Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem értem mért kel a gyerek...

Nem értem mért kel a gyerek éjszaka?

Figyelt kérdés
21 hónapos. 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, nagyon örültünk. De úgy fél éve kezdett el felkelni éjjel. Nem éhes, nem szomjas, nem fázik, nincs melege, van éjjeli fénye a szobába. Egyszerűen nem akar vissza aludni amíg magunkhoz nem vesszük. Ez megy minden nap. Éjjel persze mi nem alszunk, mert figyeljük le ne essen, rá ne feküdjünk, be van e takarva.. stb. Én még csak csak bírom, de a párom dolgozik 6 kor kel, nem könnyű alvás nélkül. Már nem bírjuk cérnával. Próbáltam tegnap behozni az utazóágyat, megágyaztam neki a szobánkban, tetszett neki, játszott benne, de amint alvásra került a sor, üvöltött hogy nem akar ott lenni. Amint visszatettem az ágyunkba, horkolt egy perc alatt. Tanácstalan vagyok. Hagyjam a helyén éjszaka, és hallgassam ahogy üvölt? Aztán majd abbahagyja, vagy mit csináljunk?
2011. jan. 19. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én 2 éves lányom is ezt csinálja. Az ágya az enyém mellett van, de az esti elalvás szörnyű, és éjjel is átmászkál. Ha nem engedem, akkor meg ordit. Én megelégeltem, és hagyom hogy orditson. Egyik este fél orát orditott az ágyában, de én csak mondtam, hogy nem szabad kimászni, az az ő ágya. Már ikegett a sirástol. Aztán az apja oda adta neki a saját kispárnáját, és elaludt. De nincs olyan éjszaka, hogy minimum 1x ne orditson, hogy át akar mászni. Nálunk az apja szokott engedni, mert ő is 6-ko kel. Én meg szivtelen vagyok...
2011. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tanácsot nem tudok adni, de ma írtam ki én is egy kérdést ezzel kapcsolatban, csak az én kislányom 8 hónapos. Semmi baja nincs tuti, de felkel 1-2 között és nem hajlandó visszaaludni, de ha magam mellé veszem max. 5 perc és mozdulatlanul alszik reggel 8-ig. Én már kezdek beletörődni, de szeretnénk kistesót és emiatt nem szeretném, ha rendszer lenne ebből.
2011. jan. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom szintén 21 hónapos,egy két hónappal ezelőtt kezdődött nála is újra az éjszakai kelés,először ritkán,aztán most már majdnem minden éjjel. Olyankor kap inni és alszik tovább.

Én eddig annak a számlájára írtam ezt,hogy mivel már nagyobb és többet eszik (és valamivel fűszeresebben) ezért biztos tényleg csak szomjas.

De az már gyanús hogy több anyuka is ezt észleli ebben a korban.

(Volt egy-két tanácstalan éjszaka,amikor átvittük magunkhoz,de onnan visszakéredzkedett a saját ágyába- hál'Istennek)

2011. jan. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

26 hónapos. 5 hónapos kora óta külön szobában, reggelig(!) aludt. Kivéve persze a speciális esetek (betegség, fogzás,...).

Kb. fél éve csinálja az esti és éjszakai műsort. Nehezen alszik el, éjjel 1-5 alkalommal kel. Mindig valami "extra lényeges" dolgot akar, pl. inni, takarjam be, eldőlt a játéka, sajtot(!!!) akar; vegyem le a pelenkát, mert ő bilibe pisil,...

Sokszor addig tart a műsor (kb. 15 percenként visszarángat), míg ki nem jövök a béketűrésből, és erélyesebben nem szólok. Közlöm vele, hogy többször nem megyek be, megyek aludni, ő is aludjon.

Most kb. 1 hete bejön az a szöveg, hogy "este van, sötét van, sötétben alszunk. Majd reggel, ha világos lesz, felkelünk." Odamegyünk az ablakhoz, és megnézzük, hogy sötét van, mindenki alszik (a plüssök, kint a kutyák, a szomszédok,...stb.).

Én a mi szobánkban továbbra sem engedem aludni, direkt szoktattam külön szobába, és ebből nem engedek. Két héten belül megszületik a második babánk, épp' elég lesz vele éjszakázni. A nagyobbnak egyébként is több nyugalma lesz a saját szobájában, mint nálunk, a kicsi biztos mindig felsírná.

2011. jan. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Életkori sajátosság, türelem.

Vedd magad mellé, hagyd, hogy ott aludjon, és ne legyen hiszti. Ha siratod, ártasz neki. -mondanom sem kell, én sem vagyok ennek híve, de pszichológus, gyerekpszichológus, és különböző szakemberek is egyöntetüen ezt tanácsolták.

Ez egy életkori sajátosság, hogy szüksége van rád, a közelségedre. Hagyd, majd elhagyja magától. Lehet pár hét, pár hónap, de lehet évekbe is telik, nem szabad sürgetni.

Adj rá hálózsákot, ne kell lesni a takarót. (amúgy ha a helyén van, nem lesed??)

nem fogsz ráfeküdni, ne izgulj, benned van, hogy ott van melletted. Nálunk férjem sokszor nem is tudja, hogy átjött a lány, mégsem feküdt rá soha!

Tedd középre, kettőtök közé, és máris nem esik le.

Nekem azért nehéz, mert lányom eszméletlen forgolódik éjjel, állandóar rugdos, üt, rámfekszik, alig alszok mellette...

de hál égnek, nálunk hamar elhagyta...(ne kiabáljam el...)

Szóval legyen békesség, hagyd rá, hogy meddig van erre szüksége.

2011. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem közöttünk alszik, hiába teszem oda. A fejünknél szeret aludni a párnán, keresztbe. Így aztán folyton rugdossa a fejünket álmában. össze-vissza ficánkol éjjel, van hogy arra ébredek (ha sikerül kicsit elaludnom) hogy az ágy szélén van, mindjárt leesik. Aztán persze nyüszít hogy mért rakom át máshova. Úgy érzem már mindent kipróbáltam és semmi nem használ. Most már attól félek hogy ide szokott hozzánk, már azért nem alszik a szobájában. Így aztán a párommal nulla az együttlét is nem csak az alvás.
2011. jan. 20. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!