Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél éves gyereknél...

Két és fél éves gyereknél milyen veszélye van az altatásnak? Fogászati kezelés miatt gondolkodunk rajta.

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon romlékonyak a kisfiam fogai, pedig rendszeresen mossuk, nem tömjük édességgel és az összes rokonnak is elmondtuk hogy inkább gyümölcsöt hozzanak ha jönnek hozzánk és ne csokit. Sajnos felső fogsorán az első két foga elszíneződött egy csíkban és a két fogacska között észrevettem hogy pici lyuk van. Nagyon megijedtem mert ez még egy hónapja nem volt ott. Voltunk már fogorvosnál, ő azt mondta hogy mossuk rendesen és nem lesz gond, ennek ellenére megjelent ez a lyuk és telefonáltam hogy visszamennénk megmutatni erre az asszisztens lerázott hogy egy ennyi idős gyerekkel nem sok mindent tudnak kezdeni, mert még nem tud együttműködni. Mit ne mondjak nagyon rosszul esett és ekkor gondolkodtam el az altatásos módszeren. Szerintetek ártok vele a szervezetének? Cserében viszont be lehetne tömetni a fogát hogy ne romoljon tovább ez szerintem elég nyomós érv. Nem szeretném hogy az oviban fekete fogakkal mosolyogjon. Tudnátok segíteni ajánlani ilyen helyet? Illetve van-e valakinek tapasztalata a témával kapcsolatban?
2010. dec. 20. 22:50
 1/6 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
Kérdezd meg a védőnőt.
2010. dec. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajna a tömés mellett is lyukadhat tovább. :S

Nekem is megállás nélkül lyukadnak a fogaim, igaz nem 2 évesen kezdődött, hanem kb. 10, de nem tudnak vele mit kezdeni. Csak tömetem fehérrel, így nem olyan feltűnő. :(

2010. dec. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg konkrét tapasztalata van valakinek?
2010. dec. 20. 23:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy nagyon profi gyerek fogorvost, mert ő lehet, hogy altatás nélkül is rábeszéli a gyereket a kezelésre. Olyan eszközei vannak, amitől nem ijed meg, stb... De ha nem is engedi, legalább barátkozik a helyzettel.

Sajnos nem ismerek személyesen ilyen orvost, de talán más igen.

Én nem engedném altatni, annál is inkább, mert ha ilyen romlékonyak a fogai, akkor sajnos előfordulhat majd máshol is szuvasodás, és nem lehet állandóan altatásban tömni a gyerek fogát.

2010. dec. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Barátnőm anyukàja fogorvos, a 2,5 éves kislánynak nagyon elromlottak a fogai. Gyerek fogorvoshoz járnak , mentek minden nap 1 héten át hogy a gyerek ismerkedjen a fogorvossal, 1 hét után beleültettem a székbe, 1 fogát lecsiszolták félig, utánna még 2 hétig háttal hogy kinyissa a száját és a másik fogát is lecsiszolhassák.

Nem tömték, csak lecsiszolták, a mami nem akarta csinálni, higy az unoka ne féljen tőle.

Nem hiszem hogy altatnak ilyen kisgyereket, előtte vérvétel, meg egy csomó vizsgálat kell!

2010. dec. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Igen, én is tudom hogy azért ez nem egy veszélytelen dolog, ezért is gondolkodom rajta nagyon. Tegnap találtam egy fogorvost, aki konkrétan gyerekfogorvosnak hírdeti magát, bejelentkezem hozzá és meglátjuk mi lesz. Talán neki több türelme van a gyerekekhez, mint másnak. És igen, lehet hogy hetente el kell járnunk hozzá ismerkedni, de megéri ha a gyerek utána enged a szájába nyúlni.
2010. dec. 21. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!