Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyobb (6-8 éves) gyereketekn...

Nagyobb (6-8 éves) gyereketeknek hogyan mondtátok el, hogy nincs Mikulás és Jézuska?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell elmondani!Rájön majd magától!Addíg is amíg hisz benn ne rombold le a benne kialakult érzéseket és a hozzá kapcsolódó képet! :)
2010. nov. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

én sem mondanám el, hamar rájön ne félj! :)

egy kolléganőm kislánya még hitt bennük, ő meg fogta magát és elmondta hogy nincs is,

én annyira sajnáltam azt a kislányt, látszott rajta hogy szomorú, olyan érzés volt, mintha "elvesztett" volna valamit

szerintem addig a legjobb a karácsony, amíg ők azt hiszik, hogy a Jézuska hozza az ajándékokat :)

2010. nov. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
persze nem mondanám most még el,csak azt sem akarom,hogy mástól tudja meg,és megkérdezze,hogy miért csaptam be?!
2010. nov. 24. 18:34
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Én még nem mondtam el, pedig az én lányom karácsonykor lesz 9 éves, a fiam pedig nemrég volt 7.

Lányom már néha mondogatta a fiamnak, hogy igazából nincs is Jézuska, de aztán pár perc múlva inkább azt mondta, hogy mégiscsak létezik mert magától nem kerülhetnek a fa alá az ajándékok :)

Az osztályban 2 kislány kivételével még hisznek benne a gyerekek, így én egyenlőre nem mondom el nekik, vagy max. azt mondom, hogy aki hisz benne ahhoz eljön és aki nem, ahhoz már nem. Ezt is csak akkor, ha konkrétan rákérdeznek,de sajnos előbb-utóbb maguktól rá fognak jönni. Én a gyerekeimnél úgy látom, hogy nagyon hinni akarnak benne, a lányom pl. még árnyakat is lát mikulás éjszakáján, sőt ő már a Jézuskát is látta állítólag :)

2010. nov. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Mi őszintén elmondunk neki mindent, pláne, hogy fél a Mikulástól, Jézuska meg nálunk nincs, a családtól kap ajándékot.
2010. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is lejátszódott (hogy miért csaptam be?). Erre azt mondtam, hogy nem csaptam, be, de aki elhiszi, hogy van Jézuska annak az hoz ajándékot, aki nem hiszi, annak meg nem. Én elhiszem, ezért mondtam, hogy a Jézuska hozza az ajándékot.

Ez megnyugtatta a kis lelkét, de továbbra sem hitt a Jézuskában (óvodás volt), a bátyja pedig kb. 9-10 évesen is hitte. Ma is azt mondjuk, hogy a Jézuska hozta az ajándékot, pedig pontosan tudja mindenki, hogy nem szó szerint kell érteni. Nálunk ez jelenti a karácsonyi ajándékot. A család máskor is adhat ajándékot, de a Jézuska csak egy évben egyszer, ez benne a szép.

2011. dec. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!