Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rota minden esetben hányással,...

Rota minden esetben hányással, hasmenéssel jár?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
2010. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erről szól a rota vírus...
2010. nov. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
LEhet még láz, izzadás és vagy nagyon bágyadt, legyengült vagy állandóan feszűlt és nyűglődik szegényke.
2010. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért kérdeztem,mert a lányomnak most "állítólag" Rotája van.Semmi tünete nincsen,egy teljesen más dologból kifolyólag derült ki a székletvizsgálatból...

2010. nov. 5. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Mikor kérdeztem a védőnőt, hogy ajánlott e beadatni a Rota elleni oltást, azt mondta, hogy eddig a pályafutása alatt (kb 5 éve) az ő körzetében még nem volt rotás gyerek. Volt rengeteg féle hányós- hasmenős vírus, de Rotát sose tenyésztettek ki székletből. Szóval a twe esetedből kiindulva lehet, hogy volt Rotás a körzetében, csak nem derült ki, mert nem volt hányás- hasmenés és nem vizsgáltak székletet.

Szerintem a te gyereked csak hordozó, vagy ilyesmi. Örülj neki, hogy nincsenek ezek a tünetek. A Rotát amúgy nagyon felfújják, pont azért, hogy fogyjon az oltás. egyáltalán nem kell minden esetben kórházi, infúziós kezelés. Mint a ti esetetek is bizonyítja. Azért jobbulást a picinek! (vagy nincs is rosszul?)

2010. nov. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyereke válogatja, az én nagyfiam volt Rotás sőt szerintem Calici vírus is megfertőzte (bár akkor annyit mutattak ki, nem Rota, mert más vírust nem tudnak kimutatni)és mindkétszer kórház lett a vége, durva kiszáradással. Sőt másodszor úgy száradt ki 2 óra alatt, hogy megivott 4 dl vizet, elaludt, mire felébredt kiszáradt.

A kicsinek csak kimutatták, hogy Rotás, semmi tünete nem volt, mégcsak hígabb széklete sem. A második vírusnál ő is végighányt egy fél délutánt, de aztán ennyi.

2010. nov. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!