Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszahúzodó gyerek, hogyan...

Visszahúzodó gyerek, hogyan segíthetek neki hogy ne legyen annyira szégyenlős?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam 3 éves, ha pl a boltba megyünk, és ha valaki hozzá szól, akkor rögtön bújik el mögém vagy eltakarja a szemét.

Viszont itthon nagyon nagy dumás, olyan szövege van, és nagyon okos is.

Volt valakinek igy a gyereke?

Köszönöm.



#szégyenlősség #3 éves #Visszahúzodó gyerek
máj. 7. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Hagy békén. Vagy kinövi, vagy nem.
máj. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Szia. Kislányom 9 éves, sulis. Kicsiként ő is nagyon bátortalan, félénk volt, társaságban meg sem szólalt, ugyanígy bújt mögém. Itthon viszont állandóan mondta a magáét, be nem állt a szája. Néha még mindig szégyenlős, de ha hozzá szólnak, kérdeznek tőle, akkor válaszol, kommunikál egy kicsit az emberekkel. Szerintem lesz az majd jobb is, ahogy nő. Ahogy előttem is írták hagyni kell.
máj. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy eleve ilyen,és ilyen is marad.Én pl felnőttként is amit tudok inkább megnézem magam,kikeresem,hamarabb megyek valahová,hogy legyen időm megkeresni egy adott épületet stb,csak ne kelljen megkérdezni senkitől.Felnőtt vagyok,nyilván tudok kommunikálni,de ha nem muszáj, akkor nem teszem.
máj. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudsz. Talán annyit hogy ne etőltesd, ne szidd, ne alázd meg érte és másoknak se hagyd. Nekem ezek voltak a tapasztalataim, és még rosszabb lett tőle. Felnőttként se lettem szociális, de már azért magabiztos.
máj. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
sehogy .
máj. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobbik fiam ilyen, nem látom, hogy múlna, csak hogy akikkel barátkozik, azokkal szintén közvetlen és beszédes. Szerintem ő ilyen, az alap udvariassági formákat megtanítottam neki, de nem várom el, hogy barátságos legyen mindenkivel.

A kisebbik az ellentéte, ő bárkivel leáll dumálni, az se zavarja, ha nem értik, amit mond, csak mondja mondja. Pedig nincsenek másképp nevelve, születésük óta tök mások.

máj. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves kislány anyukája vagyok. Az én lányom ugyanez. Engem alapvetően nem zavarna, de amikor a játszótéren 1-2 anyuka ezt nem érti meg hogy az én gyerekem nem szereti ha belema az arcába az már idegesít.
máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Mi elvittük gyerekpszichológushoz, 3 évesen még nem foglalkoznak ezzel, kinőheti. 5 éves korban ha még fennáll, akkor nálunk a pedagógiai szakszolgálat biztosít egy 8 alkalmas csoportos terápiát, ahol erősítik az önbizalmukat.

Nálunk még szorongás is van a háttérben.

máj. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!