Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire kell/lehet engedni a...

Mennyire kell/lehet engedni a visítós hisztinek?

Figyelt kérdés
2,5 éves, kb 2 hete ujra előjött a visítós énje:( nem akar kijönni levegőzni, autóval megyünk, nem triciklivel/babakocsival/gyalog...ma pizsamanadrágban akart kijönni, orditott, mert ráadtam a bélelt nadràgot, amit reggel mèg simàn felvett. 30 percig állt a szekrény elött orditva. Ilyenkor hagyjátok abban a nadrágban, vagy csakazért is ráhuzzàtok amit kell? Én is kiabáltam,nagyon felidegesitett.
2011. jan. 16. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem idegeskedek, nekem is 2,5 éves a fiam. Egy darabig próbálom teljesen nyugodt hangon meggyőzni, elmagyarázni, hogy miért is fontos felvenni az adott ruhadarabot, aztán ha nem hallgat rám, akkor erőszakkal felöltöztetem és és hagyom tombolni. Most már alig van hiszti, de volt nekünk is egy-két érdekes reggelünk. A földön fetrengve üvöltött az overálban mint akit ölnek, én meg álltam az ajtóban és rezzenéstelen arccal néztem. Fél perc után pedig otthagytam és mondtam neki, hogy majd szóljon ha végzett a hisztivel. Két perc múlva jött egy papírzsepivel, hogy töröljem meg az orrát. Azóta nem hisztizik. Mondjuk jó előre el kell kezdeni az öltözést reggel, hogy legyen időnk ha esetleg mégis lenne hiszti. Nem szeretek rohanni.
2011. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is vártam, de tépte a szekrényajtót....rácsuktam a szobaajtót, kimentem, nehogy elfenekeljem:(
2011. jan. 16. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Panelben lakunk, ezért én sajnos nem engedhetem meg a szomszédok miatt, hogy addig visítson, ameddig akar...különben azonnal kopognak, meg morognak. Egyszer-egyszer ha nagyon belelovallja magát kap a fenekére vagy a kádba viszem zuhanyozni. Nem így képzeltem, én is szívesebben hagynám, hogy maga jöjjön rá, hogy nem érdemes hisztizni, de sajna ez van.


Amúgy az oviban az óvónéni az első nap azzal kezdte, hogy aki nála visít, az mehet zuhanyozni. Egy-két demonstráció után rend lett (szerencsére az én fiam nem kapott).

2011. jan. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is elég hisztis a 3 éves kislányom ruha ügyben,állandóan cserélgeti,vetkőzik,öltözik.Ha otthon vayunk nem nagyon zavar,hiszen LÁNY.:) De ha sietünk az oviba akkor nincs hiszti,mert azt mondom neki,hogy itthon hgyom egyeü.Ettől megijed,és szótfogad.
2011. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát igyekszem elkerülni a hisztit, ha épp én babakocsival mennék, de tkp mehetünk motorral is, és ő azzal szeretne, akkor egye fene. de pl. természetesen fel kell öltözni, mielőtt elindulunk, ez nem döntés kérdése. dönthet abban hogy két egyenértékű meleg kabát közül melyiket kéri, de abban nem dönthet hogy vesz e meleg nadrágot vagy se odakintre. ez világos. nálunk is volt ilyen nem megyek öltözni elszaadok visítok korszak. először próbáltam szép szóval, volt hogy bejött, aztán már sosem jött be. kb. 2x kértem, hogy jjjön, mondtam neki hogy most szólok utoljára. nem jött. akkor felkaptam elkezdett rúgni visítani kapálózni....én meg elkezdtem belerakni a gatyába...nem volt egyszerű.....:))) de sikerült, és kb. a 3/4 énél rájött hogy hiába a cirkusz és egyből abbahagyta. aztán megbeszéltük hogy ez miért volt butaság és miért kell odakintre a mlege ruha. párszor volt ilyen, de aztán lecsengett. azóta ha rájön adili, csak egkérdem, hogy szeretnél megfézni, köhögni tüsszögni? szerencsére már van neki olyan, hogy jól felfogott érdeke, ilyenkor mindig rávágja, hogy nem! és hagyja hogy felöltöztessem. sztem csak határozottsággal lehet ezekről lenevelni őket. persze emelett sok szeretettel is. én nem szoktam vele sose kiabálni, amikor a legjobban hisztizik akkor vagyok a legnyugodtabb 8persze látszatra, belül én hangosbban ordítok mint ő). :)))

2 éves kislány anyukája

2011. jan. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nincs önuralmam , megint kiabálok vele, holott eddig tudtam magam türtőztetni. Most ne megy:( de megpróbàlom! Kertes házunk van, ugyhogy akkor hAgyom orditani, ameddig akar. Inkább otthagyom , átlépek rajta, mert mikor az arcomba ordit ès elötte gugolok, nem bírom türtőztetni magam. Akkor tehát kimegyek inkább a szobából. Ha akar, jöhet utánam, nem csukom rá az ajtót. Köszi mègegyszer!
2011. jan. 17. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!