Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt gyermeked...

Mennyi idős volt gyermeked amikor elkezdte a bölcsit? Könnyen beszokott vagy nehezen? Mennyi idő alatt szokott be stb? Minden érdekel. Lent.

Figyelt kérdés
2 évesen kezdi majd. Ráadásul félig én szoktatom be, félig anyukám, mert nem kaptam ki a szabikat (majd a nyáron). Így én viszem el reggel (anyukám majd jön-másik városból), és majd anya megy érte amíg szükséges. Nagyon félek tőle, ráadásul minden 2. héten 6-ra kell vigyem a bölcsibe. Nagyon anyás is,néha reggel-este (mindég) szopik még-ez nem gond a bölcsinél nem zavar bele. És még néha a nappali elalvásnál is, főleg most mert beteg és nem eszik csak a cici kell neki nappali alvásnál. Többször nem kap, ha kéri akkor sem. Február 15.-én kezdjük majd. Nyugtassatok meg, hogy nem lesz gond. Próbálom neki pozitívan mondani, hogy milyen jó lesz neki, sokat játszik majd stb. De a szívem nagyon fáj. VALAMI KÍMÉLETES ÖTLET ESETLEG A CICI ELVÉTELRE- arra gondoltam, hogy bekenem a cicimet a körömrágás elleni szerrel, azt meg lehet enni, és állítólag nagyon keserű? Csak a nappalit kéne elvenni tőle a többi még maradhatna.
2011. jan. 14. 22:16
 1/8 A kérdező kommentje:
előre is köszönöm. egy aggódó anyuka.
2011. jan. 14. 22:17
 2/8 A kérdező kommentje:
bocs, angódó
2011. jan. 14. 22:18
 3/8 A kérdező kommentje:
na de mondjuk akkor már elkéne teljesen választani
2011. jan. 14. 22:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó időpontot választasz a cici elvételére. Sok lesz egy így egyszerre szerintem. Lehet hogy előbb kellett volna és mire a bölcsibe megy már túl lett volna az egészen. Szerintem először csak a napközbenit vedd el, mert ha most teljesen elveszed a cicit, meg még bölcsibe is adod.... belegondolni is rossz! De mondjuk én egy ilyen aggódósabb fajta anyuka vagyok. Az én fiam is két éves és mi is február közepén kezdjük a beszoktatást. Én is rettegek tőle, pedig én itthon leszek és én viszem! Teljesen együtt érzek Veled!!! AZ én fiam 1,5 éves kora óta nem szopizik. Én is kénytelen voltam elválasztani, mert nagyon fájt a szoptatás már, 16 foga volt és úgy gondoltam elég nagy fiú hozzá így én a citromot választottam. Azzal kentem be a mellem, kétszer kérte, harmadszor már nem próbálkozott, de így is nagy sírás volt, meg volt sértődve hogy savanyú lett a cici... :( Bárhogy is döntesz, erőt és kitartást kívánok hozzá!!!
2011. jan. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a nappalit egyszer már elvettem tőle, egész könnyen ment, csak az első nap volt vészes. De ugye most, hogy nem eszik semmit, adtam neki.
2011. jan. 15. 09:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Hozzank 3 honapos kortol hozzak a babakat. Ne aggodj, ha ok kibirjak, a te 2 eveseddel sem lesz gond.

Az en csoportomban speciel 1-2 eves korukig vannak a gyerekek, szoval megprobalok osszegondolni par dologot, mi is segithet.

1. Ne mutasd ki, hogy aggodsz, felsz, probalj meg ne is gondolni ra, mert a gyerek megerti es o is stresszelni, felni fog.

2. Nalatok milyen a beszoktatas? Ott maradhatsz vele? Mert pl nalunk ilyen nem nagyon van, egyszercsak jonnek es ott maradnak velunk, en speciel, bar kegyetlennek hangzik en ezt sokkal jobban szeretem. Eleinte termeszetesen szomoruak, de lenyugszanak. Ha anyuka ott ul veluk a foldon es jatszik veluk, akkor azt fogjak gondolni, 'milyen klassz sok jatek, es meg anya is itt van velem' es sokkal nagyobb trauma, mikor anyu egyszercsak ott hagyja oket. Visoznt, ha mesz, akkor menj ki hatarozottan. (Ne ugy, mint az az anyuka a mi csoportunkban, aki megallt az uvegajtonal, a kicsi meg latta, es ott nekiallt sirni, hat szegeny pici is kisikitotta a lelket, en nem is ertem mire volt jo, ha sirni kell, sirj nyugodtan az autoban, ahol mar nem lat.)

3. A cicizes miatt se aggodj, ha latja, hogy a kis tarsai esznek, o is enni fog, a 'legmakacsabb' kislany is par het utan elkezdett enni. Elalvasnal is, kuldj be cumit (nalunk legalabbis lehet meg ilyen piciknek), az segit egy kicsit. Estenkent azert hagyd meg egy kicsit szopni, mert igaza van az elottem szolonak, tul sok lenne szegenynek egyszerre a sok valtozas.

Most hirtelen nem jut tobb eszembe, ha kozben beugrik valami, meg kiirom, sok sikert nektek!

2011. jan. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 21 hósan kezdte a bölcsi, és teljesen simán ment. 2 éves korági félnapos volt, nagymama hazahozta, itthon aludt, azóta benn alszik. Nem volt semmi dráma, mondjuk fontos volt valóban, hogy mi is megfelelően kezeljük. Persze én is aggódtam, volt lelkiismeret-furdalásom, de az idő minket igazolt, nagyon jó döntés volt! Hajrá!
2011. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is nagyon aggodtam, hogy hogyan fogja viselni a bölcsit, de minden simán ment. Első alkalommal csak egy órát voltunk, majd tíz perc után már ott hagytam egy órára, aztán két órára, majd fél napokra kb egy hétig, aztán jött az ott alvás, ott két napig sírás volt (akkor nagyon nehéz volt otthagyni), de aztán nem volt semmi baj. Viszont én fontosnak tartom, hogy mindent őszintén mondjak a kicsinek, azt is előre mondtam, hogy én nem leszek ott, anyának is dolga van, vagy most x nénivel fog aludni, de majd alvás után megyek stb. így legalább nem éri meglepetés, vagy trauma, akkor sem ha nem igazán tetszik neki. Még nem volt két éves mikor kezdtük, és nagyon szereti.

2011. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!