Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell ezt kezelni?...

Hogyan kell ezt kezelni? (Irigy kisgyerek?)

Figyelt kérdés

Testvérem kislányáról lenne szó, aki 4 éves lesz idén.

Amikor megkér a kislány, hogy játszunk kiborítja az összes játékát. Kezembe ad egy játékot és amikor én egy másik játékhoz nyúlok vagy a kezembe veszem egyből kikapja a kezemből.

És ez nagyon sok mindennel így van. A homokozóban nem játszhattam és formával, mert ő “nem engedte meg”. Engem nem érdekelt és bele tettem a formába a homokot ő meg ki akarta venni a kezemből, de nem tudta és elkezdett sírni és közben oda rohant tesomhoz, hogy én ne játszak azzal a játékkal.

Ötleteket, tanácsokat megköszönöm



máj. 15. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Én nem játszanék vele. 4 éves, nem 2. Ezt már meg kellett volna tanulnia.
máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Ebben a korban a gyerekek szeretnek irányítani játékból, szeretik érezni, hogy náluk van a kontroll (mivel ugye nem ez az alap). Nem értem, játékból miért ne lehetne úgy, ahogy ő szeretné, neked mint felnőttnek nem teljesen mindegy? Semmi irigység nincs ebben, egyszerűen szeretné ő diktálni a szabályokat abban a pár percben, mivel amúgy egész nap ő veti alá magát a szabályoknak. Tényleg nem értem, ezen mi a kiakasztó :D

Nekem is 4 éves gyerekem van egyébként, és az a kedvenc játéka, hogy ő az óvóbácsi, én meg a gyerek, és ő mondja meg nekem, mit csináljak. Abszolút normális fejlődési/életkori sajátosság.

máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 babyboom567 ***** válasza:
79%

Kiegészíteném a 2-es válaszoló válaszát, hogy például az ABA terápia első része a kapcsolódás, amikor mi kapcsolódunk be a gyerek játékába, és nem vesszük át az irányítást.

Én őszintén nem értem, hogy ilyenkor miért nem tudod megkérdezni, hogy oké,zsófi, akkor én melyiket használhatom?

A kommunikáció nagyon hasznos tud lenni.

máj. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ne mondjátok már, hogy normális, ha a kezemből kikapja a játékokat, amiket csak meg szeretnék nézni és azért megy a sírás, mert valamivel én is szeretnék “játszani”
máj. 15. 21:39
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Szerencsére az én gyerekem, aki egyébként sni-s, nem ilyen, hogy egy homokozóformát se foghatok meg az engedélye nélkül.
máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj, de a kisgyerekkel való játszás nem arról szól, hogy te mit szeretnél megnézni. :D Főleg, ha az ő játékairól van szó.

Ha feltétlenül meg akarod fogdosni a játékait (ezt se teljesen értem, hogy miért, miért nem hagyod, hogy ő adja neked oda, amit szeretne? de oké), akkor is ugye az úgy zajlik, hogy "Zsófikám, megnézhetem ezt a...?" és megvárod, mit válaszol. Ha engedi, engedi. Ha nem, akkor azt tiszteletben kell tartani, az ő játéka.

De én esküszöm, az egész helyzetet nem értem. Nem egy veled egyenrangú felnőttel játszol egy társasjátékot, aminek szabályai vannak, hanem leülsz egy kisgyerek mellé a földre és - ha szeretné - csatlakozol a játékába, amit ő irányít. Amit te elvársz, az nem ez a korosztály és nem ez a szituáció.

#2

máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem irányítani akarom, hanem játszani vele ;)
máj. 16. 01:12
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
De te egy felnőtt vagy, nem érted? Ő meg egy gyerek. A játékai az övéi, és gyakorolja fekettük a kontrollt. Ez is az érés része. Mi olyan rettentő nehéz abban, hogy letedd azt a nyomorult játékot, te, a meglett felnőtt ember? Egy négyévessel akarsz kakaskodni??
máj. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

kérdező, most már muszáj megkérdeznem, te hány éves vagy?

#2 és #6 voltam

máj. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Fura ezeket a válaszokat olvasni, nekem sem a négyévesem nem volt ilyen soha, sem a kétévesem. Sőt, a tesóm gyerekeivel is cserélgetik egymás között a játékokat, egyik sem egy irigy kis szörnyeteg. Jó, mondjuk mi az elején elfojtottuk ezt a marhaságot, aki úgy van vele, hogy ez a normális annak nyilván ilyenek a gyerekei.


Szerencsére én sem voltam/vagyok soha irigy és nekem az a természetes, ha más sem az.

máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!