Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond, ha egy 21 hónapos...

Gond, ha egy 21 hónapos gyerek még nem tud önállóan lépcsőzni?

Figyelt kérdés
Babám csak úgy tud lépcsőn felfelé menni, ha egyik oldalt kapaszkodik, másik pedig én fogom a kezét. De csak ha egészen alacsony lépcsőfokok vannak. Lefelé pedig szinte egyáltalán nem nem . Amúgy tejesen normálisan fejlődő, nincsenek mozgáskoordinációs gondok vagy ilyesmi, bár téy, hogy nem sűrűn találkozik lépcsőkkel
2011. márc. 2. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:

de felfelé tud úgy hogy csak ő kapaszkodik? Amúgy ha nem találkozik lépcsőkkel akkor szerintem ez a magyarázata:) Meg lehet h amúgy is óvatosabb típus:)

Az én fiam pl. már 15 hósan egyedül lépcsőzött felfelé, lefelé mondjuk még nem:) de ő mozgásában mindig is fejlettebb volt, viszont másban meg nem volt olyan fejlett, (beszéd mondóka stb.)

Barátnőm kislánya mikor itt volt nálunk 2.5 évesen is csak anyjával mert fel le lépcsőzni, mert egyszerüen ő ilyen óvatos típus, nem mászott fel székekre se, az én fiam meg páros lábbal ugrált le a szekrényről, kanapéról,székről..(ha engedtük kibontakozni) viszont a kislány meg nagyon ügyesen építőzött,gyöngyöt fűzött rajzolt, amihez a fiamnak nincs türelme.

Szerintem ha amúgy összerendezettnek és rendben levőnek találod a mozgását akkor ez így önmagában kiragadva nem jelent semmi bajt:)

Szép napot nektek!

2011. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kisnita ***** válasza:
Az én fiam 19 hónapos felfelé tud menni, de lefelé még nem.
2011. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj.

A fiam nagyon sokat találkozik lépcsőkkel, és mániásan imádja is:), így 19 hónaposan már néhány lépcsőt simán megy felfelé is és lefelé is. Az unokatesó 2 éves, és ugyanúgy közlekedik a lépcsőn, mint a te kicsikéd. Úgyhogy biztosan nem vagytok lemaradva!


(inkább örülj, mert tiszta agyrém amikor a kis ördögfiókám zokszó nélkül nekiindul a lépcsőknek:D)

2011. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam most lesz 22 hónapos.Ő sem közlekedik a lépcsőn egyedül.Pontosabban odaszalad és felmegy,úgy hogy kapaszkodva fogja a korlátot,vagy épp a kezem.Felfele is és lefele is így van.Még kapaszkodás nélkül nem megy le és fel.Pedig mozgásba nincs vele probléma...sőt.Pontosan olyan a kisfiam mint amit itt egy válaszoló írt,hogy mindenhonnan páros lábbal ugrál le.Pl valamelyik nap kiment a konyhába kiforgatta a nagy széket úgy hogy fel tudjon mászni az asztalra rámászott majd 1 pillanat alatt a konyhaasztalon álldogált.Csak ki akart nézni az ablakon:)Mindenhova felmászik és rendszerint mindenhonnan le is esik.Napi szinten legalább 3 szor úgy megüti magát,hogy rossz nézni, de nem foglalkozik vele mászik tovább.
2011. márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém hónap végén lesz 2 éves, és most tanult meg kapaszkodva lépcsőzni, de még így is 2 kézzel kapaszkodva húzza fel magát, mint egy 80 éves:) Szerintem ha már cipő lesz rajta, és nem zavarja a sok ruha sem, könnyebben megy neki.
2011. márc. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ mennyit van "lépcsőközelben". A fiam is 21 hónapos és ő egyedül közlekedik a lépcsőn, kapaszkodik a korlátba vagy a falaba. De rengeteg lépcső van a házunkban és a szobája is emeleten van. Szóval mi naponta lépcsőzünk és sokat.
2011. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!