ő, így kb amíg nem szoptattam, addig bármit lehetett csinálni a naggyal közösen- mentünk játszótérre, játszóházba, otthon egy csomót játszottunk, bújtunk, stb. Szerettem volna, ha megszokjuk, hogy már négyen vagyunk egy család, többen lettünk egy fővel, és ez lesz a norma. Nem jött be :D 1-2 hét ehhez kevés, a nyári szünet, amikor 2,5 hónapig itthon volt velünk, és utána ment oviba, na az már sokkal többet ért ebből a szempontból. Szóval ha most újra kéne csinálni, akkor már lehet, hogy nem tartanám itthon ennyi ideig.
ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
menjenek oviba ,fiaim ovisak voltak mikor megszületett a huguk jártak oviba normálisan.
ápr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Én nem vinném őket nem a betegség miatt. Haza jössz a korházból az újszülöttel míg bent voltál a kórházba is ők nélküled voltak most meg haza érsz őket elküldöd oviba te meg otthon maradsz a babával ez miatt is érezhetik azt hogy a korházba is a babával voltál meg itthon is. (Ami amúgy egyértelmű de egy kis ovis még nem biztos hogy fel is tudja dolgozni érzelmileg mert biztos hogy nagyon fogsz hiányozni nekik) Én megmondanám nekik hogy egy hétig nem lesz ovi. ( Nem kell tudniuk hogy amúgy van ovi csak ők nem mennek) Úgy mond össze szokó hetet tartanék mivel ez nekik is új helyzet.
ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!