Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek a helyemben ha...

Mit tennétek a helyemben ha az ovodában állandóan provokálna egy anyuka a gyereke miadt?

Figyelt kérdés

A kisfiam 5-éves,és bevallom tavaly,de fölleg ovoda kezdéskkor sok gond volt velle az ovodában,de mára már ezek a problémák rendezödttek.Van egy anyuka viszont aki tavaly veszekedett vellem az ovodában mert a kislánya azt állitotta hogy a fiam bántotta öt.(Másnap azt monta hogy nem is bántotta) Elég kellemetlen volt,én az ilyet négyszemközt beszélném meg a másikkal nem fenyegetném meg a más gyerekét hogy eltöröm a kezét ha mégegyszer bántani meri a gyerekemet.Az ovónök és más anyukák fülle hallatára mondta azt hogy eltöri a kezét,ma szintén.Megkérdeztem az ovonöt hogy bántja-e a fiam a kislányokat? De szó sincs erröl.Ez a nö provokál engem és ami legbosszantóbb hogy ö ezt megteheti hogy az ovodában ilyen testi sértésekre utaló kifelyezéseket tehet egy gyerekre. Borzaztó nagyképü és öntelt nö ,ahogy beszél hozzám érezhetö a lenézése.

Pedig azelött nem ismertük egymást,most se sokat tudunk egymásról, én csak anyit rólla hogy befolyásos a munkahelyéböl adódóan és férje oldalárol is. Sokszor hallom hogy mondja az ovónőknek hogy nézzenek már oda a játszótéren a kislányára mert valamelyik csoportból egy gyerek mindig bántja a gyerekét de nem tudja hogy ki az. Az ovónők meg csak mosolyogva bólogatnak és mondják hogy jó, majd.... Én is védem a gyerekemet és volt már neki is csunyán össze marva az arca,mégsem fenyegetöztem és veszekedtem a bántalmazó anyjával.Ti voltatok már ilyen szituációban? Mi erröl a véleményetek?


2011. febr. 9. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Voltam bizony ilyen helyzetben, de hányszor!!!! Nekem a most elsős kisfiamat gyanusította meg egy kislány, hogy a kisfiam megverte, azért kék a válla, atzán kiderül, hogy otthon felmászott az udvarukon lévő fár,a amiről leesett. De nem érdekelt az üvöltése. Felöltözettem a gyerekemet, és hátatfordítottam nkei, és eljöttünk (délután volt). DE én is kiabálhattam volna sokszro: volt, hogy el akarták vágni a kisfiam torkát ollóval, meg is karcolták. Vagy most elsőben fellökte egy osztálytársa, és letörlt a fogából egy darab. Nem cirkuszoltunk. Kapott a kisfiú egy ígazgatóit és a szülőknek is szóltak (hiába). Mi meg elvittük a gyerekünket fogorvoshoz és megcsináltattuk a fogát. Sosem csinálnék az ilyenből cirkuszt.
2011. febr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben négy- vagy hatszemközt elbeszélgetnék az óvónőkkel, dajkával, hogy őszintén mondják el, verekszik-e a kisfiad. Ha nem, akkor ideje lenne helyre tenni a másik anyukát! Nem tartom szerencsésnek, ha a szülők az ovi folyosóján rendezik a nézeteltéréseket. Hívjanak össze benneteket, és mondják az óvónők a kedves anyuka szemébe, hogy túlreagálja a dolgokat.
2011. febr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hívd félre azt a bizonyos anyukát és nyugodt hangon mondd el neki, hogy ha problémája van akkor négy szem közt mondja ezt el neked. Viselkedjen felnőtt módjára és ne egy 5 éves gyereket fenyegessen.
2011. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elsönek sem könnyebb úgy látom a helyzete.. A másodiknak köszönöm a jó tanácsot,gondoltam énis erre csak ahogy irtam befolyásos a nö és az ovónők "kedvence" is ezért mer igy beszélni.És nem is vagyok benne biztos hogy a hátam mögött nem lettem már egy párszor kibeszélve de mindegy.

2011. febr. 9. 19:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, egyben biztos lehetsz, ez a nő NEM az óvónők kedvence! Nem szólnak neki semmit, mert fő az illem, de a hát mügütt megvan a véleményük.

Nyugodtan fordits neki hátat és ha tovább rinyál, közöld vele higgadtan, hogy akkor most elmész a rendőrségre, mert megfenyegette nyilvánosan a fiadat (hogy eltöri a kezét). Aztán elköszönsz tőle és szevasz.

2011. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!