Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyerkőcöt ha...

2 év körüli gyerkőcöt ha bünteted, van változás?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam dackorszak kellős közepén + 3 hós hugica miatt féltékeny is szerintem, és ezt rosszaságban nyilvánítja meg.

Hiába büntetjük (szobába beküldés, rászólás, kézre csapás, ráordítás, figyelem elterelés) ismétli a rosszaságokat. Ha megpróbálom lekötni, pl. autókat dobál, elkezdem kérdezni melyik a kedvence, mondom neki rakjuk őket sorba nagyság szerint stb. néhány percig működik, de amint nem rá figyelünk (hugira, vagy csak egymásra apával mert vmit megbeszélünk, vagy telefonálok, vagy házimunka) egyből visszatér a rosszasághoz. Természetesen tud jó is lenni, van hogy ha nem figyelek rá is elvan, de ez a kevesebb idő.

Szokta mondani, ha kiakaszt és megbüntetem, hogy anya szomorú, és akkor odajön puszilkodni, ölelgetni. (már most jól kezeli a csajokat, tudja, hogy kell nyalizni :-)) De hiába tudja hogy rosszul viselkedik, legközelebb is újra csinálja.

Tipikus rosszaságok:

tárgyak dobálása, sikítozás, ha a tesót altatom, rám ugrálás ha a tesót etetem, etetőszékben kaja ledobálás, ,mosogatógép nyomkodás, meg bármi amiről épp rájön, hogy az ott most engem bosszant.

sajnos nem tudok vele eleget levegőn lenni, mert ha olyan az idő, a kiscit nem akarom kivinni (3 hós), délután nyűgösebb a kicsi, olyankor muszáj vele foglalkoznom, ha nem akarjuk hogy végig sírjon amíg játszunk.

A kicsit nem tudom magunk mellé rakni, mert ha épp bekattan a fiam akkor ott ugrál mellette, és véletlen ráugrik.

Nálatok beválnak a büntetések? Milyen rosszaságra mi vált be?

Köszi!


2010. dec. 15. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére mind a két gyerek könnyen kezelhető. A "nagy" 2,5 éves a kicsi 1 éves. Féltékenységet csak a kellő mértékben látok, néha nem fogad szót a nagy, akkor vagy nincs este mese olvasás vagy beállítom a sarokba 2 percre. Ezt a szuperdadában láttam, nekünk tökéletesen működik, utána megcsinálja szó nélkül amiért büntit kapott. El kell magyarázni neki a büntetés végén, hogy miért kapta és megölelni, elmondani, hogy így is szereted. Játssz vele annyit, amennyit a kicsi hagyja. Neki is kell, hogy csak vele foglalkozz, mert még ő is kicsi, de már más igényekkel.
2010. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyan ez a helyzet. Az én kisfiam 2 éves lesz 21-én a kislányom 23-án 4 hónapos.

Azt amit leírtál akár írhattam volna én is. Semmi nem válik be amivel egy kicsit ,,megszelídíthetnénk". Ugyanúgy dobálózik.és természetesen akkor kiabál a legjobban amikor a kislány aludna. Bocsi,hogy nem a kérdésre válaszoltam de engem is érdekel hátha tud majd valaki valami jót írni ez ügyben.Addig is kitartás :-)

2010. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nálunk a nagy a lány a kicsi fiú, lehet, hogy itt a turpisság. Többektől hallottam már, hogy mázli, hogy ebben a sorrendben jöttek.
2010. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha leszidjuk, megbüntetjük, általában sírni kezd, és egyből hozzám jön bújni. Mindig megölelem elmondom hogy ettől még szeretem, de ezért és ezért ezt nem szabad. Akkor ott megbánja, de képes fél óra múlva megismételni. Gondolom próbálkozik, hátha egyszer célt ér a rosszasággal (gondolom a cél hogy kizárólagosan akkor és ott vele foglalkozzak) de nyilván azért nem foglalkozok akkor vele, mert nem tudok. Ezt ő kb mennyi idősen fogja megérteni? Mert ha épp úgy van időm, hogy a rosszaság után pl. befejezem a teregetést, és mondom neki, hogy addig játszon a kockáival, mindjárt megyek, akkor megy játszik és vár. És be is tartom. De van hogy hiába őrjöng, muszáj a másikkal foglalkoznom. Úgy veszem észre javarészt ezért megy a hiszti, meg a rosszalkodás. És ilyenkor hiába mondom, hogy ha nem hagyja, hogy elaltassam a hugit, ordít a fülébe, később tudok menni, hozzá,ezt még nem érti. Mennyi idő múlva fog ez neki leesni?
2010. dec. 15. 15:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát hogy mennyi idő alatt fog neki leesni azt nem tudom...nekem 3 éves a fiam, és 1 a lányom...egy éve ez van amit írsz, sikítozás, dobálózás, csapkodás. Akármilyen módszert akarunk alkalmazni (verésen kívül mert azt nem komálom) SEMMI se hat rá, ha leszidjuk, büntibe megy stb. akkor egyből sÍrni kezd de nagyon durván...aztán 2 perc múlva kezdi ugyanazt előlről. Én nem tudom mi a megoldás és bele is fáradtam megmondom őszintén. Állandó 24 órás foglalkoztatást igényelne ezt pedig én egyedül nem tudom megcsinálni.

Bocs h nem sokat segítettem :(

2010. dec. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
persze, az tiszta sor, hogy azért rosszalkodik, mert addig amíg leszidod csak vele foglalkozol
2010. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem büntetni kell, szeretni. Mindig higgadtan, nyugodtan elmondani, hogy mit miért nem szabad és hogy kellett volna. Hogy nem rá haragszol, hanem arra, amit tett. Sosem a negatívumot emlegetni hanem a pozitívot-

Az eszem ezt nekem is tudja, de ugyanabban a cipőben járunk, mint te. NAgylnyom 30, a kicsi 9 hós.

Egyrészt pont abban a korban van, mikor feszegeti a saját határiat, megnyílik neki a világ, ez önmagában is nehéz korszak, de meleltt féltékeny is, ha nem is tipikusan mutatja ki.

Sokat kell foglalkozni vele, nem ugrani a kicsihez, ha valami van, vond be a gondoskodásába, és ne féltsd tőle. Tedd oda nyugodtan mondjuk a hordozóba, ha hátszotok, és tanítsd meg nekik hogy szabad hozzányúlni. Az sem jó, ha tiltod a kicsitől.

Nálunk is sokszor elszakad a cérna, akkor van bünti, de semmi keletje. Tudja, hogy nem szabad, tudja, hogy miért kap büntit, de ugyanúgy megcsinálja még sokszor és szokszor. Nyalizni azt tud, pedig lányom van:.)) Szóval több figyelmet szeretnének, meg kell tanulniuk, hogy már nem csak ők vannak, van egy kisebb is...

Próbáld ne büntetni, légy türelmes, szép szóval , állítólag hatásosabb, ha kibírod ezeket a hónapokat így...

2010. dec. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mindenki képes állandóan csak nyugton maradni, ráadásul nem is hiszem, hogy ez jó módszer.


Én a következetességre figyelek nagyon-nagyon. Nálunk sincs gyakran semmi hatása a "nevelésnek", de utólag azért lassan mégiscsak látom, hogy van értelme, és egyre többször nyerjük meg a "csatákat". Nagyon bízom benne, hogy hamar vége lesz az időszaknak, mert már nagyon nehezen bírjuk. :(

2010. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!