Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenkivel így elszalad a ló...

Mindenkivel így elszalad a ló a karácsony közeledtével?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Beszélgettem pár ismerősömmel, barátokkal. Tudom, hogy nem állnak jól anyagilag, sőt, még a rezsire és a kajára is alig futja, van olyan, aki most vesztette el a munkáját....DE! A gyerekeiknek (van ahol 5 is van) fejenként 50-60ezer ft-nyi ajándékot vesznek. Tulajdonképpen mindent megvesznek nekik, amit meglátnak a gyerekek a játékboltban, tv-ben. Utána meg sírnak, meg kölcsönkéregetnek, mert nincs mit enni.

Mire jó ez?

Nem akarok senkit megbántani, csak nem értem.

Nekem is 2gyermekem van, ők kapnak egy-egy fából készült öltöztetős macit, meg egy memóriatársast. Az egész meg volt 2ezer ft-ból.

Nem vagyok irigy, csak kiveri a biztosítékot, hogy sokszor a gyerekeknek sem jut kaja, de a több 10ezres ajándék ott van a fa alatt, amivel játszik 3napig a gyerek, utána meg sokszor hallom, hogy de kár volt megvenni.

Miért nem gondolkoznak előre?

És hogy lehet ilyesmit úgymond szóvá tenni vagy tanácsot adni a szülőknek, hogy nem erről szól ez az ünnep, hanem a szeretetről és az együttlétről?

Manapság nem erről szól már... :-(


2010. nov. 24. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Szia.

Épp tegnap parancsoltam megállj magamnak, mert hajlamos vagyok túlzásba esni én is, mondjuk odáig sosem jutok hogy kölcsön kelljen miatta kérni:)


Szóval arra jutottam hogy több kisebb dolgot hoz a Jézuska, na meg az 1 éves lányom még aztán úgyse érdekli annyira a dolog.


Később sem szeretném rászoktatni.

2010. nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nekem 3 és 4 évesek. Nem szeretném, ha az lenne nekik természetes, hogy a tvből hozzájuk repülnének a dolgok!


De én konkrétan ismerek olyat, aki jelzáloghitelt vett fel, hogy az 5gyereknek legyen 80-90ezres ajándéka....

2010. nov. 24. 11:17
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Hát az igazat megvallva én is hajlamos vagyok túlzásba esni:( De addig azért sosem mennék el,hogy ne legyen ételre de játékra igen...Kölcsönkérni pedig semmi esetben sem.

Én kb. 10-15 ezret költök idén a lányom ajándékára.

2010. nov. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

ÚRISTEN!!!!


Soha nem volt ez nálunk szokás! Elég egyszerű családból származom, nem volt soha sok pénz, mindig kaptunk valami apróságok, de sosem voltak nagy ajándékok. Nálunk most dec-ben lesz egy éves a baba, neki kb 4-5000 FT körül lesz tőlünk ajándék, nagyszülőktől, keresztszülőktől 3-4000 értékben kb, és ennyi. Mi egymásnak sem veszünk drága ajándékokat. Nálunk az a szokás, hogy ajándékozzuk a mi szüleinket, testvéreinket (nekem 2, férjemnek 1 van), illetve a férjem tesójának már van családja. Így velünk együtt 12 ember, akinek ajándékot veszünk. Fejenként 2-2500 körül tudunk szánni.Nem is bírnánk többet, pedig én max gyed-et kapok, a férjem 110-130 ezer körül keres, de azt a pénzt, amit nem kell a megélhetésünkre szánni, inkább minden hónapban megtakarításba tesszük. Nem tudom, mennyiből élhetnek azok, akik horribilis összegeket költenek ajándékozásra.

2010. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk kicsit fura a helyzet, mert mikulás, szülinap, karácsony, névnap egy hónapon belül van. Bár mikuláscsomag csak egy apróságot fog rejteni a szokásos csokin, gyümölcsön kívül, a többi alkalomra ahogy számolgatom, ajándékdömping lesz. 4 helyről kap rajtunk kívül ajándékot, s nagyjából mindenki játékot fog venni minden egyes alkalomra, esetleg az egyik nagyszülőpárostól kap összevonva az alkalmakat egy drágább, de nagyobb játékot. Az igazság az, hogy mi kértünk játékot, illetve írtunk listát, amiből mindenki válogatott. Év közben szinte semmit sem kap a nagyszülőktől, nagynéniktől, így csak így és ilyenkor tudjuk "beszerezni" az értelmesnek gondolt, de - év közben mindenféle alkalom nélkül - drágának talált ajándékokat. Tudom, hogy mindenkinek a saját gyerekét kell eltartania, de az igazság az, hogy jól jön a segítség, amikor már nagyobbacska egy gyerek, s a játékok ára is az egekben.
2010. nov. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Ételre, rezsire, törlesztőre stb. még sosem kellett kölcsön kérnünk nekünk sem. Nem kockáztatnám a fejük felől a lakást, csak azért, hogy két nap múlva a láda aljára kerüljön egy tizenezer forintos játék.

2010. nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

sztem ez borzasztó. nem mindenkivel szaéad így el, de én is ismerek ilyet. dorbézolnak egyet, majd pár nap múlva nincs mit enni, nincs pénz számlákra stb...a játékok meg többnyire olyanok, hogy két napi g érdekesek, aztán mennek a sarokba, és ott porosodnak, mert a gyerek rájuk se néz...furcsa mentalitás, annyi szent. másrészt nem lehet elég korán megtanítani a gyereknek, hoyg a karácsony nem arról szól, hogy degeszre esszük magunkat és 600 játékot kapnak...sok helyen sajnos csak erről szól. felháborodva láttam az egyik nagy üzletláncnak a reklámját a tévében, macska meg valami hörcsögök vagy mik szerepelnek benne, mondják a kis hörcsögök, hogy jaj de jó karácsonyuk lesz most a gazdáikanak. erre a macska: igen, mert most is mindent a .......-ban vesznek meg!.....elrémültem. erről szól a karácsony, attól lesz jó, hogy az ember megvesz dolgokat? az ember ha nem vigyáz, a gyerek könnyen rákap ilyesmire, ha máshol nem az óvodában biztosan találkozik ezzel a mentalitással. szörnyű.

nekünk hálistennek nincsenek anyagi gondjaink, megvehetnénk akár a 60ezres nem tudommit is, de minek? kap a kislányom könyvet (zengő abc, öreg néne), pötyi játékot, mágneses építőt, xilofont, kirakót, és ennyi. hozzátéve, hogy a szülinapja dec. 23án van, tehát ez az összes tőlünk + a nagyijától a szüli+karácsony. a nagybácsiktól-néniktől gondolom még kap egy -egy apróságot, de nem ezrekért, ahogy tavaly sem.

2010. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Örülök a válaszaitoknak! Jó látni, hogy nem mindenki gondolkodik úgy,mint a környezetem.

Igazából nem az a baj, hogy játékot kapnak a gyerekek, hanem a helyzet.

Én egyszerű családból származom, és megtanultuk, hogyan lehet szép a karácsony! Egyetlen felnőtt sem kap ajándékot! Illetve olyat, ami pénzbe kerül! Kézzel készítjük a lányokkal az ajándékokat. Ők is élvezik, szeretettel adják, és a rokonok közül mindenki örül nekik!

2010. nov. 24. 13:21
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt én sem értettem soha. Drága ruha, drága játékok, amikkel nem is játszanak a gyerekek. Pláne egy-két évesek. Szerintem igazad van, a karácsony nem az ajándékokról szól.
2010. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajna nálunk az ismerősök között is van ilyen, egyébként nem túlzok nincs mit enniük! Volt olyan hónap hogy elmentek vásárolni fizukor majd maradt kemény 2e forintjuk gyerek mellett 1 hónapra. Hát el lehet képzelni milyen körülmények uralkodnak. Felháborít. Nem mondom hogy nem költök karácsonykor, de van is mit ennünk, szerencsére jól állunk, pedig nincs több száz ezres fizetésünk abszolút, gyeden vagyok én is, de a karácsony nálunk a szeretetről szól, mi így nőttünk fel. 20 hónapos a lányunk, szóval nem is az érdekli hogy mit kap hanem a fa a lényeg :)) Még 10e forint sem lesz az ajándéka, max 5 ezer forint, és mégsem tartom magam rossz anyának, mert szerintem aki így kiköltekezi magát az le is nézi az olyanokat mint mi. Sok ilyen van sajnos, és ez csak egy piciny szelete a nevelésüknek, jobb is hogy nem látunk bele a többibe :)
2010. nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!