Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvárható egy 2 évestől hogy...

Elvárható egy 2 évestől hogy szót fogadjon?

Figyelt kérdés
Az én fiam mintha meg se hallaná amit mondok neki, megy előre és csinálja amit akar. Persze ha akadályozom mert ugye van mikor muszály akkor meg földhöz veri magát. Semmit sem akar csinálni amit én mondok neki, és mindenből többet akar mindig mint ami megengedett. Már az örületbe kerget! Normális ez? Elvárható egyáltalán ebben a korban hogy szót fogadjon?
2010. dec. 26. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

hátha csak átmeneti, és majd kinövi.

elvárható amúgy természetesen.

de nem ártana egy kemény apa hozzá, nehogy elkanászodjon.

2010. dec. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk apa a "puhányabb" e témában, és én vagyok a kemény, határozott. :) Nekük lányunk van, nemrég múlt két éves. Ha apával van, mindent elér, amit csak akar. Ha velem van, akkor tudja a korlátokat. Persze feszegeti, naná, de következetesen el lehet érni, hogy szót fogadjon. De nem kis munkám van benne, és hát a határozott, kemény rászólás sem a kedvencem. De először mindig szép szóval kérem, sőt, másodjára is. Harmadjára jön a "na most azonnal befejezed, és összeszeded!" (eddig működik) :)
2010. dec. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pff hát az apukája jobban kényezteti mint én :D Én vagyok a szigorúbb és következetesebb általában :(
2010. dec. 26. 23:40
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
És hogy próbálod meg "fegyelmezni"?
2010. dec. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szépen szólok, kérem kb 5x, utána már határozottan és megfenyegetem hogy pl kikapcsolom a mesét ha nem fejezi be, akkor is csinálja tovább még szólok kb 5x utána kikapcsolom a mesét és tombol :( És ez napi 75 felvonásban. És nem tanul belőle, és nem érdekli :(
2010. dec. 27. 01:02
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
elvárható, csak nevelés kérdése. A lényeg hogy mindketten ugyanazt várjátok el, mert ha egyikőtök enged bármibe is többet mint a másik akkor tudja kinél mit szabad és mit nem csinálni. ha hisztizik hideg vízzel mosd meg az arcát vagy küld egy hiszti sarokba de ne csukd rá az ajtót, előbb utóbb megtanulja. Főleg ha még nem is figyelsz rá oda akkor igaz még jobban csinálja de majd elgondolkozik h magának ordít és csak belefárad mert senki nem nézi..
2010. dec. 27. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
persze hogy elvárható,nagyon szépen szót tud fogadni 2 éves kis fiam.És olyankor nagyon meg is dicsérem.Ha olyan dolgot csinál amit tudja hogy nagyon nem jó akkor erélyesen rá szolok,akkor még néz rá,szólok még egyszer hogy tudod hogy nem szabad gyere ki,vagy tedd le,stb.Nagyrészt ilyenkor abba szokta hagyni a próbálkozást,ha mégsem,akkor odamegyek,megfogom a kezét,picit erélyesebben rá szolok,és elhozom onnan.szóval szót tudnak fogadni,de szerintem csak akkor ha már rég ót és következetesen nem szabad amit nem szabad,és ismeri,tudja ha mondják,hogy nem,az nem véletlenül van.Ha mindenre nemet mondunk,előbb utóbb lázadni fog,ha meg semmire akkor meg,csinálja mert nem tudja hol a határ.És figyeli,tanulja ki ez erősebb,határozottabb,kivel mit tehet meg,
2010. dec. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk apa nem vár el semmit, nem is fogad szót, egy hisztérikus gyerek vele.

Én vagyok vele egész nap, szigorú, következetes, de szeretetteljes nevelést kap, hallgat is rám.

Ebből gondolom, hogy nevelés kérdése.

Pedig elég nehéz, akaratos, hisztis a fiam.

2010. dec. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem akkor hogy az lehet a gond nálunk hogy amit én nem engedek meg azt apa sajnos megengedi :(
2010. dec. 27. 11:13
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

egyrészt mnden gyereknél máskor kezdődik a dackorszak húzós része. vaan akinél 2 éves korban m,ég tűrjető és majd 2,5 -3 éves en durvul be, van akinéál már 2 évesen is nagyopn durva. tehát sztem nem érdemes ilyet kijelenteni, hogy 2 évesen szót fogad vagy nem. az egyik gyerek nem fogad szót 2 évesen, de 3 évesen már kinövi hogy mindig ellenkezzen , aki 2 évesen könnyen regulázható, annál meg esteleg 3 évesen jön el a hepajos időszak.

sztem az baj, hogy egyikőtök ezt enged am másik meg azt. ha esetleg még esteleg olyan is van, hogy egymást cáfoljátok a gyerek előtt, az még nagyobb baj.

valamint: én ugyan nem kérem 5x. 1x kérem szépen, 2x-ra jön a "fenyegetés", harmadszorra ha nem akarja megtenni amit kérek, jön az "erőszak". nincs testi retorzió, se játékelvétel, viszont azonnali hatása van az ellenkezésnek: a bünti az az, hogy ha pl öltözni kell, mert mennénk sltélni, és ő nem akar, és elszalad, akkor szólok neki szépen, hogy édesem, gyere, menjünk a boltba, veszünk vmi finomat neked, mandarint (szereti), ez sokszor beválik, ha nem , akkor megmondom, hogy gyere légyszíves, szeretnék indulni, ha mégerre sem, akkor egyszerűen odamegyek, elkapom, és elkezdem "kényszeröltöztetni". persze visít, rúgkapál stb. én meg megmondom neki szép nyugiban, nem baj édesem, üvölts csak ahogy tetsik, akkor is felöltözöl. stb. sval érzékeltetem vele hogy nincs kibúvó azon dolgok alól amik muszáj kategóriába esenk. és nem könyörgök, nem játszmázom, mert az csak olaj a tűzre. arra van szükségük hogy egyértelműen megszabjuk nekik, hogy miaz elfogadott, és mi nem. nem elfogadott dolog nem jönni öltözni amikor anya hív. stb. ezen felül ha jó, ügyes stb akkor nagyon dicsérem és amiben nem muszáj nem erőltetem az akaratom és neki is hagyok néha eldönteni való dolgot. most már gyakran van hogy elszökik de közben röhög, és játékra vesszük hiszti helyett. ez is fejlődés már.

2 éves a kislányom

2010. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!