Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális?? Más anyuka is...

Ez normális?? Más anyuka is érezz így ha rá szól a gyerekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam 3 éves múlott, mostanában nagyon szófogadatlan, vissza felesel, mindenért visít, üt, rúg...

Ételek között is válogat, szinte mindent kiköp.

Sajnos sokszor elfogy a türelmem és rá kiabalok, vagy le fogom a kezét hogy ne üssön engem...

Többször rá is csapok mostanában a fenékre.

Muszáj vagyok, eddig mindent szinte rá hagytam, mert hallgattam másokra, jaj ne bántsd már, ne szólj már rá, még gyerek, majd Meg tanulja-ilyen szólásokra hallgattam

És sajnos itt el is rontottam, mert most ott tartunk hogy semmennyire nem tart tőlem, könyörögnöm kell neki dolgokért.

És ha rá szólok, vagy rá csapok utána annyira nagyon bűntudatom van, hogy azt elmondani nem lehet.

Nagyon rosszul érzem magam utána.

Normális ez??

Legszivessben soha nem csapnék rá és nem is kiabálnék vele, de akkor milyen gyerek válna belőle? Soha nem hallgatna így rám...



máj. 15. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Annak, ha a gyermeked megüt téged, különféle okai lehetnek. A leggyakoribb az, amikor nem tud mit kezdeni a túláradó érzelmekkel, mérges, csalódott, és ez valamilyen agresszív megnyilvánulásban tör ki. Előfordulhat, hogy nem tudja kontrollálni ezeket az impulzusokat, vagy nem tudja szavakkal kifejezni, amit érez. Vagy az agressziót arra próbálja használni, hogy elérje, amit szeretne. Ez utóbbi tanult viselkedési forma, és valószínűleg nem otthonról. Mert ahogy írod, szerintem nálatok nincs erőszak a családban, különben nem lenne lelkiismeretfurdalásod. Ha minden jól megy, és segítesz neki, idővel megtanul adaptívan megküzdeni a frusztrációval, és ha egyértelművé teszed, hogy a bántalmazás minden formája tiltott - tehát amit ő csinál - képes lesz kontrollálni ezeket az impulzusokat előbb vagy utóbb.
máj. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Fontos a megfelelő reakció. Ha a gyerek bánt természetes, hogy ideges leszel különösen, ha fizikai fájdalmat is okozott. Elengedhetetlen, hogy megőrizd a nyugalmadat. Ehhez kellhet, hogy kicsit kivond magad a helyzetből - például átmenj egy másik szobába -, vegyél néhány mély levegőt, hogy utána minél nyugodtabban tudj gyermeked felé fordulni. Nekem ez bevált.
máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
El kell neki mondani, hogy fájt, amit csinált és soha nem szabad megütni másokat. Mivel valószínűleg éppen felfokozott állapotban van, szükséges lehet, hogy először meghallgasd, tudomásul vedd, ami bántja, és elismerd annak jogosságát. Nyugodt légkört teremtve elérheted, hogy érzelmeit más formában, szavakkal is ki tudja adni. Segíthetsz neki azzal, hogy megnevezed ezeket az érzéseket - például, hogy látod, hogy ideges, vagy megérted, hogy csalódott. Ezután jöhet annak a tudatosítása, hogy attól még tilos megütni másokat.
máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
A legrosszabb, amit tehetsz az a fizikai büntetés. A gyerekeknek a szüleik szolgálnak legfőbb mintaként, így, ha mi is erőszakot alkalmazunk, nem várhatjuk tőlük, hogy ők máshogy tegyenek, ahogy a kiabálás sem fogja megnyugtatni őket. Mutass példát, viselkedj felnőttként.
máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egy teljesen jó nevelési módszer, ha megfogod a kezét, mikor üt vagy ütni próbál. Egyúttal guggolj le hozzá hogy egy szintben legyen a szemetek, fordítsd magad felé és határozott hangon mondd neki, hogy nem szabad ütni. (Általában is így érdemes, magadra vonod a figyelmét és úgy mondod, amit kérsz.)


A kiabálás meg a fenékre csapás nem ideális, de még mindig jobb szerintem, mint a ráhagyás. A ráhagyó nevelés egyfajta elhanyagolás. Fokozatosan cseréld más módszerekre ezeket. Ha néha mégis kiabálsz, nem katasztrófa azért.


Ajánlom a Super Nanny videókat a youtube-on. Nem értek egyet 100%-ban a módszereivel, de a te helyzetedben jó kiindulási alap lesz. (Ha tudsz angolul, találsz többet, magyar nem tudom van-e fenn.)

máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

meg ha meg akkar ütni elkapod a kezét és határozott hangon közlöd hogy ezt nem lehet csinålni mert fåj pont jó de gyereke vålogatja mi vålik be .

3 gyerekem van 2 fiamnak legtöbször elég volt hogy csunyán és szigoruan nėztem rájuk tudták valami nem okés és rögtön eszükbe jutott mi a gond .

máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4%
Ha kiabálsz és megütöd, miért csodálkozol, hogy ugyanezt kapod vissza?
máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Az előzőek miért lettek lepontozva? Szánalmas, hogy segít az ember és ezt kapja. Engem le lehet pontozni.
máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért pontoznak le, mert nem tudnak segíteni, trollok. Nincs saját összeszedett gondolatuk egy se. Ez rá a reakció. 😂 Más dolguk nincs. Ezért nem kell tanácsot adni, csak privát. Akkor nem tudnak nyomogatni x-et, csak megeszi őket majd az unalom.
máj. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális, hogy egy 3 éves gyerek uralkodik feletted és irányít.

Legyél következetesebb. Annak nem lesz hatása, hogyha azt látja, hogy hisztivel mindent elér. Mégha kap is a fenekére, de végső soron az van, amit ő követel. Világos szabályok és világos következmények kellenének.

máj. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!