Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 2 évesen még nagyon...

Akinek 2 évesen még nagyon anyás, félénk volt a gyermeke,3 évesen hogy alakult az óvodába szoktatás?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

én is nagyon anyés voltam,félénk,és szüleim elváltak.Szerintem nem lesz gond,mondj neki jó dolgokat az oviról és szoktasd:)

sok sikert!

2010. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szintén 2 éves fiam csak velem van lényegében, nem rajong a gyerek vagy egyéb idegen társaságért, fusztrált és ideges tőle. Kiváncsian várom a tapasztalatokat e téren, mert komolyan kételkedem, hogy be fog tudni 3 évesen illeszkedni közösségbe. Bocsi, hogy nem segitettem!
2010. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a fiamat 2 évesen behordtam az oviba úgy,hogy ott voltam vele én is kb.1 órát,sokat jártunk játszótérre,ahol sok volt a gyerek,és most már 3 éves,jár az oviba,de hálistennek semmi gond vele,nevetve megyunk minden reggel.
2010. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mi járunk játszóházba néha, meg játszótérre, amikor cska az idő engedi, de ott is a kislányom inkább azonkon a játékokon játszik, amin épp nincs senki. ezenkívül van egy kisgyerekes barátnőm,, velükl gyakran összejárunk, őket szereti. de pl. ha jön valaki hozzánk, akit nem ismer, vagy pláne mi megyünk valahova, idegen helyre, és az isemretlenek "letámadják", akkor ott kész, vége, ki se hajlandó jönni a kezemből, kapaszkodik stb. viszont ha nem törődnek vele, rá se néznek, hozzá se szólnak, akkor viszonylag hamar felenged, de olyat, hogy valakik kézbe vegye az apján-anyján meg a barátnőmön kívül, nem enged. de a barátnőm is szinte családtag, mert majdnem minden anp találkozunk, megyünk-jövünk egymáshoz, sokszor délelőtt is délután is. néha elvan már úgy, ha pl. valaki, akit ismer, de nem családtag, mondjuk hetente 1-2x találkozik vel 1-1 órára, és én kicsit otthagyom, mondjuk 5 percre (direkt kipróbáltam), akkor elvan. de pl. ha valmi baja van, akkor én kellek neki, az apja se jó, vagy pl. elaludni is csak velem hajlandó. azért remélem, 1 év alatt sokat alakul még, hiszen a mostani meg az 1 éves kori önmaga közt is jelentős a különbség, és most nem csak a szellemi dolgokat értem ezalatt.
2010. nov. 12. 13:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy gyerek nagyon hamar és sok féle képpen változik.Lehet most ez az idoszaka van,hogy félos.Az én fiamnak is volt ilyen idoszaka,de volt olyan is,hogy féltem vele,nehogy elmenjen mással,mert mindenkihez odament,akér ismerte akár nem.Szerintem ne izgulj,ha nem megy át rajta mikorra oviba kéne járnia,akkor majd ott megszokja.Az anyósom ovonéni,és azokta mondani,hogy sokszor úgy tépik ki a gyereket az anyjuk kezébol,mert annyira sírnak,foleg a kicsik,de lehet hogy még az anyuka a kapuig sem jut el,és már nincs semmi gond.Aztán megint sírás van,amikor mennek a gyerekért,mert meglátja az anyukáját és orul.A kicsiknél állítólag 2-3 hónap míg megyszokják,mert nekik még egymást az oviban is meg kell ismerni.úgyhogy ne izgulj,és remélem kicsit megnyugtattalak.
2010. nov. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!