Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak a gyerekeknek?

Mit mondjak a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Párom úgy döntött, hogy belefáradt a gyereknevelésbe, ezért inkább elhagy bennünket.

Három közös gyermekünk van. A legkisebb nemsokára egyéves lesz, a középső 2,5 éves, a legnagyobb pedig 5.

Mit mondjak nekik, hova megy majd az apjuk?

Vele nem lehet erről beszélni.


máj. 21. 06:43
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%
🙁🙁🙁
máj. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
97%
Bármit, csak azt ne hogy megunta őket.
máj. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk nem volt ez gyerekként felvezetve annyira. Elköltözünk új házba, apa meg egy másikba..ennyi. Szerintem az “apa egy másik házba költözik mert ott jobb neki, majd mentek megnézni” bőven elég.
máj. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg mondtak a szuleim, hogy elvalnak . Meg hat en sokszor lattam ahogy anyamat megverte apam, bezarta a szobaba meg egyeb gonoszsagokat csinalt vele.

Ebbol is kovetkeztettem, hogy elvalnak(mielott elmondta volna anyam)


9eves voltam. Es eleg rossz volt..


Sajnos a gyerek mindenfelekeppen serul ilyenkor… szerintem. ☹️

máj. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
89%
Apa elköltözik, mert már nem akar velünk élni. Ennyi. A miértre pedig a nem tudom a legjobb válasz, akkor is, ha hazugságnak érzed. Anyám is ennyit mondott csak, mi jöttünk rá szépen lassan, mi volt az ok. Egy évvel voltam idősebb, mint q legnagyobb gyereked.
máj. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
96%

"Szerintem az “apa egy másik házba költözik mert ott jobb neki, majd mentek megnézni” bőven elég."


Elég lehetne, de ebből itt nem az következik, hogy valaha is mennének megnézni: "Párom úgy döntött, hogy belefáradt a gyereknevelésbe, ezért inkább elhagy bennünket."

máj. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
91%
Akkor a “mentek megnéznit” kihagyja. Ha kérdezik hova majd eldönti a kérdező hazudik e róla.
máj. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
88%

Csak Őszintén, a saját szintjükön!

Nem szabad hazudni.

Apa meg anya Már nem tud együtt élni. Sokat veszekedtek, ezért apa inkább elköltözik.

máj. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
95%

Ezután apa nem fog veletek élni és más dolga lesz (ezzel előkészíted azt, ha elhanyagolja a láthatást), de te ott vagy és mindig, mindig mellettük maradsz. Egy darabig keresi majd a nagy, a középső talán, a kicsi fel sem fogja majd. Te pedig amennyire teheted, ne emlegesd, a kérdésekre tömören válaszolj és biztosítsd őket, hogy nem maradnak egyedül. Apa se rájuk haragszik (nekem is volt ilyen gondolatom), hanem most változásra van szüksége. Te nem tudod, visszajön-e, de ha nem, akkor sincs semmi baj, mert ti nem szakadtok el.

Nekem erre lett volna szükségem gyerekként.

máj. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
78%

bocsi de egy pasiként mibe fáradt bele gyereknevelés terén?

ilyen mondatott anyukák szoktak mondani.

máj. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!