Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni olyankor, ha...

Mit lehet tenni olyankor, ha költöztünk Pesten egy bizonyos helyre és a kislányomnak egyik környékbeli oviban sincs hely szeptemberig?

Figyelt kérdés
A régi helyen természetesen ovis volt.És nagyon mennie kellene itt is.Félek hogy elmarad a többitől.
2008. jan. 23. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Nem az a baj, hogy elmarad a többiektől, mert ez nem feltétlenül következik be.

Gondolom ti sem tudtok otthonmaradni vele.

Elméletileg oda járhat ahol elkezdte az évet. Olyan nincs, hogy kiteszik az oviból, mert költöztök.

Vagy már ti nem tudjátok megoldani, hogy odajárjon?

Elméletileg vannak magánóvodák, jópénzért....ahol talán átveszik évközben is.

2008. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy nem járhat oviba.Elméletileg közelesek fogadni a gyermeket az illetékes oviban.

Nálunk ezt úgy csinálták meg, hogy a gyerekek lakhely szerint vannak beosztva.Tehát ha hozzánk az X ovi tartozik, akkor ha meggebedek sem mehet a gyermek az Y oviba.De ha jól tudom Bp-n is így van.Legalábbis most van egy szülés előtt álló anyuka,aki kérdezte a védőnőt,és ő mondta,h cím alapján vannak beosztva a gyerekek.Természetesen nekem is kényelmesebb lenne Pestre cipelni a kicsit,de remélem addig születik valami megoldás.

2008. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy az ovik kötelesek fenntartani néhány helyet az évközben hozzáérkezőknek. Bp-n tényleg úgy van, hogy mindenki lakhely szerint tartozik egy oviba. Szerintem a védőnőtök tud ebben segíteni, hogy ti hová tartoztok. Légy rámenős, vagy el fognak utasítani.

Persze, ha van kistesó, akkor nem fogják felvenni, hacsak be nem töltötte a kislányod az 5. évét, mert akkor muszály nekik.

Végső esetben szerintem az önkormányzathoz is fordulhatsz, mivel ők kezelik az óvodákat.

Remélem tudtam segíteni.Sok sikert!

2008. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Helyi önkormányzat Humánpolitika/közoktatás osztály.

Ott lehet kérvényezni az ovódába való felvételt, illetve a fellebbezést.

Csúnya dolog hazudni, de én kitalálnék valami nagyon nyomos indokot. pl, hogy mindenki dolgozik, nem tudod a felügyeletetét megoldani.

2008. aug. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kérik a munkáltatói igazolást,amit nem tudnék felmutatni,a másik pedig a kicsit kénytelen lettem volna magammal vinni az oviba menet,tehát tuti lebukás.De már csak 1 hónap.

Most már más a probléma.A kicsit is félév csúszással veszik be.

2008. aug. 4. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ismerősöm is gyesen van a másik picivel és ő a háziorvostól kért kérvényt, hogy a gyermek testi és lelki fejlődéséhez elengedhetetlen a közoktatásban való részvétel.

Neki elfogadták a humánpolitikán ezt.

2008. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó neki.
2008. aug. 4. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!