Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg nagy dolog, hogy egy...

Tényleg nagy dolog, hogy egy 23 hónapos kisfiú már mondatokban beszél? Rövidebb, egyszerű mondatokban. Pl. :Baba nem akar kimenni, fázik, hideg van.

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Még nem járunk ott, de szerintem az. A barátnőm 2 éves fia kb 10 szót mond, de inkább mindenre mutogat, az én 1,5 évesemnek már több, mint 100 szót mond és már vannak két szavas mondatai is, pl megállt a vonat, elment a vonat, keze fáj, ott fáj... stb...
2010. dec. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
* már több, mint 100 szava van.... így akartam írni.
2010. dec. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én 10 hónaposomnak is már van 10-15 szava. De ez nálunk szerintem ilyen öröklődős dolog (ha lehetséges egyáltalán), szinte az összes unokatesója (nővéreim gyerekei, 1 éves koruk után folyékonyan beszéltek. Úgyhogy nekem nem olyan meglepő.
2010. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Barátnőm kisfia annyi idős,mint az enyém(12 nap van köztük),másfél évesen mondatokat mondott,választékosan beszélt és tudta az összes autómárkát úgy,hogy nem is foglalkozott annyit a barátnőm vele,mint én az enyémmel,és van egy nagyobb tesója is.

Az én kisfiam 2 éves,még sehol nem vagyunk...

Fogalmam nincs,mitől függ,hogy melyik gyerek mitől beszél!

2010. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok,nálunk van tesó:)
2010. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hónaposan kezdett szavakat mondani,21 hónaposan rendes mondatokban beszélt.Igaz,én minden időmet vele töltöttem,és még most is töltöm...:)
2010. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Pont ma tesómnál találkoztam egy 3 éves kisfiúval aki 2 és fél évesen más olvasott. ma már folyékonyan megy neki. Azért ez már megdöbbentő.
2010. dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem nekem már másfél évesen 5 mondókákat mondott el segítség nélkül.
2010. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ritka, ha egy 1,5 éves gyermek mondatokban beszél.

Az én fiamnak ennyi idősen még csak az anya és apa volt a szókincse.

Sógornőm kisfiam viszont nagyon szépen, tisztán, rövid mondatokban beszélt ennyi idősen.

2010. dec. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Honnét szedtem a 1,5 évet?!

23 hónaposan annyira már nem ritka, de nem is ez a jellemző.

2010. dec. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!