Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz evő gyerekek anyukái!...

Rossz evő gyerekek anyukái! Mennyi az a minimális ételmennyiség, amit kötelező lenne belediktálni a 1,5 éves kislányomba?

Figyelt kérdés
Este, reggel 180 ml tápszer, délben kb. 200 gr-nyi tápláló étel. Ezen kivül nagy ritkán hajlandó pár falat szendvicskét, vagy valamilyen falatkát enni reggelire, vacsorára. Inni egész jól iszik. (kb fél litert a tápszeren felül) Régen ez se ment. És régebben nagyon jó evő volt, most meg már több mint egy hónapja alig akar enni valamit. Ne aggódjak, csak hozzászoktam, hogy többet eszik, vagy erőltessem neki?
2011. jan. 6. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem az örlöfogai jönnek? Akkor csinàlta ezt a fiam utoljàra. Amugy eröltetni felesleges, meg ugysem lehet lenyomni a torkàn...:) szerintem ne aggòdj. Azèrt a leirtak alapjàn nem èhezik:) fogyott? Mert akkor kell elgondolkodni,hogy mit tegyèl. Pl vitamin, ètvàgyjavitò. De ha nem fogyott,akkor bèkènhagynàm.
2011. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én se zaklatnám, hidd el, ha éhes, enni fog. Megkinálod, nem kell, akkor szevasz...

Még egy gyerek se halt önként éhen :-)

2011. jan. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze igazából tudom én is, csak olyan nehéz nem idegesíteni magamat ezen és nem ezen agyalni, hogy miért nem eszik már.

Köszönöm a válaszokat

2011. jan. 7. 06:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom mindig rossz evő volt.Most 2 éves. A reggeli és esti 2,3 dl tejet megissza,amúgy meg napközben délre egy-két kanál leves+1 joghurt,vagy egy fél toast kenyér bundáskenyeret.Ezeken kívül semmi más.Amúgy még esetleg ezenfelül délelőtt ill. délután hajlandó megenni 1-2 cikk mandarint vagy még egy másik joghurtot.És ennyi.Hidd el,én már 1000 dolgot próbáltam,hiába.A védőnő tanácsait is betartottam,és úgy is hiába.Szóval végül a védőnő is azt mondta,legalább ezeket próbáljam akkor neki adni naponta,,legalább ennyit egyen.Amúgy kinézetre senki nem mondaná meg,hogy rossz evő.Védőnő és dokinő szerint legkésőbb oviban enni fog,ha látja a többitől(és tényleg,a múltkor volt nálunk egy ismerős kislány,aki neki adta a kiflicsücskét,amit előtte egy perccel én is kínáltam neki,tőlem nem, tőle viszont elfogadta és megette):)Szóval kitartást!Éhen nem halnak!
2011. jan. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért az utolsó válaszoló gyermekénél jobban eszik a te kicsid! Tehát van ennèl rosszabb is...:( tudom, mennyire rossz és idegölő érzés, mert voltak erős hullámvölgyek a fiamnál is, alig akart rágni megtanulni, 2 éves, de sokszor van, hogy babakajával egészitem ki az ebédjét, amit egyedül csipeget. De eszik , ugyahogy. Nem túl sok félét, de kitartó vagyok. Amióta nem idegesitem ezen magam, komolyan, mintha jobban enne! Fesztelenebb ugymond. Mindig próbálj uj dolgokat. Tereld el a figyelmét és told a szájába, hátha rákap! A fiam uj nasija a tökmag, kesudió, és ujdonságként megkostolta a lioni hagymát ( karikára vágott, lisztben forgatott, frituban kisütött hagyma), ez lett az egyik uj körete:) első voltam. Kitartás és ne szomorkodj!
2011. jan. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

No akkor elmondom, amit nekem a védőnőm mondott. Én már lassan idegösszeomlást kapok a nem eszik-nem kakil témában.


1 éves kor után már van annyi esze a gyereknek, hogy ha éhes akkor enni fog ha előtte van. Eszik annyit ami neki kell.

Fogzás hát az katasztrófa, de utána újra enni fog

Nem ér rá enni, mert már jár és kitárult a világ ami baromi érdekes és sokkal fontosabb dolgai vannak, mint az evés

Ha iszik, akkor nincs probléma nem fog kiszáradni


S a legfontosabb erőltetni nem szabad. Később fog visszaütni, evési zavarai lesznek. Nálunk a családban 3 unokatestvér is van akiket anyukájuk tömött szó szerint. Most 20 elmúlt a legfiatalabb is és mindegyik anorexiás :( Szóval nálam itt az élő példa miért nem szabad.


Tudom baromi nehéz, de nyugi...19 hónapos baba anyukája

2011. jan. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az enyém ennél kevesebbet eszik, 2 éves 4 hónapos.

gyümölcsöt eszik?

én a gyümölcshöz ragaszkodnék minden nap, de csak nagyritkán eszik meg 2-3 gerezd narancsot, SEMMI MÁS gyümölcsöt!

2011. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok! Köszönöm!

Arra is gondoltam, hogy esetleg a foga miatt. Mivel most a mai nap bújt ki neki a két alsó szemfoga (bár lehet az alsót nem is így hívják). De lyan hihetetlen, hogy több mint egy hónapja ez lenne a baja. Na,mindegy, próbálok nyugis maradni. Sokfélét kapott már, de amúgy is nagyon válogatós. A bébikajákban nem volt az, szinte mindent megevett, de mióta darabos is van étlapon, azóta meggondolja kétszer is magát. Pl. virsli, párizsi soha, sonka néha, se tojás (rántotta, főtt tojás), rakott ételeket sem eszi. Igazából a főzelékeket szereti, meg pl. a rántott husit. Szóval nem csak a pépes dolgokat.

Köszönöm a sok tanácsot! Kitartást nektek is!

2011. jan. 7. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!