Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy lánygyereket fiúsan...

Ha egy lánygyereket fiúsan nevelnek, akkor kamaszkorára maszkulin csaj lesz belőle, vagy továbbra is lehet belőle tipikus lány, aki sminkel meg ilyenek?

Figyelt kérdés
Tehát rózsaszín helyett kékbe öltöztetik. Babák helyett autókat, plüss dionoszauruszt vesznek neki. Nem mondják neki, hogy milyen szép vagy, hanem azt, hogy milyen okos vagy. Ha elesik, nem babusgatják, hanem azt mondják neki: "katonadolog". Más fiúkkal játszik, apuka elviszi magával autókiállításra...
máj. 19. 12:21
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A kérdés csak elméleti, "mi lenne ha..." alapon.
máj. 19. 12:22
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

A gyerek habitusàtòl függ. De elèg durva elkèpzelèsed van a lànyos/fiùs nevelèsről. Tulajdonkèppen annyi kène a különbsèg legyen, hogy fiùra nem ad az ember habos-babos, ròzsaszìn, ruhàt, meg szoknyàt. De különben mindkèt nemet ugyanùgy kell nevelni. Fiùnak is lehet babàja, konyhàja, lànynak is lehet autòja, dìnója. Mindkèt nem okos ès szèp. Làny is kiàllhat magàèrt, szaladgàlhat, fiù is sìrhat, gondoskodhat màsokròl.

Remélem, nincs még gyereked.

máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Nekem fius lanyom van.

De sminkel szereti a szoknyat

Viszont mentalitasban eros hatarozott celtudatos iranyito mint egy pasi.

máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Két bátyám van, mindig fiús voltam. Fociztam, kidobóztam, bunkert építettem, gépeztem, stb. Nem vagyok maszkulin, van férjem és két gyerekem. De sok dolog megmaradt a "fiús" dolgok közül, pl a mai napig is imádom a focit, szeretek kockulni, könnyebben szót értek a férfi kollégákkal is, stb. De vannak azért barátnőim is, csak olyanok, akik hasonlóak hozzám. Engem ez a műkörmös, 6 kiló sminkes, szolizós, melírozós hülyep.csás "világ" hidegen hagy.
máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg lányos fiam van, még úgy is, hogy van két fiú tesója!

Szereti a rózsaszínt, imád főzni, picinek babázott...

Hármuk közül pedig neki lett leghamarabb barátnője...

máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
Én úgy tanultam az egyetemen, hogy van valami törzs, ahol megfigyelték azt, hogy nem tettek különbséget nemek között és mindegyik gyerek játszott mindennel. A saját tapasztalatom viszont nem ez. Lányom van, kapott autót, sosem játszott vele. Játékboltban már 1 évesen a baba kellett, meg a csillámos, csajos cuccok. Én nem vagyok ilyen, alig sminkelek stb. 3 évesen már sminket kért, körömlakkot. Nem játszik fiúkkal. Ezt nyilván nem te fogod meghatározni kivel játszik. Balettre járt, aztán ilyen posirazo, csajos táncokra. Addig könyörgött amíg elvittem. Sose táncoltam, pláne nem balett, meg ilyen pitsa táncokat. Szóval eldöntik ők ezt maguknak.
máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

A gyerek olyan lesz, amilyen a személyisége alapján várható. Valamennyire lehet befolyásolni, de nem tudod fiúnak nevelni, ha nincs benne olyan érdeklődés vagy hajlam, hogy babák helyett autózni akarjon.

Ezek a sztereotípiák is csalókák, igazán csajos lányom van, ékszereket, masnis csatokat hord, a ruhái színét összehangolja, imádja a kéket és dínósat szokott játszani a barátaival.

A fiam a kisautókkal a babaházban játszik, sokat rajzol, énekel,, pedig ezeket még az óvónő is lányos szokásnak tartja. Ovisként már csajozik kicsiben és már most úgy kacsint, mint a profik.

Próbálhatnék bármit nevelni belőlük, ha nincs hozzá alap, akkor csak erőltetném a hülyeséget és személyiség zavart is okozhatnék.

Később ezért vannak sokan iskola elhagyók, mert a szülők szerint a gyerek "csak orvos lehet", vagy "minimum ügyvédnek kell tanulnia", és amint lehetősége lesz, kiugrik és új utat választ, ami hozzá illik.

máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#2


Nincs. De idővel szeretnék majd családot, és ritkán eszembe jut ilyen gyereknevelős kérdés.


Üdv. egy pasi

máj. 19. 12:57
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem viszonylag lányosan neveltek, sokat babáztam, szoknyákat hordtam, csak barátnőim voltak, fiú barátaim egyáltalán nem. Ehhez képest szerintem viszonylag maszkulin felnőtt nő lettem, abszolút nem érdekelnek a "nőies" dolgok.
máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"De elèg durva elkèpzelèsed van a lànyos/fiùs nevelèsről."


Semmi durva nincs abban, amit írtam. A fiúkat fiúknak nevelik, a lányokat meg lányoknak, ennyi az egész.

Nem tudom, hogy manapság mi a divat, de mikor én voltam gyerek, még így volt.


"A gyerek olyan lesz, amilyen a személyisége alapján várható"


Miféle személyiség? Egy gyereknek van genetikailag kódolt személyisége, ami funkcionál, a környezeti befolyástól függetlenül?



Nem értek a gyerekekhez, de milyen személyiségről beszélsz?

máj. 19. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!