Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Néha nektek is teli van a...

Néha nektek is teli van a hócipőtök amikor hisztis és kiborítóan viselkedik a gyereketek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen 2 éves, de semmit nem lehet tőle csinálni.Mindent amit én csinálok, ő is leutánoz.Jó ez rendben is, de ha neki nem sikerül elsőre akkor hisztizik.Vagy ha nem pattanok mint a nikkelbolha egyetlen hívására, akkor is a plafonon van.Egy nyugodt percem nincs.Hiába jön este apja haza, ő nem foglalkozik vele, nem ül le vele olvsni játszani.És hát persze nekem kell egész nap helytállnom, de ha nem csinálom a háztartást akkor nincs rendben semmi.Nem hagy békén, semmit nem tudok tőle csinálni, úgy a fejemre van nőve.Lehet, hogy bölcsibe kellett volna inkább adnom idén, hogy megtanulja, hogy nem ő körülötte forog az egész világ?Egyszerűen tényleg egy nyugodt percem nincs.Régebben eljátszott egyedül amíg főztem , tettem, vettem, de mostanában lépni sem tud nélkülem.A ti gyereketek is így viselkedik, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen"?
2010. okt. 28. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Őszintén?

Az én kisfiammal 2 évesen nem volt gond...ha csak adtam neki "munkát". Mert ha nem: akkor jajj de sok rosszat kitalált magának. Én bevontam a házimunkába amikor lehetett: tésztát gyúrt velem, mosogatott(műanyag poharakat)...

Ha pedig épp olyasmit csináltam, amit vele nem lehetett - meg kellett várnom azt a békés fél-egy órát, mig alszik. SOHA nem játszott el ugyanis egyedül.

A hisztit valamiféleképp kezelned kell, mert ha nem, akkor a fejedre nő.

Nekünk az volt, hogy ha hiszti, megy a szobájába és nem jöhet ki, míg le nem nyugszik.

2010. okt. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem minden kétéves ilyen, és nincsen ezzel baj.

Az enyém, ha mesét néz a laptopon, akkor nyugis, illetve a játszótéren le se kakilja a fejemet, mert ő most játszik a többiekkel, illetve alszik még 2-szer napközben, így ilyen alkalmakkor mindig tudok pihenni picit én is.

Ha nagyon rágörcsölsz arra, hogy mi mindent kell csinálnod és tőled nem tudod megtenni, akkor tényleg nagy feszültség keletkezik benned, felesleges. Akkor kell sajnos ezeket a teendőket megtenni, amikor alszik, vagy pld. "mesét néz". Próbáld ki, hátha nálatok is beválik.

2010. okt. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy újabban nem akar napközben aludni, fel van egyhuzamban 12-14 órát, és már a tv nézés sem köti le.Régebben 40 percet is elült a kedvenc meséje előtt, most meg csak megy a mese a tv ben de csak hallgatja, nem nézi csak ritkán pillant oda.ha eltűnök a szeme elől azonnal jön vehemensen és keres.Persze ilyenkor teregetek vagy éppen wc re megyek.Szóval mintha hozzám nőtt volna.
2010. okt. 29. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!