Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan altatjátok este 2 év...

Hogyan altatjátok este 2 év körüli gyereketeket?

Figyelt kérdés
Hány órakkor megy aludni? Hol alszik, saját ágyban? Átalussza az éjszakát? Oda veszed magatokhoz?
2011. márc. 4. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
7-kor fürdés, utána egy kis meseolvasás - könyv nézegetés, 1/8-kor leteszem az ágyába, becsukom az ajtót ´ es reggel 6 körül hallok róla elöször, addig alszik.
2011. márc. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az enyém mióta nincs cici este, (kb. 2 hónapja9 nagyon nehezen alszik el. este 7 körül fürdés, majd kb. másfél óra játék+mese, addigra már fáradt lesz, de elaludni nagyon nehezen, forgolódik, stb. amúgy odafekszem mellé az ő saját ágyába, és úgy alszik el, nem tudom, hány körül, mert én előbb elalszom sztem, de olyan 10 körül fel szoktam riadni, addigra már alszik, de még csak az elején van az alvásnak, mert mozog a szemhéja alatt a szeme. ilyenkor kijövök tőle, az ájszakát már 5 hónapja átalussza. hajnalban néha felébred, és akkor odahív maga mellé, de ez egyre ritkább. 7 körül szokott ébredni. ő decemberben volt 2 éves.
2011. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 20 hónapos, egyedül alszik a saját szobájában, egyenlőre még rácsos ágyban, nyáron szeretnénk majd lecserélni.

Este 7-fél8 körül fürdik, utána még játszik 9-fél10-ig, amikor már elég álmos akkor beteszem az ágyába és eloltom a villanyt a szobájába. Nem kell Őt altatni.

Soha nem érezte jól magát velünk a nagy ágyba, mikor kisebb volt és rossz éjszakája volt próbáltam oda venni magunkhoz, de csak rosszabb volt, nem találta a helyét.

Most már viszont egy hang nélkül átalussza az éjszakát, reggel 8-ig, így nincs is szükség, hogy magunkhoz vegyem.

2011. márc. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Fél 8-kor van fürdés,utána még olvasok mesét,és 8 órakor elbúcsúzom tőle.

Az emeletes ágy alsó szintjén alszik,fent van a tesó.

Amikor kijövök még beszélgetnek,magától elalszik,és nem veszem magam mellé,csak ha beteg.

2011. márc. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2év3hós, fél 8-kor fürdik, utána pizsi, kakaó, meseolvasás már az ágyban, kb 8:15-kor már alszik. A mi ágyunkban alszik. Mellette kell feküdni, amíg el nem alszik.
2011. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

21 hónapos a fiam.

6-7-ig Apával fürdés, bohóckodás... 7-8-ig velem, kis játék, vacsi, kakaó, fogmosás, ágy.

Külön szobában van, a rácsokat nem rég szereltük le, de ugyanabban az ágyban alszik, csak feltettük a leesésgátlót. Bebújik az ágyba, elköszönök tőle, villany lekapcs... ő altatja magát, én meg ülök a kanapén és várok. Kb 10 perc. Elaludt, kijövök.

Most beteg volt, 1 hétig átaludta az éjszakát, de múlt éjjel megébredt. Ilyenkor átjön, felébreszt, visszasétálunk a szobájába, van bekészítve tea, ha kér iszik, ha nem nem... bebújik az ágyba én ülök a kanapén, ha elaludt kijövök.

Reggel ha felkelt átjön és felébreszt.

Nem veszem magunkhoz, mert ott csak forgolódik. Próbáltam párszor, de 1 órás vergődés volt és nem aludt el, amint a helyére vittem már aludt is.

2011. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az enyém most 20 hónapos karban alszik el és csak utána lehet ágyba tenni, erröl szertném leszoktatni, mert már nagy ehez az altatáshoz, és amikor probálom átenni akiságyba (15 Kg) legtöbbször felébred és kezdődik elörröl. Lehet , hogy azért alszik el este nehezen(9-10 óra körül) mert nem elég álmos. Kihagyjam a délutáni alvást? Ami kb 1,5 óra

2011. márc. 4. 14:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim vannak. Nem egyszerű az altatás. Reggel 6 után kelnek, nappal 2-től alszanak 1,5-2 órát. Este 7 után fürdés, elpakolunk, játék, beszélgetünk, majd oda jönnek hozzám az ágyra. Egyik kisfiaim nem engedi, hogy fogjam, őt megpuszilom, betakarom és elég hamar elalszik. Viszont a tesója bújósabb. Őt át kell ölelnem, de hamar elalszik. Nálunk 3 hete van ez, amióta kimásznak a kiságyukból, korábban beletettem őket, és maguktól elaludtak, csak betakarni mentem vissza. Eleinte katasztrófa volt, nem aludtak délután, és kidőltek az etetőszékben. Most könnyű dolgom volt, a bújósabb kicsimet elaltattam, addig a másik lefeküdt a földre a takaróra, és odabújtam mellé. Én hamarabb elaludtam :) De volt már olyan változat is, hogy a földre feküdtek a takaróra, és egymás kezét fogva aludtak. De összességében függ az esti időpont a délutáni alvás hosszától, ha 1 óra, akkor 8-kor alszanak, ha 2 órát pihennek, akkor fél 10-ig fent vannak. Nekik kell a délutáni pihenés, mert nem lehet bírni velük.3 hónapos koruktól alusszák át az éjszakát. De érdekel a reggeli ébredés, mert az mindig 6:30, ha este 7-kor, ha 10-kor is teszem le őket.
2011. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Délutánonként legalább egy-két órát legyen a szabadban (de nem kocsiban), és akkor elég fáradt lesz este, hoyg simßan elaludjon.

A karban altatás helyett ülj mellé és csak a kezét fogd meg - elötte viszont feltétlen mondd el neki, hogy már túl nehéz neked, és megfájdul a hátad, ha tartogatod. Ezt már megérti és könnyebben át tudod szoktatni.

2011. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A délutáni alvást úgy érted, hogy még napi kétszer alszik?

Mert akkor igen elhagyhatod szerintem, egyszer aludjon ebéd után.

Ha viszont egyszer alszik, azt ne hagyjátok el, még korai lenne.


Az enyém is karban aludt nagyon sokáig, de nem bírtam én sem. Beszoktattam a kiságyába. Először letettem és simogattam a hátát úgy aludt el hónapokig, aztán már csak a hátára tettem a kezem nem simiztem, aztán a kezem is elvettem és csak ültem mellette csendben, most már a kanapén ülök, nem az ágya mellett, előbb utóbb kijutok a szobából :) Szóval fokozatosan szoktasd le a karban alvásról, ne hirtelen. Menni fog! Némi hisztire persze számíthatsz.... de csak következetesen!

2011. márc. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!