Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vinnétek magánóvodába kisgyere...

Vinnétek magánóvodába kisgyereketeket? Esetleg már oda jár?

Figyelt kérdés
Köszi a véleményeket,tapasztalatokat!
2011. márc. 8. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Milyen magánovira gondolsz? Mert az enyémek magánoviba járnak, de ez egy egyházi intézmény, teljesen ingyenes. Gyakorlatilag olyan, mint egy állami, csak magánkézben van. Ami meg is látszik rajta.
2011. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Sem anyagilag nem engedhetnénk meg magunkanek ezt a kiadást, de sajnos elég sok rossz tapasztalatonm is van a magánóvodás gyerekekről... óvónőként. Igazán nem a gyerekek tehetnek arról, hogy milyenné válnak az ilyen intézményekben, hanem az ott dolgozók... A legtöbb magánóvodában már nem tudják hány féle + foglalkozással áraszzák el a gyerekeket... persze, ez a szülőknek szól. Sajnos nem figyelve a kicsik életkori sajátosságait, az ő igényeiket. Igen, ők még nagyon fogékonyak, de nem hiszem, hogy egy 4 évesnek szüksége lenne napi 5-6 féle programra... Így épp a lgfontosabbra, az önfeledt játékra nem jut idejük... pedig ők még a játékon keresztül ismerik meg a világot, a játrékon keresztül tanulnak...

óvónő anyuka

2011. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőségem rá, hogy ne kelljen oda vinni, akkor inkább nem vinném. Egyrészt drága, másrészt még így sincs semmi garancia rá, hogy jobban figyelnek majd a gyerekemre mint egy állami oviban.

Egy barátnőm óvónő és dolgozott magánoviban, de otthagyta mert az összes kolléganője kiutálta mert szerették a gyerekek... Mert, hogy ő volt az egyetlen aki tudta a nevüket és játszott velük meg mesét olvasott nekik... Ez milyen már?

Persze ez nincs mindenhol így, mert azért egy magán ovira nem ez a jellemző, de nekem ez elég tapasztalat volt.

2011. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha megengedhetnénk magunknak, választanánk egy jó magánovit. Az öcsém ikrei kényszerüségbl kerültek magánbölcsibe, de nagyon elégedettek a szülők is a gyerekek is. Ez vidéken van és feleannyiba van, mint Bp-en a "legolcsóbb".
2011. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pfff sohaaaa!! Nekem nagyon rossz élményem van, ugyanis én angol nyelvü magánóvodába jártam. Kik jártak még oda? A gazdag legfelsöbb réteg elkényeztetett gyerekeik. Ez még önmagában nem is probléma. Mi ennek a rétegnek az alján voltunk, apám "csöves" képviselö volt, anyukám bankban vezetö beosztású. Olyan szinten lenéztek minket, hogy csak na! És sajnos a szülök a gyerekekbe is belénevelték ezt a diszkriminációt, ezért engem lépten-nyomon csesztettek, kiközösítettek, csórónak neveztek (és ez óvoda!!!). Egyszer az egyik fiú meg is akart fojtani egy madzaggal. Hetekre otthon kellett maradnom, olyan csúnyán elszorította a nyakam. Voltak még hasonló dolgok, játékos vetélkedön nyertem, aztán meghazudtoltak, hogy nem is én lettem az elsö, máskor meg fáj fogták, hogy csalok. Alapjában tönkrevágták egy életre az önértékelésem.

Megfogadtam, hogy én magánóvodába soha a büdös életbe nem iratom a gyerekemet! Lányomnak még 2 év van oviig, de majd jár a normális gyerekek közé.

Oké, biztos nem mindegyik magánovi ilyen, de bennem akkora lelki sérülést hagyott, hogy inkább nem kockáztatok.

2011. márc. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!