Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereknél nem sok a...

2 éves gyereknél nem sok a napi közel 2 liter tej? Miért iszik ennyit? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Fiam rossz evő,ráadásul most vagyunk túl hányás-hasmenéses víruson,1 hétig tartott.A tejet nagyon szereti,reggel és este is kap.Abban az 1 hétben nem ihatott,de az orvos javaslatára laktózmentes tápszert ivott,ami a gyerek tej adagját ki is váltotta.A hétvégén gyógyult meg,fokozatosan tértünk vissza a tejre,de már tegnap furcsa volt hogy reggel és este 2 órán belül 3x kért azaz 6 dl ivott reggel és este is.Ma szintén ugyan így 6 dl és ebédre kevés főtt kaja után ismét kért 2 dl.Az este még hátra van de ha lecsúszik megint a 6 dl az kicsit sok nem?Nem sajnálom tőle na de 2 liter?!A szervezete kívánja vagy csak ennyire szereti?
2011. febr. 22. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
2 liter tej az rengeted. Nem is jó, mert károsíthatja a veséket. Valahol ezt olvastam. Főzz neki teát.
2011. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Főzök de nem issza meg!

Nagy víz ivó,se tea,se gyümölcslé,max 1-2 korty és annyi.

Pedig sosem tiltottam,sőt mikor pici volt teát ivott,de egyik napról a másikra félre lökte azóta nem issza meg.

2011. febr. 22. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:

hát 20 hós kislányom is kakaózik..reggel 3dl-s bögre meg este is...szívószállal issza..nálunk is ha látja hogy délbe kávézom (én is bögréből iszom,)akkor ő is kér..hát adok neki,,de ez nem sűrűn van...

kérdezd meg a dokitól,vagy védőnő telefonon..

2011. febr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 2,5 éves lányommal kapcsolatban kérdeztem a gyerekorvost, mennyi tejet kéne egy nap innia, azt mondta legalább 3dl, de ne több fél liternél.

A 2 liter ehhez képest tényleg nagyon sok.

2011. febr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok a két liter tej.

Ne add neki akármilyen nehéz.


És tényleg károsítja a vesét.

Nekem 11 éves koromra lett vesekövem nagyon sokat szenvedtem vele.Mint kiderült a sok tejtől.Rengeteg tejet megittam.

Az én fiam 1 szer kap 150 ml kakaót.Meg reggel iszik tápszert és este a milupának az 1+-os teljitalát.240-et reggel 240-et este.

2011. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem is volt vese kövem,semmi köze nem volt a tejhez.Tehát,nem feltétlenül attól lesz az embernek vese köve.Nem írtad mennyi idős a fiad,csak mert még tápszert adsz neki.Azt én már nem adok.


A védőnőt nem értem el telefonon,holnap délelőtt viszont be ugrok a dokihoz érdeklődni.Mielőtt beteg lett akkor Ő is napjában 2x itta a tejet,lehet ez az 1 hét zavarta volna be?Na majd holnap kiderül,azért köszönöm mindenkinek!

2011. febr. 22. 21:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!A kislányom 2 éves,és hasonló cipőben járunk,mint ti.Nagyon rossz evő,mindig is az volt,viszont a tejet imádja,ha tehetné,mást nem is enne/inna.Nálunk reggel 3 dl iszik meg,este kb. 6 dl,és sokszor napközben is.Nem egyszer fordul elő,hogy a napi adagja,1,2-1,3 l,ami "csak azért ennyi",mert többet nem vagyok neki hajlandó adni,hiába toporzékol.Sokszor már egyezkedni szoktam vele,pl.hogyha megeszi azt a pici ebédjét,amit oda teszek elé,akkor utánna ihat tejet,aztán van,hogy mire azt a pici ebédet megeszi,a tejről megfeledkezik(de ez a ritkábbik eset.Tudom,hogy nem szép,hogy becsapom,de egyszerűen már én sem tudok mit kitalálni,hogy nem folyton csak tejet egyen.Szóval mivel jó tanáccsal nem szolgálhattam sajnos,esetleg megosztanád majd velem is az orvos véleményét erről a dologról.Köszi,ás kitartást!
2011. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!