Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy a 3 éves...

Pusi6 kérdése:

Mit tehetnék, hogy a 3 éves kisfiam ne harapjon az oviban? Már nagyon ciki, hogy minden nap megharap valakit.

Figyelt kérdés
Rengeteget mesélek neki, egy "rosszkisfiúról", akinek már ezért nincs barátja, nem szereti az ovónéni, visszaviszik a bölcsibe stb. de semmi foganatja. Már megpróbáltam én is megharapni, a család meg is botránkozott. Nincs valami ötletetek?
2011. febr. 7. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem vagy ott, amikor tortenik, ezert max annyit tehetsz, hogy megkered az ovonenit, hogy allitsa sarokba rogton a harapas utan (bar ezt magatol is tudnia kellene). Orakkal kesobb mar mondhatsz barmit, a gyerek nem erti meg az osszefuggeseket.
2011. febr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom bölcsis (2,5 éves). Nálunk kb ugyanez van. Mindennap akár több gyereket is megharap a bölcsiben.

Kérdés hogy miért? Pl az én lányom nem csak mérgében harap, hanem "csak úgy".

Itthon nem csinálja, meg sehol ahol én is ott vagyok. Még kisebb korában próbálkozott, de leszokott róla.

Nagyon kellemetlen mikor minden nap végén közlik hány gyereket "intézett el". Sajnos az én lányom kemény fogást igényel, nem hallgat ám bármiféle szép szóra.

Ott meg nem szólnak rá határozottan.

Nekem mindig azt mondják majd túl leszünk rajta. Hát remélem.

2011. febr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne szigorral hanem szeretettel próbálkozz. Sokkal többet lehet náluk elérni.Pl: Vegyél egy adag levonót(szinte minden hol árulnak).Lehetőleg a kedvenc mesefigurájával.Előző este mond el neki, hogy ha az oviban nem harap meg senkit akkor ebből a levonóból fog kapni jutalomból.Esetleg az óvónővel is megbeszélheted, hogy ha ebédig jól viselkedik add neki egy levonót. De csak akkor ha tényleg nem harap meg senkit. Középút nincs. Ha még is megharapott valakit akkor este megmutatod neki a levonókat és elmagyarázod neki, hogy most nem kap mert megharapta ezt és ezt. De ha holnap jó lesz és nem harap meg senkit akkor fog kapni egyet.

Ha az óvónő rendes esetleg bevonhatod őt is a játékba.Hagyd utána felragasztani valahova.

Egy próbát meg ér hátha bejön.

2011. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, remélem tényleg kinövi.Szegénykém ma is igért fűt, fát, de szerintem abban a pillanatban, ők nem tudják ezt szabályozni.
2011. febr. 9. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!