Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumiról való leállás kétévesen...

Cumiról való leállás kétévesen? Ha érdekel, mert neked is problèma, segitsünk egymáson!

Figyelt kérdés

Fiam két éves ès cumifüggő.sajnos odáig jutottunk, hogy nemcsak alváshoz kellett neki,hanem egész nap:( ha ki mertem venni a szájából,megvadult:) gondoltam leírom,hogy haladok a leszoktatással, hátha erőt adok annak,akit kezd a dugó zavarni a vakarcs szájában....: első problémám, hogy kb 8-10 szót használ, mellé activity bajnok, csodálatosan aprólékos jelbeszéddel.mindent megért, és megértet. De kezdett idegesiteni, hogy mást se látok a kis szájában, csak a világitós cumikát...persze, én szokattam rà, hisz én dugtam egyhetesen a szájába, pedig visszagondolva, még csak nem is volt orditós a kiscsomag. Mostmeg azt sem tudom, hogy válasszam le róla. A védőnőm a következőt javasolta, ami kb 2 nap után is javulást hozott: először is nekünk,anyukáknak kell eltökéltnek lenni és felszivni magunkat! Amikor elkezdi keresni, kezdjük meg az elterelő hadmüveletet. De ne túl feltünően, mert itt nem egy egyévessel állunk szemben, aki bedől annak a felkiáltásnak, hogy nézdd, ott egy katica, gyere,simizzük meg! Legyünk ügyesek és tereljünk. Fel kel kelni, mintha a cumiért indulnál, de közben meg kell bizni vmi feladattal, pl lègyszi kapcsold ki a tvt , rádiót, tedd fel a diszpárnát a helyére, jajj, ledölt a tornyod, àllitsuk vissza,stb. Igy nyerünk időt. Persze ujra elkezdi keresni...kicsit huzni kell az időt ès próbálkozni. Ha nagyon kesereg, akkor kézen kell fogni és ezt mondani: gyere, megkeressük a cumit, elbujt valahova! És keressük a virág mögött, fotel alatt, maci szájában, majd megleljük a konyhában! Jajj de jó, meglett, ügyesen megtalàltuk!!! Aztán had cumizzon egy ideig. Majd ujrakezdjük a cumi nélküliséget. És három nap alatt egyre tovább volt az az idő, mikor végre láttam a mosolyát, meg a kiàlló kapa fogacskáit, ahogy gurulva nevet:) mostmár a séta alatt sincs a szájában, nem keresi. Ha hazajövünk, aludni készül, akkor keresi,alváshoz meg is kapja, de hazajövetelnél kicsit terelek és nem is kell....

Szóval sokjal jobban állunk,mint mikor amikor kérte,azonnal meg is kapta, ja és többet is beszél!

Ti is megosztjátok velem, mivel próbálkoztok?


2010. nov. 1. 14:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Fontos,amit kihagytam, a védőnő azt mondta, hogy mindig máshol találjuk meg a cumit, ne legyen megszokott helye! Hol a konyhapulton, hol egy széken, hol a tv tetején, szóval mindig máshol. Ne tartsuk magunknál a zsebünkben, mert ott nekünk is nagyon kèznél van. És ha anélkül játszik,semmiképp ne lássa, mert neki ez borzalmas önuralomigènyes dolog, mint a csokifüggőnek, akinek ott az asztalon a csoki, de nem ehet belőle...ugysem birja ki:)
2010. nov. 1. 14:36
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia, köszi, hogy leírtad megpróbálom a kétéves lányommal. Ő nem volt mindig ennyire cumimániás, csak mikor kb 3 hónapja elkezdett bújni a nagy rágófoga nagyon sokszor kérte a cumit. Mostanra ott tartunk, hogy ha engedném állandóan cumi lenne a szájában. Ha pl. cumival a szájában akar nekem mondani valamit, akkor mindig mondom neki, hogy így sajnos nem értem, de ha leteszi a cumit, akkor biztos érteni fogom, hgoy mit mond. Ilyenkor kiveszi és újra elmondja mit akar.

Viszont ha jövünk a játszótérről haza, akkor az az első szava, hogy dudi. Tudja, hogy a játszón nem szabad cumizni, de ahogy eljövünk már kéri. Volt olyan is, hogy nem vittem cumit magunkkal, ennek az lett a következménye, hogy hazáig üvöltött a cumiért. Szóval ebben az esetben nem tudom mi legyen. Sőt nálunk az is nehezíti a helyzetet, hogy a húga is cumizik, igaz ő még csak 7 hónapos, de látja a húga szájában a cumit.

2010. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szia,igen én is ezt kérdeztem a védőnőtől:) azt mondta, hogy ha már szituációkhoz köti, hogy hol nem kéne cumizni, az màr jó út. És egyre több szituàciót találunk ki,mihez nem kell a cumi. A játszón egyből adja is oda a kezembe.azt kell elérni, hogy ő vegye ki a szàjából és adja oda a kezedbe ,hogy eltehetsd, persze ne lássa,pontosan hova teszed. Mikor haza fele jöttök, terelés! Ne mondjuk, hogy otthon maradt, hanem húzzuk az időt! Fel kell hivni másra a figyelmét, vagy adjunk egy kiflit /kekszet rágcsàlni, amig haza nem érünk. Ne sokat, mert nem az a cél,hogy kimaradjon egy főétkezès, mert benyomott egy zacskó zizit vagy ropit, de ilyen esetekre nem baj, ha nassol egyet:)
2010. nov. 1. 14:53
 4/15 anonim ***** válasza:
nagyon rossz evő lett a lányom, mert nyáron volt egy elég csúnya félrenyelése. A nass azért nem tud nálunk szóba jönni, mert egy babapiskóta is annyira be tud kavarni, hogy képes 2 evést kihagyni. De ez jó ötlet, hogy nem mondom neki, hogy otthon van a cumi, hanem terelek, nemsokára lemegyünk ki is fogom próbálni.
2010. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A fiam még mindig rág, mint egy kishörcsög:) pl van egy pulcsija, imádja a cipzárt csócsálni rajta. Ma ezt vitte a babakocsiban a mama felé, ezt nyálazta, nem a cumit. Volt is vmi a szájában, meg nem is:) régi rágóka? Vagy akár egy szivószál? A fiam képes azt is csócsálni...bár gondolom a félrenyelés óta fóbiád lett minden cucctól,amit a szájába vesz és amit le is nyelhet...
2010. nov. 1. 15:11
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 23 hónapos,2 hete volt beteg,nagyon köhögött,fulladt éjjel is,ekkor döntöttem el,hogy elveszem a cumit,ha nem alszunk,mindegy már,hogy miért nem.Közben megtalálta a nyunyi kendőjét,amit 4 hónaposan vettem neki,és nem érdekelte,most az a cumi pótló.Szerdán lesz 3 hete,hogy elvettem tőle,már másnap nem kereste,pedig a bölcsibe is pár gyerek cumis.

...és tényleg neked kell a sarkadra állni és rászánni pár napot a "küszködésre",nem szabad engedni az érzelmeinknek.

Én azt hittem sokkal,de sokkal nehezebb lesz,sajnos az én kisfiam is már nagyfiú,17 nap múlva 2 éves,már egyáltalán nem kisbaba:(

2010. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Hát a félrenyelés óta ezer szemmel figyelem, ahogy eszik. Nálunk kilőve a babakocsiban evés, játszótéren evés, menet közben sem ehet. Csak az asztalnál ülve.

15:30-kor lementünk a játszótérre és azóta nem volt cumi a szájában. :) Tudom ez még nem nagy szám, de nekem igen. Eltelt 4 óra és még csak eddig 1* kérte a cumit, de akkor azt mondtam, hogy keressük meg a rég nem látott plüss kutyát és játszunk vele. Úgy örülök :)

2010. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jajj, de nagyon ügyesek vagytok!!!:) szerintem meg nagy eredmény! Én is azon lepődtem meg, hogy egész jól megy a dolog! Irjatok még, hogy haladtok!
2010. nov. 1. 21:22
 9/15 anonim ***** válasza:
SZia, na hogy álltok a cumi kérdéssel? Nálunk tegnap volt egy gyenge nap, mert látom jönni hátsó rágófogát alul és nagyon szenved miatta. Egész nap nyűglődött szegény, viszonylag sokat cumizott megint. :( Jajj, olyan nehéz ez :((((
2010. nov. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szia:) tegnap orditós nap volt ugyszintén...a fiam foga is jön, de neméérdekeeeeellll.....:))))!!!! Mintha ötvenkettő foga lenne, komolyan, ennyit kinlódni vele, borzasztó:( szóval mégtöbbet tereltem, többet voltunk kint ugy, hogy toltam a babakocsiban a kisherceget. Nem kellett sétálnia. Mint mikor kicsi volt, sétáltunk egy jó órát igy. Mert délután fèl órát birt aludni 3 helyett...orditva kitoltam, cumival,párnával, majd abbahagyta, el is tettem mindkettőt! Most ugy állunk, hogy nagyjából csak a két alváshoz kell. Nem látom, hogy emiatt az átlagnál többet nyüszögne, hogy nincs cumi. Amugy is tud raplizni:) ugyhogy tarts ki! Tudom, hogy idegölő a vinnyogás...egyik nap én is szó szerint betömtem a szájába, csak hallgasson...csunya dolog volt:( ez csak a mi türőképeségünkön múlik. Hamar robbanok èn is,te nem tudom, mennyire vagy nyugis... Vagyis csak nyugiiiii, vègszükségben engedj csak:) most minden főkaja után azonnal kap kis ropit,kekszet,rágcsát, ha evett. Igy van nasi is, az étvágya nincs elvéve, mert ugye utána adom,ahogy evett, és igy nem kéri a cumit rögtön kaja után, hanem ropizik egyet. Irj majd, hogy mi a helyzet:)
2010. nov. 4. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!