Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért érzek minden nap bűntuda...

Miért érzek minden nap bűntudatot??

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam 3 éves.

Az utóbbi hónapokban minden este mikor csak úgy fekszek magamnak és gondolkodom, állandóan bűntudatot érzek.

Amiatt hogy mivan ha eddig nem jó anya voltam??

Ha nem volt elég türelmem, ha nem volt elég minőségi idő, ha többször rá kiabáltam, ha hisztizett nem vigasztaltam meg.

Ha néha magamba egy kis pihenesre vágytam.

Mindent egyedül csinálok a kisfiammal, egyedül nevelem.

Nagyszülők, tesóm sokat segít, de mégse olyan...

Minden nap játszok a kisfiammal, amit ő szeretne, rengeteget vagyunk kint a szabadban, sétálunk, biciklizünk, hintázunk.

Bent traktorokkal játszunk sokat az a kedvence, színezni szoktunk, festeni, építőzni, puzzle-ni, mesét olvasok neki, minden este lefekvés előtt is mesélek neki.

Nyilván nem minden nap van sajnos idő sokat játszani.

Annyira rossz ez az érzés minden este.

Az is bánt hogy lassan vége ennek a korszaknak mikor ennyit együtt vagyunk, mert szeptemberben kezdődik az ovi.

Anyukák, ti is éreztek bűntudatot?



máj. 19. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem éppen ez a jó anya ismérve, hogy soha nem hiszi el,hogy jó anya, és ezzel ösztönzi magát.
máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nem tudok érdemben válaszolni, de én is ugyanígy érzek. Kitartást ❣️
máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
A jó anya nem kételkedik magában, mert a gyermeke boldog, mosolyog, nevet, "anyás", később elmondja, hogy szeret stb. Miért kételkednek ilyen esetben? El tudom vinni programokra, meg tudom venni amire vágyik, játszunk vele. Önálló, életrevaló, okos, ügyes, értelmes, kíváncsi stb. Én nem kételkedek magamban, sőt azt értem, ezt biztosan jól csinálom. Ha kételkedik az ember azért van mert őszinte magával és valamit nem jól csinál.
máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is érzek bűntudatot, de úgy vagyok vele, hogy emberből vagyok, nem vagyok tökéletes és nem is kell annak lennem. Normális, hogy az időm és a türelmem is véges.
máj. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A MOM guilt egy létező dolog. Kinek nincsen bűntudata? Emberek vagyunk, mindenki követ el hibákat, senki sem tökéletes. A gyereknevelés rohadt nehéz. Nem lehet mindig türelmesnek lenni és rózsaszínbe látni az életet. Főleg, ha egyedül neveled a gyereket.
máj. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 babyboom567 ***** válasza:
100%

Sosincs bűntudatom azért,mert én is egy érző,létező,fizikai és érzelmi szükségletekkel rendelkező emberi lény vagyok.Bár van férjem,de technikailag egyedülálló vagyok egy tartós beteg,fejlesztésre szoruló gyerekkel,0 segítséggel.

Minden embernek alap szükséglet a lelki feltöltődés ,pihenés is(meg az alvás,evés,fürdés,pisilés,kakilás).


A lakásunkkal, rendrakással,vasalással szemben szokott lenni bűntudatom, mert mind a sor végén kullognak,és őszintén nálunk legtöbbször csak tűzoltás van ilyen téren.

Érthetően megfogalmazva,egy sz@r háziasszony vagyok, de jó anya(a gyerekem boldog, fejlődik, a betegsége eredményei jók).Biztos van közép út, én még nem találtam meg.

máj. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az hogy valaki kételkedik-e magában, marhára nem attól függ, hogy valóban jó-e az adott területen, vagy jók-e az eredményei. Tökéletesen nem lehet csinálni a szülőséget, aki ennek az ellenkezőjét hiszi, az nem nézett még igazán mélyen magába, vagy nem olyan magasak az elvárásai saját magukkal szemben, mint a perfekcionista embertársainak. A perfekcionizmus meg általánosságban véve nem jó tulajdonság, mert indokolatlan és szinte állandó szorongást generál az emberben. Általában azokra jellemző, akik gyerekkorukban "nem voltak elég jók" az egyik vagy mindkét szülőnek.

Persze más is okozhatja, csak hoztam egy példát azok kedvéért, akik abban a tévhitben élnek, hogy ez egy egészséges önkritika :D Hát, nagyon nem az.

Kérdező, szerintem a leírásod alapján éppen elég jó anya vagy, csak egyedül ez duplán nehéz, mert gondolom az apja helyett is meg akarsz neki adni mindent, érzelmileg is és anyagilag is.

máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!