Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek/tesztek ebben a...

Mit tennétek/tesztek ebben a testvérhelyzetben?

Figyelt kérdés

SZóval van egy 5 és fél és egy 3 éves kislányom.

A nagy nagyon anyás, a munkám folytán sokszor van olyan, hogy akár el tud velem jönni a munkahelyre, vagy otthon dolgozom és ott együtt tudunk lenni.

Mivel ő nagyobb, több mindent lehet vele csinálni, városban mászkálni, és jobban is igényli az időt velem, havi 3-4 nap ilyen anya-lánya napot csinálunk. Utálja az ovit is, hiányzom neki.

A kicsi imádja a bölcsit, még oda jár. Ő valahogy nem olyan bújós, anya nélkül is mindig tök jól elvan bárhol. Nem is hiányol, bölcsibe egyszer sem sírt hogy nem akar ott lenni.

Viszont bűntudatom van, hogy a kicsivel nem tartok ilyen napokat, max 2-3 havonta :(

És nemtudom hogy egyszerűen nincs rá igénye, vagy csak nem mondja?

Vagy hülyeség az egész, és emiatt nem kéne rosszul éreznem magam?


máj. 13. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kicsi bölcsisnek kellene jeleznie, hogy igény van rá, hanem megfogni és elvinni őt is. Nyílván a nagyobbal könnyebb dolgokat csinálni, mert életkorából adódóan értelmesebb mint a bölcsis, de ez fer a gyerekeiddel szemben? Így hogy legyen rá igénye, hogyha 2-3 havonta viszed csak?

Nekem inkább az jön le, hogy te nem viszed szivesen magaddal, te tök jól elvagy a naggyal és kész.

máj. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Én azt nem értem, munkanapon az ovis miért nem óvodában van. Az nem érv, hogy utálja az ovit.

Emellett elég erősen megkülönbözteted a gyerekeidet. A kicsi is biztos szívesen lenne veled, csak szerintem már belenyugodott, hogy neki ennyi jut anyából, mert folyton a naggyal foglalkozol.

máj. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is az jött le, hogy a nagy utálja az ovit, nem megy ha nem akar. Ez nem így megy... Majd ha a sulit utálja is kiszeded napokra?

Meg kell tanulnia, hogy ez pont az a dolog, ami muszáj.


Emelett igen, az jön le, hogy a naggyal tök szívesen vagy, a kicsit meg lepasszolod.

Persze, hogy nem szól, hogy menne ő is veled, hosz még csak 3 éves.


Nekem 2,5 és 5 évesek a gyerekeim. Nekem is mondja a nagy, hogy szeretne velem programot, a kicsi pedig nem mondja. Mivel kicsi és még annyira nem fogja fel, hogy ezt "kérni kell".


Igen, ebből ne csodálkozz, ha testvér féltékenység lesz az idő múlásával.

máj. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Mit tennék? Hát nem különböztetném meg ennyire a gyerekeimet, az biztos. Törődnék a kicsivel is, nem pedig xarnék a fejére, mint ahogy te teszed.
máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Én elképzelem a szituációt, hogy reggel öltözés, bedobjátok a kicsit a bölcsibe és gyere nagylányom miénk a nap. Ő nem csak egy tartozék a családban. A nagy jogosan érezheti azt, hogy ő a kedvenc a kicsi meg azt, hogy levan sza*va. Később hogyan fogok ezt rendezni a gyerekek között? Az óvóda inkább kötelező mint a bölcsi. Miért veszed ki ilyen sűrűn a nagyot? Az iskolába se fogja majd elfogadni, hogy bekell oda járnia, ha már most engedsz neki.
máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Aki ennyire betegesen bele van szerelmesedve a gyerekébe, minek szül másodikat?
máj. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen gyerek voltam, akivel "nincs semmi gond". Minden figyelmet és törődést a hisztis tesóm kapott, merthogy nekem úgysincs szükségem rá, neki meg igen. Csak mert ő visított mindenért. Én meg szép csendben elviseltem, hogy le vagyok szarva. Ezt csinálod te is a kisebbik lányoddal. Majd ne csodálkozz, ha 18 évesen lelép és vissza se néz, ahogy én tettem.
máj. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

A kicsi imádja a bölcsit, még oda jár. Ő valahogy nem olyan bújós, anya nélkül is mindig tök jól elvan bárhol. Nem is hiányol, bölcsibe egyszer sem sírt hogy nem akar ott lenni.


Már miért sírna? Gondolom a bölcsiben több figyelmet kap mint otthon. Én se szívesen lennék otthon ha ilyen lenne az anyám, hogy ennyire kivételez a testvéremmel. Hogyne lenne el nélküled, mikor szerencsétlen kb azt se tudja milyen az ha csak rá figyelsz.

máj. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!