Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves lányom szinte minden...

6 éves lányom szinte minden éjjel megébred, kikel az ágyból, felkelt engem, majd visszakísérteti magát az ágyába, és ott meg kell várnom, hogy újra elaludjon. Hogyan szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés

Kiegyensúlyozott, csacsogós, eleven kislány, ha napközben beszélgetünk, nem tudja megmondani, hogy miért kel fel éjszaka.

Mivel már nem csecsemő, kérdezem, hogy mi a baj, de nem tud konkrét választ adni. Azt mondja, hogy nem ő dönti el, hogy mikor akar felkelni, csak felkel. Ha meg már felkelt, akkor fél, de hogy mitől fél, arra nem tud felelni.


Eleinte visszakísértem az ágyába, befeküdtem mellé, megvártam, hogy újra elaludjon, de persze, ahogy ez egyre többet ismétlődött, egyre fáradtabb lettem én is, így volt, hogy elszundítottam mellette. Mivel kicsi az ágya, én mindig összetörve ébredtem, tehát ugyancsak fáradtan, így egy idő után csak visszaküldtem az ágyába. Ekkor sírni kezdett, tehát mégiscsak mennem kellett hozzá. Egy időben bebújt mellénk az ágyba, de az elég kényelmetlen, így senki sem tud pihenni.

Próbálnám úgy intézni a dolgokat, hogy a párom ne keljen fel, lehet, hogy ezzel rontottam el az elején, amikor visszakísérgettem...

Ja, ha meg hagyom, hogy sírjon, hátha abbahagyja, nem szokta, és amikor átmegyek hozzá, remeg a zaklatottságtól (vagy a félelemtől).


2011. jan. 3. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, szegény:( én először azzal kezdenék, hogy közösen átrendezném a szobáját! Az ágy kerülne teljesen más helyre! Uj szin esetleg a szoba falára, kedves képekkel, egy uj bútor, stb... Amit mind ő vàlasztana. Azt is, hol legyen az ágy. A konnektorba tennéknegy pici baba jelzőfényt, hátha adna éjjel elég fènyt neki, hogy ne féljen.
2011. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mindent leirt az előttem lévő. probáljátok meg.

nállunk sólámpa ég a szobában.

2011. jan. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos hogy zokkog nem csak hisztizik próbálj mondani egy mesét, betakargatni és kijönni, ha sírni kezd próbál figyelmen kívül hagyni, tudom nehéz de ennyi idősen már egyedül is aludhat.
2011. jan. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtató a szoba átrendezése, meg ilyesmi, főleg, ha mégiscsak valami pszichés probléma...

Első körben megpróbáljuk a sólámpát, bár azt el kell mondanom, hogy az ágy felett van egy kislámpája, kapcsolója közvetlenül a keze ügyében, és mégis, sötétben jön át, nem kapcsol lámpát.

A betakargatás, mese mondás kivitelezhetetlen, mert én már annyira fáradt vagyok attól, hogy minden éjjel, pont, amikor a legmélyebben alszom (éjfél és 3 óra között), akkor kelt fel, hogy előbb elaludnék mese közben, mint ő. (És ahogy ismerem, akkor meg keltegetne, hogy még nincs vége... :) )

2011. jan. 4. 00:12
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként KÖSZÖNÖM a segítő szándékot! :)
2011. jan. 4. 00:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld ki hogy úgyteszel mint aki alszik és egyáltalán nem reagálni, ha bemászik az ágyba egyikötök egy szó nélkül tegye ki, ne kelljetek fel hozzá, ne beszélgesetek vele csak emeljétek ki az ágyból és ne reagáljatok rá.
2011. jan. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok: ha èjjel màszkàl ,egyetlen szò nèlkül kisèrd vissza az àgyàba, takard be ès ki kell jönni. De èn az àtrendezèssel kezdenèm,mert vmi idegesiti.
2011. jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!