Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves lányom egyszerűen...

3,5 éves lányom egyszerűen nem akar délután aludni, mit tanácsoltok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyre többször előfordul, hogy hiába teszem le, nem alszik.

Eddig ebéd után szépen aludt másfél vagy két órát, de egyre sűrűbben jelentkezik, hogy nem alszik.Már azt is kipróbáltam, hogy nem délben teszem le, hanem 1 órával később, hátha majd akkor, de nem.

Este olyan 20:30 körül alszik el, reggel 7:30 körül ébred.

Igaz korai még ilyenkor az alvás elhagyása?


2011. febr. 7. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is előfordul 3,5 évesemmel.

Mi megbeszéltük vele, hogy pihenőidő van, nem baj, ha nem alszik, de nem jöhet ki az ágyból. Ebbe bele szokott menni, és legtöbbször el is alszik... :o)


Mondjuk a déli fekvés nekem korainak tűnik, nálunk fél 2-kor fekszik, vagy még később...

2011. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem kb 2,5 éves kora óta nem alszik délben itthon,addig is csak azért,mert cicin aludt el,másképp nem tudtam ágyba dugni. Ma már 5 éves itthon egyáltalán nem,de oviba a mai napig alszik. Itthon ha eljön az 5 óra kb 15 percet nem bírni vele,de utána lehiggad. Nem nagy gond ha már nem alszik,de próbáld meg úgy hogy odafekszel mellé,és csinálj úgy mint aki alszik.
2011. febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
és nyűgös lesz estére vagy kibírja? mert ha kibírja, akkor ne erőltesd. ha nem bírja, akkor a fent vázolt jó módszerekkel erőltesd. :)
2011. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon nyűgös lesz estére, és olyankor iszonyat rossz :-)

Ilyenkor én sem engedem ki, hanem az ágyában játszik, de a bealvás nem megy:-)

Megpróbálom akkor, hogy még később fektetem le, hátha majd akkor.

Ha meg úgysem, akkor nem erőltettem tovább, elmegy pihizni.

Köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 7. 14:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Estleg próbáltad már h szánsz rá 30 percet, hogy elaludjon??? Kell még neki a du. Alvás! Hidd el kérlek! !
2016. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most néztem csak, ez a kiírásom jó pár évvel ezelőtti, de köszönöm kedves utolsó, hogy válaszoltál!:-)

Így most "visszanézve", a lányom alvása nem volt egyszerű,korán elhagyta az alvást, de ezzel nem tudtam mit kezdeni, az ebéd utáni csendes pihenő napi rendszerességgel megvolt. Vannak ilyen gyerekek, bár remélem, hogy nagyon ritka!

2016. júl. 21. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!