Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 év körüli gyerkőcöd...

2,5 év körüli gyerkőcöd mennyi főzeléket eszik hetente? Milyen zöldségeket szeret? Hogy csináljátok a főzeléket, hogy tényleg egészséges legyen? Milyen egészségesnek mondható ételeket készítetek még neki?

Figyelt kérdés
Én kifogytam az ötletekből.
2011. febr. 9. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Pont két és fél éves a lányom. Igazából nem valami nagy zöldségbarát, igaz, alapból nem túl jó evő sajnos.

Nem szoktam neki külön főzni, pontosan azt eszi, amit mi - hetente minimum kétszer van főzelék, gyakran vannak zöldségek minden formában, párolva, rántva, grillezve, stb. Amiből csak tudok, bio-t veszek, de semmiképp nem vásárolok bevásárlóközpontokban, multikban sem zöldséget, sem gyümölcsöt, sem húsfélét. Szinte mindent piacon, vagy háztól, ismerős őstermelőtől szerzek be. Sok zöldfűszert, vagy ezek házilag szárított változatát használom.

2011. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Férjem vega, a kisfiam bölcsiben eszik húst. Szóval mi nagyon sok egészséges ételt eszünk. Bár a kisfiam ahogy nő, úgy pártol át inkább a csokira és barátaira, mint az almára pl., de azért még mindig szereti nagyon a sárgaborsó vagy lencsefőzeléket, a zöldborsót meg a krumpifőzeléket is. A mandarint, narancsot, banánt is szereti. Én olivaolajjal főzők, de ezen kívül hagyományosan készítem a főzelékeket. Ami most nagy sztár nálunk, az a céklasaláta: piacon találtam finom édes zsenge céklát, gyufaszálakat vágok belőle, a sárgarépából és almából szintén és egy kis mézet és citromlevet csepegtetek rá. Könnyű vacsi pirítóssal vagy főétel mellé salinak is jó. Most kell őket a zöldségekre szoktatnunk, különben nasi és hamburger függők lesznek, aki nem ismerik fel az almát..:(
2011. febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!