Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik voltak a szempontjaitok...

Mik voltak a szempontjaitok óvodaválasztásnál?

Figyelt kérdés

Úgy értem mik azok amire rá lehet kérdezni?Mert nekem az óvónéni személye lenne a fontos,hogy jól kijöjjön a gyerekkel és persze velem is,de erre nem lehet rákérdezni.Egy első találkozás alkalmával egy benyomásból lehet ítélni?Nekem nem úgy tűnik,de akkor hogy?Ismerőseim sajnos nem nagyon vannak a városban,akik tapasztalatokat tudnának mondani

Személyes tapasztalatokat várok,ki mio alapján döntött és végül jónak bizonyult-e később is?

Előre is köszi!


2010. dec. 6. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
magánóvodáról beszélsz? Mert az államiba örülj ha egyáltalán felveszik a gyereked 5 éves kora előtt...
2010. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nos, nekem sok kisgyerekes ismerősöm volt és két óvodát ajánlottak, mindkettőt azért, mert elég "elit" helyek abban az értelemben, hogy az ott dolgozó óvónők mindegyike kiemelkedően jó óvodapedagógus. Az óvodák speciális fejlesztő foglalkozásokat tartottak, volt lehetőség "különórákra", ahol a kicsik nyelvet tanulhattak (a lányom azóta is imádja az angolt, a suliban is bekerült egy kísérleti csoportba), mehettek moderntáncra, néptáncra, kézműves foglalkozásra (egyedül a nyelv volt fizetős). Már kiscsoporttól kezdve voltak foglalkozások-matemetika és írás előkészítő- nem kötelező jelleggel, akit érdekelt, bekapcsolódhatott. A többség nagycsoportos korára a 10-es számkörben már tudott összeadni, kivonni, a betűelemeket le tudta rajzolni. Volt mindkét helyen próbanap is, ahol az óvónőkkel lehetett megismerkedni.
2010. dec. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 4 ovi van,ahova tartozunk az nem tetszett,nem tudom,hogy mi miatt...

A másik pici volt,a 3.-ról csak rosszat mondták,a 4.be bemenetünk,és az volt az igazi.

Mindenhova elmentünk nyílt napra,játszó délutánokra,és a 4.-ben volt meg minden,ami fontos egy oviban,kedves,már első percben szimpatikus óvónénik,családias légkör,a tudatos,"védjük a környezetet"alapelv,és a vezető is nagyon határozott,de mégis gyerek központú.

2010. dec. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mi is el fogunk menni a nyílt napokra azokba az ovikba amik elérhető közelségben vannak,mindbe,aztán meglátjuk.

2010. dec. 7. 12:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!