Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 14 hónapos kislányom most...

A 14 hónapos kislányom most lett anyás! Mit tegyek? Hogyan tudnám a leggyorsabban leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám a leggyorsabban leszoktatni arról,hogy mindig utánam loholjon és hogy ne minden más ember kezében csak az én nevemet hajtogassa?Semmit nem tudok a házban csinálni,csak ha alszik!Idáig fura módon mindenki ugyanolyan volt Neki,most már az apja sem kell Neki,ami a férjemet is nagyon zavarja!
2008. jan. 14. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard leszoktatni, ebben a korban ez normális! Ha erőltetve távolítod magadtól, csak a bizalmát veszíted el! Szeretgessétek sokat együtt apával (Te legyél ott!), játszatok hármasban, lassan-lassan apa is olyan biztonságérzetet fog nyújtani, mint Te. De erőltetni nem szabad, ha nem akarod elveszíteni a bizalmát!

Sok sikert!

2008. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval!! Ez egy életkori sajátosság, amit nem lehet csak úgy "leszoktatni". Gondolj csak bele, te vagy vele a legtöbbet, te eteted, te ébreszted/altatod, te vigasztaltad mindig elsőként...stb., persze, hogy legjobban hozzád ragaszkodik. A férjeddel is próbáld finoman megértetni, hogy ez nem ellene szól, hanem a gyerek fejlődési szakaszában van egy ilyen fejezet. Semmiképp se próbáld erőszakkal eltávolítani magadtól, amit tudsz, végezd el a társaságában, tedd addig őt pl. babaszékbe, a többi meg legyen meg inkább később, mégis ő a legfontosabb. Hidd el, amikor majd elmúlik ez a korszak és bárkivel szívesen el lesz, sőt már mással akar hazamenni egy-egy szép nap után, már hiányolni fogod ezt az érzést... Fogadd el, hogy ilyen is van, és ne legyél vele távolságtartó emiatt! Megéri, majd meglátod.
2008. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális ez a kicsiknél, és én is azt javaslom hogy ne gondolkodj azon hogy leszoktasd erről. Az én fiam amióta megtanult mászni és járni folyton a nyomomba volt. Aztán ahogyan nőtt úgy lemaradt, szépen eljátszott. És bizony volt már több olyan korszakunk is amikor vagy csak apa kellett vagy csak anya. Az első ilyen sztrájkolós csak apa korszakot nagyon rosszul viseltem de idővel megláttam hogy ez is elmúlik csak időszakos. A lényeg hogy a gyermeked biztonságba érezze mindig magát, és ha ez a közeledben valósul meg akkor így van rendjén. Meglátod hamar felnő és akkor olyan jó lenne még ha mindig körülötted sündörögne.
2008. jan. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne leszoktatni próbáld, hanem inkább egy kicsit önállóságra szoktatni. Először vond be a házimunkába játékos formában, kérd meg, hogy segítsen, így mégiscsak halad az a házimunka, még ha lassan is. Ha már ez megszokott dologgá válik, kezdj rábízni olyasmit, hogy valamit tegyen a helyére, hozzon oda neked, így azért el-el mászkál, nincs minden másodpercen a lábad alatt, az is lehet, hogy egyszer csak nem jön vissza és elkezd mással foglalatoskodni. Ennek az a nagy előnye is megvan, hogy már nagyon korán hozzá lehet szoktatni ahhoz, hogy megtanulja, a családban mindenkinek van dolga, és hogy bizony anyának segíteni kell a házimunában.
2008. jan. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod leszoktatni? Ez is csak egy fejlődési szakasz, el fog múlni magától. Olyan is lesz majd, hogy csak az apa, vagy a nagyszülők kellenek majd a gyereknek, és ezt az éppen "mellőzött" családtagoknak sem szabadna rossz néven venni!
2008. jún. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!