Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a szopizásrol egy 2,5 éves gyereket trauma nélkül?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Csak teljes elszántsággal. Ebben a korban már nem könnyű őket leszerelni, tehát ha ő maga nem akarja még abbahagyni, akkor az embernek "fel kell kötnie a nadrágot", hogy boldoguljon a leszoktatással. A szomszédunk úgy szoktatta le - éppen 2,5 évesen - hogy bekente a mellét körömrágás elleni folyadékkal (patikai készítmény, keserű), de még így is kegyetlen 2 hetük volt.

Az én kisfiam 2 év 9 hónapos, de meg sem próbálom leszoktatni, mert egyszerűen lehetetlen. Annyira függő, hogy teljesen kivetkőzik magából, ha nem kapja meg az "adagját", szerintem beteg is lenne, ha most elkezdeném leszoktatni. Pedig napközben "nagy" bölcsis, ha hazajön, pedig "pici babaként" igényli a szoptatást.

2011. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 éves volt, amikor azt mondtam, hogy vége, nincs több, elfogyott. Egy hétig próbálkozott, utána mondta, hogy cici- elfogyott. Nálunk könnyen ment.
2011. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

2,5 eves???????

En megertem, hogy az anyatej egeszseges, de azert elkerekedett a szemem.

Minden esetre legy kovetkezetes, nincs es kesz. Adj neki esetleg vm mast, kakaot, az is finom, lehet jobban fogja szeretni, mint a cicit.

2011. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Ugyanebben a cipőben járok. Egy hét múlva már biztos pontos információt tudok adni. :-) Ha gondolod, írj privátot.
2011. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!