Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Allergiás /pollen, poratka/...

Allergiás /pollen, poratka/ gyerekek szülei, hogyan tudok gyerekemnek segíteni? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 éves. Már többször fordult elő, főleg télen, hogy teljesen be van dugulva az orra, néha még az orrkagyló is bedagad neki, nem kap levegőt. Azt hittem, hogy náthás, de többször említette, hogy viszked a torka és a szeme. Most állt bennem össze a kép, szerintem ez allergia. Tavaly kivették az orrmanduláját, talán azóta egy kicsit jobb. Mi a teendő ilyenkor, van rá természetes gyógymód, mert nem akarom őt gyógyszerekkel tömni?
2011. febr. 3. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért jó kideríteni egy allergia teszttel, hogy pontosan mire is allergiás.


Érdemes eltávolítani a szobájából a porfogókat (szőnyeg, fali kárpit, ha van, vastag függönyök). Hetente tiszta ágynemű, függönymosás, takarítás.

Ne használjatok tollas paplant/párnát, csak szintetikus anyagból valót.

Ha van pénzetek atkaszívó porszívóra (kb. 300000 ezer), az nagyon jó, azzal kell takarítani, de sima vizes porszívót mi is most vettünk 13000-ért. Ez csak annyiban jó, hogy oldalt nem fújja vissza a port üzemelés közben.


Lehetőleg ne legyenek nyitott polcok, de legalábbis az alvóhely fölött semmi ne legyen.


Ennyit lehet tenni, ha poratkára allergiás. (Én vagyok az, ezért tudom.)

Lehet kapni egyébként a gyógyszertárban a Nazalese Pollen Stop nevű terméket, ez nem gyógyszer, cellulóz por van benne. Ha nem kapok levegőt lefekvéskor, be szoktam szippantani, Ez egy zárt réteget képez a nyálkahártyán, és csökkenti az irritációt. (SAjnos nem olcsó, de nagyon hatásos)

2011. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Ha tudok segítenék én is neked. Elkezdtem kutakodni, nem szeretném annyiba hagyni kislányom szenvedését. találtam egy nagyon érdekes dolgot az allergia gyógyításáról. ha beírod a googleba a MEDIC-POLIKLINIKA ALLERGIA KUTATÓKÖZPONT címet, te is megtalálod és elolvashatod. Számomra tele van reménnyel a dolog, már beszéltem is velük.

Megkérdezhetném, hogy hol vetted a vizes porszívót és milyen márka? Köszi!

2011. febr. 5. 13:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint.


Köszi az ajánlást. Az a helyzet, hogy én már megtanultam együtt élni az allergiámmal, 5 éve, hogy diagnosztizálták, azután születtek a gyermekeim, szóval azalatt semmit nem szedtem, és kibírható volt. Igazán akkor rossz, ha elutazunk valahová, ahol nem megfelelőek a feltételek, itthon jó szinten tudom tartani...

Úgyhogy most nincs motivációm, hogy elmenjek valami magánklinikára, se pénzem nem lenne... Atért köszi! :o)


A porszívónk Orion márkájú, az internetről rendeltük a digipig.hu oldalról.


Ha egy kicsit is több pénzetek van, érdemes valami jobbat nézni, ez bár a célnak megfelel, nem egy túl jó konstrukció, max. 2-3 évet fog kibírni (mint az előző hasonlónk is), de most erre futotta...

2011. febr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

gondoltam csak azért is megéri meggyógyulni, mer olvastam róla, hogy az allergia később nagyon eldurvulhat. Azt meg ugye senki sem akarja, viszont igazad van, ezen a klinikán is 26000 ft a kezelés és ez nagyon sok. Én sem tudom még miből gazdálkodom ki, de valahogy csak sikerül.

2011. febr. 7. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!