Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak nekem vannak fenntartásai...

Csak nekem vannak fenntartásaim a játszótérrel, és az ottani anyukákkal?

Figyelt kérdés

Utálok játszótérre menni a 1,5 éves gyerkőccel. Ugyanis azt tapasztalom, hogy ott mindenki "Szuperanyuka". Mindenkinél minden rendben a családban, a házaséletben. Azt nézik, hogy milyen drága babakocsid van, milyen ruhákban van a kölök. Ha nem ugrok azonnal ha elesik a babám, (mert úgy is föl áll, és nem a ruháját féltem,mert eleve nem a legjobb szerkóban viszem le) vagy oda megy

másik gyerekhez, és én nem szólok rá, akkor már kívülállónak érzem magam. Más nem érzi ezt?


2011. márc. 11. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kell veluk foglalkozni, az ilyeneket csalja a ferjuk, a gyerekuk meg a legnagyobb hisztizsak.

Nad razzak magukat, ugysem miattuk mesz, hanem, hogy a gyerek jol erezze magat, menj le baratnovel, ha ketten vagytok, eszre sem fogod venni szuper-bekepzelt-anyukakat.

2011. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én se járok a gyerekemmel játszótérre. Épp az ilyen "ki ha nem én" anyukák miatt, akik csakis a külső alapján ítélnek meg.. Meg, szerencsére nálunk van 3 nagy tesó is, akik mellett nem unatkozik a kicsi. Van néhány barátnőm, akiknek közel egykorú a kicsije, mint az enyém. Velük néha összejárunk.. Szerintem ez elég.
2011. márc. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezzel foglalkozni. Én alapból utálom, ha vki azt nézi, hogy a másik emberen összértékben hány ezer forintos ruha van! Undorító!

Sajnos, az ilyen cicababa 'sztár'anyukákból sok van. Ált. életükben 1× sem dolgoztak, a seggük kinyalva ... mindenük megvan. Érthető, hogy a családi helyzetük a lehető "legjobb". Ahogy az első kommentező is írta, ez az a réteg, akit apuci igen csak megcsal, etc.


Ha hosszútávon nem tudsz megbékélni a helyzettel, célszerű másik játszóteret keresned a környéken, még akkor is, ha 10 perccel többet kell sétálnotok a lakástól!

Oda, ahol nem érzi jól magát az ember, nem megy! "Kellemetlen" helyzetbe senki se szeret kerülni.

2011. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugy mondva kakilj rájuk.Hányszor láttam én is fintort mert hagytam a gyerekeim normálisan játszani.Még meg is kérdzeték hogy én hogy merem 2 éávesen egyedül engedni a gyereket mászni.Ugy felhuztam magam hogy mondtam neki hogy akkor most nézze meg hogy hány éves az ö gyereke kb 5 volt és hogy segitséggel mászik fel holott egézséges gyerek volt..Én sosem foglalkoztam velük.Mindig van 1-1 anyuka akivel joban vagyok és akkor velük csavargunk és sétálunk:D
2011. márc. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ezek az indokok miatt nem fosztanám meg a gyerekemet a játszóterezé élményétől és ingereitől. Egyrészt ha lemegyünk (társasházban lakunk) én a gyerekemmel játszom (15 hós), nem hallom a szuperanyuk szövegét, na meg nem is nagyon izgat. Másrészt és legfőképp pedig a játszzótéren olyn játékszerek, lehetőségek, ingerek vannak, amit nem tud a kisfiamnak más pótolni. van hasonló korú gyerekpajtásai, de mi játszani járunk le, nem azért mert unatkozunk otthon. Szerintem ha megpróbálod így felfogni, akkor könnyebben elereszted a füled mellett a megjegyzéseket.
2011. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajna az én lányom játszótér bolond. Így muszáj vinnem.


Mi is "topisan" megyünk, eleve leül a homokba-murvába, koszol ezerrel. Esik kel. Biztos, hogy nem next-et adok rá, pedig sok gyereken azt látom, hogy a legmárkásabb, legkimenősebb ruhájukat adják rá, hogy villoghassanak.


Teszek rá nagy ívben. Arra is, hogy ki mit gondol. Csak a gyerkőccel játszom.


Nálunk még a pad is foglalt, holott nincs ott senki, még a cuccom is vinnem kell magammal a homokozóba is akár. Mert ha lerakom a pad végébe simán ledobja más anyuka, mert az az ő helye...no comment.


Azt viszont nem engedem és alaposan be is szólok, ha pl az enyém menne az üres hintához, hogy hinta és az a másik uszítja a kölykét, hogy "Rohanjál mert a kis vakarcs előbb odaér" holott a gyereke nem is akar hintázni, no hát akkor kiborul nálam a liszt és úgy leordítom az anyuka fejét csak hápogni tud.

1. a gyerekem nem vakarcs

2. miaz, hogy nem hintázhat tán arra is ki van réztáblázva a neve?

3. kussoljon ki mit csinál vagy nem csinál


Mi is kívülállók vagyunk, de ilyen anyáknak nevezett valamikkel nem is akarok ismerkedni.

2011. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én járok játszótérre a srácaimmal,ámde nem bandázok!Semmi bajom senkivel,egyszerűen ilyen típus vagyok.Nekem valahogy nincs ingerenciám idegen anyukákkal beszélni a "semmit",inkább homok várat építek a fiamnak(na meg a többi gyereknek,akik körénk sereglenek :))Vannak barátnőim akik szintén babáznak,alkalmanként összejárunk.A sárban (vizes homokban)tapicskolást és a mászást is engedem.Egy két és fél éves és egy 4hónapos fiúk anyukája
2011. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem igen figyelek oda arra, hogy vajon mi lehet más anyukák véleménye rólunk. Szoktam beszélgetni más szülőkkel, ha lent vagyunk, igyekszem udvarias lenni és kész. Nem szokásom a gyerekek seggében loholni, míg lent játszik, de mindig figyelemmel kísérem, hogy éppen mikor, mit csinál. Nem hagyom, hogy bárkitől bármilyen játékot elvegyenek (nem is szokásuk), de nem is hagyom, hogy ezt másik gyerek megtegye az enyéimmel. A családi életembe régebb óta ismert anyukákat és apukákat is csak felszínesen engedek be.
2011. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, de szerintem nem érdemes megfosztani egy 1,5 éves kisgyereket a játszótér élményétől. Inkább próbálj meg olyan játszóteret keresni, ahol vadidegen anyukák vannak és nem "kell" velük megismerkedni, vagy kapcsolatban kerülni. Nem tudom merre laksz, de nagyobb városokban vannak olyan nagy játszóterek, ahol gyakorlatilag senki nem ismer senkit. Pl. mi Debrecenben az Ötholdas pagonyba járunk, de pl. Egerben is van egy szuper nagy játszótér az Érsekkertben és szerintem minden nagyobb városban.
2011. márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 2 éve mindig azzal a 3-4 anyukával+gyerekekkel vagyunk a játszón,és egyikünk sem "szuperanyu":)!

A gyerekek együtt bóklásznak,fociznak,homokoznak,mi addig arról beszélgetünk(persze fél szemünk rajtuk),hogy ki hol vesz olcsóbban ruhákat,mi hol akciós.Soha nem akarjuk egymást túllicitálni,mert mindannyian teljesen mások vagyunk,természetileg,anyagi helyzetben és a végzettségben is.

Ez nálunk nagyon jól működik,de ha ők nem érnek rá,én is inkább egyedül vagyok,pedig a lakótelepen mindenki ismer mindenkit.

2011. márc. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!