Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom nagyon...

2,5 éves kislányom nagyon akaratos korszakában van, hogyan kezelhető hatásosan?

Figyelt kérdés
Sajnos az a baj, hogy a férjem nem bírja hallgatni a sírását, én annak lennék a híve, hogy figyelmen kívül hagyni a hisztit, majd abbahagyja, de a férjem ezt nem bírja és mindig az a vége, hogy vagy megadja neki amit akar vagy megvigasztalja, lényeg, hogy maradjon abba a sírás. Mit tegyek? Egyre tanácstalanabb és szomorúbb vagyok. :(
2010. okt. 30. 16:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy igyekszem az arany középúton maradni, tehát amivel nem tehet kárt magában vagy nem tudja elrontani azt csinálja, de vannak bizonyos dolgok, amiket nem hagyok. Például ilyen az, amikor éjszaka elveszi a takarónkat, párnánkat. Én ezt nem akarom hagyni, mert egy idő után kész terrorban fog tartani minket, ha mindig odaadjuk neki, de a férjem inkább odaadja, csak hagyja abba a hisztit. :(
2010. okt. 30. 16:12
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet.2 éves a kislányunk és ő is sokszor hisztizik és nálunk is az apuk az aki kevesebb ideig bírja ezt hallgatni.bár ahogy mostanában észrevettem amióta apa kevesebbet van itthon rövidebbek a hisztik:)

Én nem szoktam rá figyelni ha hisztizik,általában magára hagyom,átmegyek egy másik helyiségbe és úgy teszek mintha nem hallanám és elég hamar megunja.Az apával kell kompromisszumot kötni mert tényleg a fejetekre fog nőni,akárcsak az unokanővéremnél....17 éves és semmit nem hajlandó megcsinálni,segíteni az anyjának....sőt még a kisebb tesóira sem hajlandó vigyázni és ez annak az eredménye hogy amikor kicsi volt magyarul mindent a segge alá rakott az anyukája,minden úgy volt ahogy akarta,,És a másik 2 már nem ilyen mert rájuk kevesebb ideje jutott és nem kényeztette el azzal hogy minden ráhagyott...

Csak azt tudom mondani hogy kitartás..

2010. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Küld el férjed sétálni. Ha így folytatja, nagyon elrontja a gyereket.

A legrosszabb, ha megadja amit kér.

Vígasztalás helyett inkább terelje el a figyelmét mással, vigye játszani, olvasson neki-az nem baj, ettől nem "romlik" a gyerek.

A hisztit amúgy tényleg figyelmen kívül kell hagyni...

2010. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagymama jól meg tudta oldani a helyzetet. Amikor hisztizett a lányom, azt mondta neki: "Te lány, mama így nem is lát téged. Hát mama nem is hall téged!" Ezen úgy meglepődött, hogy el is felejtette, miért hisztizett. Egy ismerősömnél meg az vált be, ha hiszti idején ruhástul mindenestül berakta a zuhany alá. Kicsit brutál, de nekik bevált. Ott mondjuk már nagyobb a gyerek, 5 éves.
2010. nov. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez a módszer vált be. A kérdés kiírója én voltam.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2010. nov. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van kb.

Már 3 éves a lányom, de sokszor van hiszti. Én nem tudom már, hogy a férjem miatt-e, vagy sem, de nálunk az, hogy "úgy hagyjuk", szinte soha nem működik. Lányom csapkodja magát a földhöz, rúgkapál, ilyesmi. Általában úgy zajlik, hogy ott hagyjuk, aztán amikor már "nem bírjuk", vagy tényleg pár percig üvöltött, akkor megölelgetjük, aztán ha megnyugodott, akkor meg lehet vele beszélni, hogy mi történt, és hogy mit miért nem szabad, vagy ami miatt kirobbant a hiszti. Ha sokáig hagyjuk, akkor általában már nem tudja, hogy miért is sír, csak a hiszti marad meg.


Ami használni szokott, ha sikerül a hiszti kirobbanása előtt elterelni a figyelmét, vagy ha olyan dolog miatt hisztizik, akkor gyorsan valami kompromisszumot ajánlunk neki.

2010. nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!