Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha a 20 hónapos fiam...

Normális ha a 20 hónapos fiam koponyája tetején taréjszerű vonal húzódik?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem tudtam megfogalmazni normálian , de simogatásnál nem lehet érezni, csak ha tapogatom a feje tetejét. Azért vettem most észre, mert amióta benőtt a kutacsa, azóta nem tapogattam neki. Más kisgyerekeknek is ilyen a feje?
2010. dec. 16. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, normális, ui. a koponya nem egy darabból áll, hanem sok kisebből, amik ilyen "varratokkal" kapcsolódnak egymáshoz. Ezek biztosítják, hogy amíg nem csontosodik össze teljesen a koponya, az állandóan növekvő agynak elég helye legyen odabenn. [link]
2010. dec. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam. Csak olyan erősen kitapintható.
2010. dec. 16. 09:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert az ő koponyája még növekszik, a varratok még tágulékonyak, a csontjai még lágyabbak, mint a felnőtteké :)
2010. dec. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, az én fiamnak is ilyen a buksija. Sőt, nekünk is ilyen volt kicsi korunkban. Később már nem lesz észrevehető egyáltalán.
2010. dec. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok. Kicsit megrémültem, mert a héten elesett szegénykém és hirtelen arra gondoltam, hogy talán attól. Elég paramami vagyok, és hajlamos vagyok hajmeresztő összefüggésekre. A dokit meg nem akartam ezzel a kérdéssel felhívni mert lehet,hogy hülyének nézett volna. Persza ha azt a választ kapom tőletek, hogy ez baj, akkor azonnal hívtam volna.
2010. dec. 16. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!