Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem túlzás ilyet "tanítani" a...

Nem túlzás ilyet "tanítani" a 3 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Édesanyám hát egészen vallásos. Nem jár templomba, nem híreszteli az ilyeneket, szóval nem mondanám mélyen vallásosnak.

Van egy húgom, 3 éves. Tudja már kép alapján hogy ki az a Szűz Anya, mert van róla kép a szobájába kitéve. Van rózsafüzér is a szobájában. El tud mondani egy imát is, néha random kezdi el mondogatni.

Én is vallásosnak lettem nevelve, jártam régebben templomba is, de mostanra kiábrándultam belőle. Nem értem azt, hogy miért nem lehet mondókát tanítani a gyereknek ahelyett, hogy imádságokat tanuljon. Szerintem az ráérne később is. Vagy nem tudom, nekem bizarr kicsit, hogy egy 3 éves gyerek, aki tulajdonképpen tudatlan, ilyeneket tanul. Nem bántásból, nekem csak furcsa. Régen engem is anyám erőszakosan járatott hittanra, templomba kellett vele menjek stb.

Bizarr ezt újra látni és "átélni".

Szerintetek nem kellett volna ezt későbbre hagyni?



máj. 22. 11:44
1 2
 1/11 babyboom567 ***** válasza:
46%
De.
máj. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

"Édesanyám hát egészen vallásos" "szóval nem mondanám mélyen vallásosnak."

Nem érzel ebben egy kis ellentétet?

Most hallottuk a te szemszögedet. Én is tudok bármit írni. De nem tudjuk mi a teljes valóság.


Ez a leírás alapján túl van tolva tényleg. De hogy a tényleges valóság milyen, arra nem tudunk mit írni.



Emellett most mit vársz? Ha leírja 3 ember, hogy anyád hülye, mivel lesz jobb? mi változik?

máj. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy vallásos családban egyáltalán nem furcsa. Ugyanúgy tanulja meg ezt a részt, mint a mondókát. Ebben nevelkedik és másnak nincs joga ítélkezni. Ha neked nem jelent a vallás semmit, te ne neveld így a gyereked. A vallási hova tartozás, a hagyományok stb mind körül veszik a gyerekeket. Ahogy az is mint mikor a 3 éves lekrvaz a szegregalt környezetből. Amit lát, hall, tapasztal azt adja tovább.
máj. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
A te dolgod ezt kezelni és ha nem tetszik, leállítani.
máj. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vallásos családban ez nem meglepő. De az ima tanítása hol zárja ki a mondókák tanítását?

Ahogy te sem foglalkozol felnőttként a vallással, később a húgod is maga dönthet arról, hogy vallásos lesz-e vagy nem.

máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi baja lesz az imáktól? A kérdés megnyitásakkor káromkodásra gondoltam előre.
máj. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok vallásos, de nekem nem tűnik túlzásnak. A Szűz Anya képe a kultúrához is hozzátartozik, nem baj, ha felismeri. Az imádság egy ennyi idős gyereknek pedig olyan mint egy mondóka, ugyanúgy fejlődik tőle a memóriája stb, nem a jelentése érdekli.

Sokkal durvábbra gondoltam a kérdés alapján, de ez semmiség.

máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
2 éves lesz nyáron a kisfiam, és esténként együtt imadkoznak az apjával. Együtt mennek aludni, és az apja reggel-este rendszeresen imádkozik, szóval mióta nem velem alszik hanem vele (én a kisebb fiúnkal alszom most), így ő is be van vonva abba, amit apa csinál (ugyanúgy, mint a legtöbb mindenbe - főzés, teregetés). Ahogy írták, ez a kultúra része, anyukádnak teljesen természetes, nem egy erőszakkal rásózott valami. Ugyanúgy pl egy zenész vagy sportoló gyereke sokkal hamarabb ismerkedik a sporttal/hangszerekkel, mint a kortarsai, mert a családjuk életének szerves része a dolog. Majd ha nagyobb lesz, eldontheti, mit gondol a vallásról és milyen úton megy tovább.
máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem túlzás. Ha valaki hisz Istenben, azt természetes, hogy minél hamarabb átadja a gyermekének. Ettől semmi baja nem lesz, sőt.
máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi hitünket gyakorlók vagyunk, babakora óta együtt imádkozunk.

Nyilván érthető, ha nálad ezt erőltették, akkor te mindenben ezt látod. Valójában egyáltalán semmi kényszerítés nincs abban, hogyha képről felismeri a Szűzanyát és megtanult imákat.

máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!