Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyereknek ad már...

2,5 éves gyereknek ad már valaki valamilyen rágótablettát?

Figyelt kérdés
Tudom hogy csak 3 éves kortól adhatóak a különböző rágótabletták.De a kislányom jobban megenné azokat.Pl.Béres C-vitamin rágótablettája stb.
2010. dec. 18. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En mar probaltam,de nem nagyon valt be,mert olyan kemeny,hogy nem tudta a kislanyom megragni.Ezert en inkabb Cebion multivitamint vagy Cebion cseppet adok neki.
2010. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az a gond, hogy az összes ilyen termékre kötelezően! az van rá írva, hogy 3 éves illetve 4 éves kor felett adható. Mert a magyar törvények nevetséges módon ezt írják elő.

Gondolom így kevesebbe kerül az engedélyezés. Én egyébként hülyét kapok ettől, és nem értem ki engedi ezt megcsinálni?

De itt a neten rákereshetsz, mert az itteni tájékoztatókban bent van, hogy csak azért nem ajánlott, mert ez a törvény, hogy nem lehet ajánlani. Vagy valóban nem adható. Illetve ha külföldön kapható a gyógyszer, akkor egy külföldi tájékoztatóban is meg tudod nézni, hogy adható e vagy nem.

Én egyébként adok neki, kimondottan rágótablettát.

2010. dec. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Multivitamin szirup teába vízbe gyümölcslébe keverve?
2010. dec. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 2 éves korától rágótablettákat kap, mert szereti szopogatni, majd elrágni. A protaxin probiotikumot is rágótablettában eszi, és nem por formájában. A porosat be se tudnám adni neki. Egyetértek azzal, hogy csak protokollként van ráírva a dobozra, hogy 3-4 éves kortól. Amikor el tudja rágni, akkortól lehet. Nálunk sokkal jobban beváltak a rágótabletták, mint a cseppek vagy a szirupok.
2010. dec. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal C vitamin rágótablettát szedünk minden reggel, és a 2 éves fiunk is nagyon szeretett volna belőle. Megkérdeztem gyógyszerész ismerőst, és azt mondta, hogy amit mi szedünk az nem jó neki, de nyugodtan adhatok neki multivitaminos rágótablettát, pl Marslakócskát. Általában 2 naponta kap, de van amikor minden nap kap egyet. 2 hónapja szedi, de még mindig földöntúli mosollyal rágcsálja.
2010. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Két éves korától multivitaminos rágótablettát kap, állatfigurás, így minden nap nagy örömmel választja ki, melyiket eszi meg.

A korhatárnál figyelembe veheted a gyermeked képességeit is, ha megrágja ügyesen, miért ne...

Egyébként meg az összes memóriakártyára, kirakóra rá van írva a 3 éves határ a lenyelés veszélye miatt. Szerintem kevesen vannak ezen az oldalon olyanok, akik nem adták a gyereknek oda három éves kora előtt ezeket a típusú játékokat. :-)

2010. dec. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem az a lenyeg,hogy a gyerek hany eves,hanem,hogy milyen ügyes...mert nemhiaba hivjak ragotablettanak...megkell ragni,es ha nem tudja rendesen akkor felre is nyelheti es megvan a baj.Ja,es az összetevök miatt nem ajanlott 3 ev alatt.Mert tartalmazhat olyan összetevöt amire a gyerek allergias lehet,mert a szervezete nem fejlett hozza(ezt nemetorszagban mondta nekem egy orvos),ezert a folyekony

vitamint javasolnak,mert azoknak mas az összetevö(k)aranya.

2010. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom,hogy aktuális-e még a kérdés,de épp ma kérdeztem meg a gyógyszertárban én is ezt,

azt mondta a gyógyszerész,hogy már akár 1,5 éves korban is szedheti a gyerkőc,ha el tudja rágni.

Csak akkor nem napi 1 szemet kell kapnia,hanem heti 3-4 szemet.

2011. jan. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!