Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az, hogy valaki beteg gyermeke...

Az, hogy valaki beteg gyermeket nevel magától érthetődővé teszi, hogy jobban kényezteti, több mindent megenged, rajta csüng a gyermekén túlzott imádattal, ragszkodással?

Figyelt kérdés
A betegség néha tünetmentes,de kiszámíthatalan és néha akár hónapokra mozgásképtelenné tesz.Milyen hibákat követhetünk el,mi a helyes nevelés ilyen esetben?Mit tehetünk,hogy jól tudjon a közösségben (ovi) a többiek közt érvényesülni,újra beilleszkedni a sokszor hosszú,hosszú betegség miatti kihagyások miatt?
2011. jan. 4. 11:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen betegsége van a gyerekednek. Az én gyerekem egészséges, de tanácsolni annyit tudok, hogy ne engedd, hogy a betegség köré épüljön az életetek, ne legyen központi dolog a családban. A gyerekedet pedig ne érezd korlátoltnak (gondolom, valamilyen mozgásszervi gondja van), ne mondd neki, hogy " te erre nem vagy képes", adjál neki lehetőséget próbálkozni. Olvastam olyan dongalábú gyerekről, aki végül futóversenyt nyert felnőttkorában, mert a szülei nem skatulyázták be, nem mondták neki, hogy te nem tudod megcsinálni (Erőleves a léleknek-3. rész -ebben a könyvben egyébként több történet is van rokkantakról, akik a helyzetük ellenére pozitívan álltak a dolgokhoz). A kényeztetés alatt nem tudom, mit értesz, szeretgetésre mindenkinek szüksége van, de ha túlzásba viszi a szülő, az egy idő után terhessé válik a gyereknek. Meg szüksége van a gyereknek, hogy próbálgassa a határait, és amiben csak tud, jártasságra tegyen szert, hogy sikerélménye legyen. Igy lesz boldog és kiegyensúlyozott.
2011. jan. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!